Şimdi Ara

Android vs Windows TV Box?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
2.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam, birbirinden bağımsız birçok konu açılmış ama bölümü inceleyen birinin seçimine tam manasıyla yol gösteren bir konu bulamadım. Araştırdığım ve bulabildiğim cihazlar şunlar..

Android 4.4 işletim sistemli olanlar:
    Tronsmart R28 Pro: 2 GB Ram / 8 GB ROM, Rockchip RK3288, 3xUSB2.0 + OTG + RJ45 + Micro SD + AV + SPDIF + HDMI2.0 >>> 95USD
    Tronsmart R28 Meta: 2 GB Ram / 16 GB ROM, Rockchip RK3288, 3xUSB2.0 + OTG + RJ45 + Micro SD + AV + SPDIF + 3,5mm Stereo + HDMI2.0 >>> 114USD
    Ugoos UT3: 2 GB Ram / 16 GB ROM, Rockchip RK3288, 3xUSB2.0 + OTG + RJ45 + Micro SD + AV + SPDIF + HDMI2.0+HDMI in >>> 120USD
    Minix NEO Z64A: 2 GB Ram / 32 GB ROM, Intel Z3735F, 2xUSB2.0 + RJ45 + Micro SD + 3,5mm Stereo + HDMI1.4 >>> 138USD

Windows 8.1 işletim sistemli olanlar:
    Pipo X7: 2 GB Ram / 32 GB ROM, Intel Z3736F, 4xUSB2.0 + RJ45 + Micro SD + 3,5mm Stereo + HDMI1.4 >>> 110USD
    Ainol Windows Mini PC: 2 GB Ram / 32 GB ROM, Intel Z3735D, 7000mAn Battery + USB3.0 + 2xUSB2.0 + RJ45 + Micro SD + 3,5mm Stereo + HDMI1.4 >>> 122USD
    Voyo Windows Mini PC: 2 GB Ram / 64 GB ROM, Intel Z3735F, 1000mAh Battery + 3xUSB2.0 + OTG + Micro SD + 3,5mm Stereo + HDMI1.4 >>> 123USD
    Egreat i6: 2 GB Ram / 32 GB ROM, Intel Z3735F, 3xUSB2.0 + RJ45 + Micro SD + + Mic input + 3,5mm Stereo + VGA + HDMI1.4 >>> 142USD
    Minix NEO Z64W: 2 GB Ram / 32 GB ROM, Intel Z3735F, 2xUSB2.0 + RJ45 + Micro SD + 3,5mm Stereo + HDMI1.4 >>> 166USD

Sorunsuz 1080p video izletebilecek, digiturk play içeriğini akıcı oynatacak, takılmadan internette gezinecek, pratik bir cihaz istiyorum. Hangi işletim sistemi ve hangi cihaz ile bu istediğimi kolayca yapabilirim? Değerli fikirlerinizi bekliyorum.. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasangul -- 24 Mart 2015; 21:05:39 >

• Android tarafında Ugoos UT3, windows tarafında Pipo X7 veya Ainol Windows mini pc düşünüyorum. Ugoos UT3 çok beğeniliyor, bağlantı kapasitesi ve stabilitesi ile alınır görünüyor ama Android olduğundan kararsız kalıyorum. Windows 8.1 Bing OS ise çok yeni ve akıcı çalışmayabilir diye düşünüyorum. Sistemleri ve cihazları yorumlayabilecek arkadaşlardan yönlendirme bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • android hakkında yapılan yorumlara bakılırsa kullanımı pek rahat değil baya uğraşmak kurcalamak gerekiyor windows işletim sistemli media player kullanan arkadaşlarda biraz yorum yapsa da öğrensek...
  • h1k1n H kullanıcısına yanıt
    Bence Android kullanımda bir sıkıntı yok.En azından ben 10-15 gün kadar Ugoos UT3 kullandım , hiç sıkıntı çekmedim.

Hiçte dediğiniz kadar kurcalamak yada uğraşmak gerekmiyor.Bir kez ayarlayın ve devam edin o kadar.

Bahsettiğim cihaz son yazılımlarla oldukça stabil duruma geldi zaten ve gönül rahatlığı ile alınabilir.

Android olması haricinde dezavantajı yoktu bana göre.

Android tabanlı olması ; kaliteli görüntü anlamında biraz dışlanmasına yol açıyor bu tarz medya oynatıcıların o kadar.

Mesela Sigma chipsetli bir cihazdaki görüntü kalitesini , RK3288 chipsetli ve Android tabanlı bu tür cihazlarda bulamıyorsunuz bence.

İşin özü bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 24 Mart 2015; 18:46:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Bence Android kullanımda bir sıkıntı yok.En azından ben 10-15 gün kadar Ugoos UT3 kullandım , hiç sıkıntı çekmedim.

Hiçte dediğiniz kadar kurcalamak yada uğraşmak gerekmiyor.Bir kez ayarlayın ve devam edin o kadar.

Bahsettiğim cihaz son yazılımlarla oldukça stabil duruma geldi zaten ve gönül rahatlığı ile alınabilir.

Android tabanlı olması ; kaliteli görüntü anlamında biraz dışlanmasına yol açıyor bu tarz medya oynatıcıların o kadar.

Mesela Sigma chipsetli bir cihazdaki görüntü kalitesini , RK3288 chipsetli ve Android tabanlı bu tür cihazlarda bulamıyorsunuz bence.

İşin özü bu...

Şu an hangi tv box kullanıyorsunuz ? ve sigma chipsetli bir media player tavsiye edebilir misiniz ? vede söylediğinizden şunu çıkarmalımıyım windows işletim sisemli media playerların görüntü kalitesi androidlerden daha mı yüksek ?

• Ben geekbuying'den 137 USD'ye Minix Neo Z64 android versiyon aldim. Bu cihazin windows versiyonu da var sonucta ve istediginiz platformu kullanmakta ozgursunuz. Android, windows ve linux kullanabilme opsiyonu en buyuk avantaji. Cihaz bugun elime ulasti. Haftaya tum sistemlerdeki performansini paylasabilirim. Simdilik "digiturk play, full hd youtube, netflix vs" nedeniyle tv'de windows konforunu tercih edecegim gibi. Ustelik windows + linux dual boot olarak ta kullanilabiliyor cihaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasangul kullanıcısına yanıt
    güzelmiş bende bi inceleyim aleti sağolasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: h1k1n

quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

İşin özü bu...

Şu an hangi tv box kullanıyorsunuz ? ve sigma chipsetli bir media player tavsiye edebilir misiniz ? vede söylediğinizden şunu çıkarmalımıyım windows işletim sisemli media playerların görüntü kalitesi androidlerden daha mı yüksek ?

Windows lu cihazlar veya linux lu cihazlar android cihazlardan daha iyi görüntü kalitesi veriyor diye birşey yok.
    Bu yazılımdan çok , donanım ile alakalı bir durum.
    Mesela Rockchip vs... işlemci kullanan cihazlar sigma vb... işlemcilere göre görüntü kalitesinde bariz derecede geride kalırken , Hisilicon 3798 işlemci kullanan android tabanlı cihazlar ( Himedia Q3 Quad , Q5 Quad vb.. ) sigma işlemciler ile kafa kafaya görüntü kalitesi vermekte.

Tabi bu kullanılan panele , medya içeriğine vb... göre değişebilir.
    Hatta , Dune HD markalı cihazını satıp üçte biri fiyatına olan Himedia Q3 Quad alan müşterilerimiz bile var.

Android tabanlı cihazların bir çoğu , internet uygulamaları , oyun vb... amaçlı üretildiği için görüntü kalitesi ikinci planda kalmıştır.
    Ancak Hisilicon 3798 tabanlı android cihazlar için öncelik , görüntü ve ses kalitesi olduğu için farklı kesime hitap etmektedirler.

• 60- 70. Dolara kadar

Torrent indirebilecegim uygulama acan veya raspberry pi gibi olan
    Film izlenebilen

Tavsiyeleriniz var mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasangul

Ben geekbuying'den 137 USD'ye Minix Neo Z64 android versiyon aldim. Bu cihazin windows versiyonu da var sonucta ve istediginiz platformu kullanmakta ozgursunuz. Android, windows ve linux kullanabilme opsiyonu en buyuk avantaji. Cihaz bugun elime ulasti. Haftaya tum sistemlerdeki performansini paylasabilirim. Simdilik "digiturk play, full hd youtube, netflix vs" nedeniyle tv'de windows konforunu tercih edecegim gibi. Ustelik windows + linux dual boot olarak ta kullanilabiliyor cihaz.

windows'un d.play'de avantajı nedir acaba? Android cihazlardaki d.play uygulaması da windowsdaki uygulama ile aynı şekilde performanslı değil mi?
  • Android kullanmadim ama windows'ta 1200K kullandim ve 42" lcd'de full hd kadar olmasa da gayet guzel net goruntu aliyordum. Android'de goruntu iyi degil diye okumustum forumda ama bilen-kullanan arkadaslar yorumlarsa dogrusunu ogrenmis oluruz..

• http://www.iandroidtvbo...-tv-box-4k-1gb-4gb.htmlmerhabalar ben egreat kullanmaktayim eski bir surum sadece indirdigim yuksek boyutlu mkv filmleri izlemek icin kullanmaktayim.sikintim dts hd desteklememesi ve smart ozelligi yok youtube ye bile giremiyorum.simdi bunun yerine mi box almayi dusunuyorum ozellikle smart ozellikleri dolayisiyla ancak birkac soru isaretim var acababu dts hd vb kodeklerii sorunsuz calistirabilecekmi ve bir diger sorun optik cikisinin olmamasi egreat dan optik ile sound bara cikis yapiorum acaba mi alirsam miden tv ye hdmi kablo ile sesi tasiyio tv optical outputadan sesi sound bara tasimada bir sikinti olurmu vedaha bircok sorum var lutfen yorumlarinizi eksik etmeyin ozellikler kullanan arastiran arkadaslar iste almayi dusundugum cihazin linki

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.