Şimdi Ara

ANET A8 3D PRİNTER - YARDIMLAŞMA VE GELİŞTİRME ANA KONU (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
22
Favori
31.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gün yazıcımdan (anet a8) tuhaf sesler geldiğini fark ettim alt kayışın bollaştığını gördüm kayış elimde kaldı meğerse alt gövde, motor tutucular, kayış tutucular, hepsi parçalanmış, yazıcımın yerini değiştirdim taşırken dikey sütünların orada bulunan 2şer tane yuvarlak boşluklardan (ana kabloların geçtiği yer) tutarak taşıdım taşırken hiç darbe almadı ama yazıcın ağırlığı alt bölüme bindi herhalde durum bu, çok dikkatli kullanın yazıcınızı, akrilik malzeme gerçekten çok dayanıksız
    ANET A8 3D PRİNTER - YARDIMLAŞMA VE GELİŞTİRME ANA KONU

• Merhaba Arkadaşlar, bende Anet a8 kullanıcısıyım. Yazicima bolca baskı upgrade yaptım framei oldukça stabil hale getirdim aslında fakat tamamen akriligin kolay alev alabilirliğinden çekindiğim için sigma alimünyum şase ile Am8 upgradei yapmaya karar verdim. Daha önce yapan var mi aranızda? Bu arada anet a8 kullanıcıları için kesin tavsiyem Leo_N nickli kullanıcının frame desteği çıktılarını kesinlikle yapmanız. Ayrıca Hulk frame desteğide cok iyi iş görüyor. Tabla yataklarını da polimere çevirmek tablayı çok rahatlatıyor.

Yapacağım upgradeler,

Trianglelab GT2 fiberglass kayışlar

AM8 aliminyum şase

Trianglelab E3D V6 hotend

Ekstrüder Bowden dönüşümü

Trianglelab BLtouch auto bed leveling

Hot bed için mosfet bağlantısı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,tecrübesiz birisi için hangi yazıcıyı tavsiye edersiniz?

Yazıcı kurulum istememeli,kaliteli olmalı ve uzun süre kullanabilmeliyim.

Anet a8 deki sorunların hiç birini yaşamak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwsehmus -- 25 Aralık 2018; 21:43:37 >
  • Arkadaşlar merhabalar

Anet A8 Satın Aldım. Kurulumu yaptım. Kurulum esnasında boğazı kısmındaki somunu sıkarken boğaz kırıldı. Sanayide aynı çapta torna aracılığı ile yeniden açtırdım. İçinede teflonu koydum. Daha sonra baskı alırken bir yerden sonra kesmeye başladı. Filamenti akıtmıyordu. Filamenti çıkartmak istediğimde gelmedi. Sıkışmış gibiydi. Soğuduğunda hiç çıkmıyordu. Ayrıca basım yaparken aliminyum bloğun üstüne filament çıkmış durumdaydı. Fotoğraftaki gibi. Şimdiden teşekkürler.

ANET A8 3D PRİNTER - YARDIMLAŞMA VE GELİŞTİRME ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrakbyk -- 26 Aralık 2018; 16:54:44 >

• Merhaba arkadaşlar eskiden aldığım ve tekrar kullanmak istediğim (klon) prusa i3 yazıcım var. Buna pla için fan takmak istiyorum. Ancak bu fanın elektriğini nasıl bağlayacağımı bilmiyorum. Cura simply3d vs. gibi dilimleyici programlarda CoolFan ayarları var sanırım bu pla için olan ayarlar orada ilk katmak sonraki katmanlar gibi derinlemesine ayar yapılıyor bunu anakarta nasıl bağlayacağım ve örneğin Cura bunun coolfan olduğunu nasıl anlayacak?

Şimdiden teşekkürler.ANET A8 3D PRİNTER - YARDIMLAŞMA VE GELİŞTİRME ANA KONU

• Herkes soru sormuş cevap veren yok Benim alet kenarda duruyor, daha axis ayarlarını tam yapmaya fırsatım olmadı. Otomatik sensör var, bağlamadım. Anakarta kasa yazdıracaktım o da kaldı. Vakit ve heves uyumunu sağlayabilsem çok planlarım var bu yazıcıyla ama araya sürekli bir şeyler giriyor
  • Birisi AnetCube yapsın da görelim.

• ilkaysvl kullanıcısına yanıt
    Yazıcının anakartında 2 fan soketti var. birisi hotend soğutucu diğeri yazılan parçayı soğutması için. Parça soğutucu fan Gcode ile ayarlanabilir.
  • Arkadaşlar merhaba. Benim anet e12 yazicim var. Power suplysinden çok ses geliyor. Bunun onune nasil gecebilirim? Benim aklima ses yalitimli bir kutu yapmak geldi. Bu kutuyu yaparken hava akisi icin bosluk acmam gerekir mi? Acarsam ses oradan cikacak ayni yere mi gelir? Cevaplarınızi bekliyorumm.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilalyılmaz

Arkadaşlar merhaba. Benim anet e12 yazicim var. Power suplysinden çok ses geliyor. Bunun onune nasil gecebilirim? Benim aklima ses yalitimli bir kutu yapmak geldi. Bu kutuyu yaparken hava akisi icin bosluk acmam gerekir mi? Acarsam ses oradan cikacak ayni yere mi gelir? Cevaplarınızi bekliyorumm.
    Güç kaynağının soğutucu fanından mı geliyor ses ? Öyleyse pek bir şey yapılamaz. Yalıtım yapıldığında hava akışı için boşluk açıldığı zaman yine ses gelecek çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

Güç kaynağının soğutucu fanından mı geliyor ses ? Öyleyse pek bir şey yapılamaz. Yalıtım yapıldığında hava akışı için boşluk açıldığı zaman yine ses gelecek çünkü.

Alıntıları Göster
    Evet sanırım fan sesi. Ama baya gurultulu geceleri calistiramiyorum. Hava boslugu icin ne kadar buyukluk acmam gerekir acaba?

• quote:

Evet sanırım fan sesi. Ama baya gurultulu geceleri calistiramiyorum. Hava boslugu icin ne kadar buyukluk acmam gerekir acaba?

Alıntıları Göster
    E12'de ızgaralar zaten bayağı küçük ve sık değil. Fazla büyük ızgaraya gerek yok muhtemelen. İçindeki fanın çapı kadar bir alan yeterli olur. Tabi tam tersi tarafa da hava çıkışını unutmamalı.
  • quote:

E12'de ızgaralar zaten bayağı küçük ve sık değil. Fazla büyük ızgaraya gerek yok muhtemelen. İçindeki fanın çapı kadar bir alan yeterli olur. Tabi tam tersi tarafa da hava çıkışını unutmamalı.

Alıntıları Göster
    Dusundugum nokta hava boslugu acinca oradan elbetteki ses gelecek ayni yere gelmesin sonra?

• quote:

Dusundugum nokta hava boslugu acinca oradan elbetteki ses gelecek ayni yere gelmesin sonra?

Alıntıları Göster
    Evet, üstteki mesajımda da belirtmiştim, bir işe yaramayacak muhtemelen
  • quote:

Evet, üstteki mesajımda da belirtmiştim, bir işe yaramayacak muhtemelen

Alıntıları Göster
    Bunun bir formulu yok mudur acaba? Illaki sesli mi kullaniliyor bu cihazlar?

• quote:

Bunun bir formulu yok mudur acaba? Illaki sesli mi kullaniliyor bu cihazlar?

Alıntıları Göster
    SLA yazıcılar çok daha sessiz çalışıyor. FDM yazıcılar için yapacak pek bir şey yok, o ses çıkacak
  • quote:

SLA yazıcılar çok daha sessiz çalışıyor. FDM yazıcılar için yapacak pek bir şey yok, o ses çıkacak

Alıntıları Göster
    peki 2 hava bosluğu yerine tek bir tane hava boşluğu açsam çok büyük değil 5x5cmlik yetmez mi? zaten kabini 90x90x75 cm ebatında düşünüyorum baya büyük olacak ve zaten arada kontrol etmek için kapısını falan açıcam o şekilde 2-3 saatte bir havalandırırım. sadece geceleri 7-8 saat kapalı kalır en fazla.

• quote:

peki 2 hava bosluğu yerine tek bir tane hava boşluğu açsam çok büyük değil 5x5cmlik yetmez mi? zaten kabini 90x90x75 cm ebatında düşünüyorum baya büyük olacak ve zaten arada kontrol etmek için kapısını falan açıcam o şekilde 2-3 saatte bir havalandırırım. sadece geceleri 7-8 saat kapalı kalır en fazla.

Alıntıları Göster
    Denemeden bilemeyiz. Deneyecekseniz bir termometre ile sürekli hava sıcaklığını kontrol edin derim.

• quote:

Denemeden bilemeyiz. Deneyecekseniz bir termometre ile sürekli hava sıcaklığını kontrol edin derim.

Alıntıları Göster
    Kac dereceye kadar normal olur

• quote:

Kac dereceye kadar normal olur

Alıntıları Göster
    Aşağıdaki linkte yazılana göre oda sıcaklığı 35 derecenin üstünde olmamalı. Yani yapacağınız kabinin iç sıcaklığı en fazla 35-40 derece olsun. "Operating Temperature Range" diye belirtilmiş.
    https://pevly.com/anet-e12-3d-printer-review/

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.