Şimdi Ara

androidde çalışacak takvim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. proje olarak takvim yazmam gerekiyor. nasıl bir başlangıç önerirsiniz. ne yapmalıyım.

p.s: az android ve androidden biraz daha iyi java bilgim var.

• quote:

Orijinalden alıntı: samez

merhaba arkadaşlar. proje olarak takvim yazmam gerekiyor. nasıl bir başlangıç önerirsiniz. ne yapmalıyım.

p.s: az android ve androidden biraz daha iyi java bilgim var.

projeyi analiz et başla bu kadar yapman gereken.
  • Takvim yapmak derken kastedilen nedir ? Yani belirli tarihlere not alabildigin bir program mi ? Yoksa sadece yilin gunlerini gosterecek bir sey mi ?
    Eger not alma islevi gerekiyorsa SQL eklemen gerekecek. Yok yalnizca belirli tarihler uzerinde gezinti yapacaksan muhtemelen mevcut Java bilginle yapabilirsin bunu. Calendar ve Date class'larinin API'sini bir kere gozden gecirsen yeter.

Isin onyuz kismini bilemiyorum tabi, front-end hep bas agrisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mephalay -- 30 Haziran 2014; 13:26:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Takvim yapmak derken kastedilen nedir ? Yani belirli tarihlere not alabildigin bir program mi ? Yoksa sadece yilin gunlerini gosterecek bir sey mi ?
    Eger not alma islevi gerekiyorsa SQL eklemen gerekecek. Yok yalnizca belirli tarihler uzerinde gezinti yapacaksan muhtemelen mevcut Java bilginle yapabilirsin bunu. Calendar ve Date class'larinin API'sini bir kere gozden gecirsen yeter.

Isin onyuz kismini bilemiyorum tabi, front-end hep bas agrisi.

Not alma yok şimdilik. ikinci söylediğin tarzında. algoritmaları falan yazdım javada ama bir tarih seçildiğinde ekrana dinamik olarak o ayda kaç tane gün varsa buton bastırmam gerekiyor. onu çözemedim; bu konuda bir fikrin var mı?(button burda günleri temsil edecek kutucuklar olacak)

birde bu kutucuklar için daha iyi bir bileşen önerin var mı? textbox koyup yazı girişini mi bloke etsem?

• Aslinda buton dogru tercih olmaz ama odev oldugu icin sonucta fonksiyonalite onemli, hoca burada neden fancybox yerine buton kullandin diye not kirmaz ama Subat 28 cekerken 29 yazarsan oradan kirar.

Bir ayda kac gun oldugunu anlamak icin nasil bir algoritma kurdun ?
  • he proje deyince okul şeysi gibi gözüktü staj projem ya okul değil. yani yine okulda puan kırma falan yok.

algoritma olarak 2014 yılbaşı gününü kendim çarşamba olarak vericem. if bölümüne yılın bir fazlası 4 e bölünüyorsa günü bir kaydır dedim. böylece yıl başı günlerinin düzenini elde ettim.(2017 de 1 gün değil iki gün kayıcak örneğin) şubatta fazla gün içinse oda 4 e bölünen yıllardan 2 eksik veya iki fazlaysa +1 gün ekle tarzında. ayda kaç gün olduğunu falan dizi kurup ben yazdım.

yani metotla değilde bağımsız bir takvim yapmayı düşünüyorum ama bilmiyorum ileride çok sıkıntı çıkarır mı?

birde progress bar mı koysam button yerine diye bir düşünce aldı beni. o günün saatini 24 saatlik dilim olarak alıp her saat ilerleyişinde progress bar 1/24 ilerlesin? yapılabilir mi?

biliyorum biraz amerikayı yeniden keşfetmek oluyor ama öğrenmek amaçlı+mecburi staj.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.