Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26.876
Cevap
526
Favori
1.735.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4gb ram 32gb hafızalı mx10 mevcut elimde 2 tane fiyat 375 lira ihtiyacı olan varsa

edit: adet azalttım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canakan -- 31 Ekim 2018; 10:1:59 >
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    https://tr.aliexpress.com/item/MECOOL-M8S-PRO-W-Android-7-1-TV-kutusu-Amlogic-S905W-CPU-2-GB-RAM-16/32870102506.html?spm=a2g01.12076008.jc8a2a9.2.78b36cc4UYKuqO&pvid=e7423834-7c82-43a2-9ac1-911d4d464a02&gps-id=5798910&scm=1007.20677.115288.0&scm-url=1007.20677.115288.0&scm_id=1007.20677.115288.0

Ben bugün bunu ön sipariş verdim. L1 sertifikası vardır diye atladım ama yok ise iptal edeyim , zaten yedekte olsun diye sipariş etmiştim.

Edit:Biraz geçmişi taradım w uzantıyı tavsiye etmemişsiniz aslında. Cihazı sadece netflix için kullanma niyetim vardı. Zaten genelde 720p nadiren de 1080p yify riplerini mxplayer ile seyrediyorum. Pek nadiren h265 hevc 10 bit riplere denk geliyorum elimdeki cihazlarda bu riplerde hiç sorun yaşamadım. Elimde logitech efsanesi z5500 var ama onuda kullanacak olsam beelink gt1 ile kullanabilirim. Yani 5.1 7.1 falan şart değil. Blutooth da aramıyorum usb ile bağlıyorum mouse umu. Bu şartlar altında bilemiyorum uygun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hodoras -- 22 Ekim 2018; 11:21:16 >

• hodoras H kullanıcısına yanıt
    İptal edip, indirim yakalayabilirseniz X uzantılı pro plus alın bence . Bazı 1080p videolarda takılma şikayetleri var. Videoların ve değişik formatların kapasitesi, çözünürlükleri gittikçe artıyor. Bir de bazı sitelerde W uzantılı olanlara Pro+ fotoğrafı koyuyorlar buna dikkat etmek gerekir.
    İptal etmek sorun olmaz ama pro+ ile arasında 14 dolar yani bugünkü kurla 80 lira oynuyor. L1 de bir sorun yok heralde w de. Freaktab ı taradım şu meşhur apk çıktıktan sonra netflix ile ilgili bir sorun yaşanmamış( elimden geldiğince hızlı okumaya çalıştım atlamışta olabilirim.).

Hazır sormaya başlamışken bu 11.11 için ön sipariş listesinde chromecast 2 cihazlar var tabii ki orjinalin yerini tutmaz ama 15 dolara almak mümkün. Elde kullanmadığımız cep telefonları , tabletler hatta gerektiğinde mevcut cep telefonlarımızı yansıtabiliyorlar sanırım. Anladığım kadarıyla Chromecast2 olanlarda pek yeterli olmasa da kendi işlemcileri de var. Bilginiz var mı bunlar hakkında. Neticede cep telefonlarımız L1 ve lazım olduğunda 15 dolara bunları kullanmak da ucuz bir alternatif olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Limanyakan

GS1 6K dan memnunmusunuz , Olumlu olumsuz yönlerini yazarmısınız . Kullanıcı yorumları önemli.

Alıntıları Göster
    Hocam tabiki yazarim suan kargoda daha elime gecmedi

Gerci elimdeki himedia q3 u satana kadar kutusunu acmayi dusunmuyordum ancak gelince kesin acarim hernekadar q3 isimi gorsede alali 2 sene olmuş bir tv box sevdamiz var 2 senede bir ondanda birsey olmaz himediadan öncede egreat 6s kullaniyordum realtek islemcili su ana kadar hep goruntuye onem verdim player seciminde ilk defa boyle guclu ve asil isi player degil tv box olan bir cihaz aldim umarim player konusnda beni uzmez
    Tv m 600 hz frame takintim var plasmadan vazgecemyiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickimsonikimsi -- 22 Ekim 2018; 12:43:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hodoras H kullanıcısına yanıt
    Önceki mesajlarda okumuşsunuzdur. X uzantılı ile W uzantılı arasında çekirdek hızında bir fark yok . 2.0 Ghz. W uzantılı olanında 4K@30fps . Pro + da da Pro W de de L1 sertifikası konusunda sıkıntı yok . Pro + kullananlar apk ile Netflıxten 1080p aldılar. Bence 14$ farkı vermeye değer. Bir de s912 çipsetli, MALI T820 Gpu lu, Pro L nin fiyatına bakın .

Chromecast ta IOS ve android i ekrana yansıtma özelliğine sahip. L1 sertifikalı olduğu için Netflıx için çözüm olabilir.

Amazon Fire Stick in fiyatı indirimler de 20$ a kadar düşebiliyor. Bence daha mantıklı. Ekrana yansıtmada IOS ta sıkıntı var android için AllCast programını yüklemek gerekir.

Ekran yansıtma programı ;

https://play.google.com/store/apps/details?id=screen.mirroring.miracast.everjustapps&hl=tr

• nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    Himedia, Egreat gibi konforlu kutular kullanmışsınız . GS1 6k da kalite olarak çok geride değil . Beelink in arayüzü değişik gelebilir.

Şöyle bir şey yaşıyoruz . Bir kişi box alıyor modem uzakta ya da arada engel var , sinyal gücü zayıf fakat kutunun wıfı çekimi sorunlu oluyor. Ya da biri ekran yenileme sorunu var diyor fakat diğer kullanıcılarda hiçbir şikayet yok ve memnunlar. Tecrübeli bir box kullanıcısı olarak GS 1 in bir sorunu var mı anlarsınız . Yoksa tam bir F/P ürünü .
  • quote:

Himedia, Egreat gibi konforlu kutular kullanmışsınız . GS1 6k da kalite olarak çok geride değil . Beelink in arayüzü değişik gelebilir.

Şöyle bir şey yaşıyoruz . Bir kişi box alıyor modem uzakta ya da arada engel var , sinyal gücü zayıf fakat kutunun wıfı çekimi sorunlu oluyor. Ya da biri ekran yenileme sorunu var diyor fakat diğer kullanıcılarda hiçbir şikayet yok ve memnunlar. Tecrübeli bir box kullanıcısı olarak GS 1 in bir sorunu var mı anlarsınız . Yoksa tam bir F/P ürünü .
    hocam kolay gelsin t95z plus nasıl bir cihaz birde Mecool M8S PRO L ile karşılaştırıldığında hangisi daha mantıklı t95z plus 3gb ram 32gb romluğu ön siparişle 58,79 Mecool M8S PRO L 63,74 fiyat var rica etsem tavsiyenizi alabilirmiyim
  • nickimsonikimsi kullanıcısına yanıt
    Himedia için ne istiyorsunuz :D

• sagmem S kullanıcısına yanıt
    Pro L 3/32 özellikli mi ona bakmak gerekir. Netflıx kullanılacaksa kesinlikle Pro L .
    L1 sertifikalı bu kutular 2. el de de değerli olacak.

t95Z için de öncelikle Sunvell üretimi olanını tercih etmeli.
  • Bendede 2 adet minix marka cihaz var. Neo 8h ve 8h Plus olan modeli. Bunları satmayı düşünüyorum. Fiyat ederi nedir hiç bilmiyorum..

http://www.minix.us/products/NEO-X8-H-plus.html

http://www.minix.us/products/NEOX8-H.html

• Xoßi kullanıcısına yanıt
    RK 3399 çipsetli bir kutuda olması gereken MALI T860 Gpu, USB 3.0, 1000 LAN gibi standart özellikler var.
    6 çekirdeğinden 2 si Dual Cortex A72.

Android 7.1 işletim sistemine ek olarak Linux tabanlı ubuntu 16.4 işletim sistemine sahip.

İlk defa RK3399 larda 2/16 özellik görülüyor ve antutusu 80 binleri geçiyor.
    Başka ram ve rom seçenekleri de mevcut. Harici antenlerinin olması iyi.

Yeni özellik olarak ; Type C, Dual camera, 3G/4G mic ve kulaklık, PCle SSD slotu ve micro SIM kart slotu var.

RK3399 larda aşırı ısınma sorunu yaşanmamasına karşın kenarlar açık bırakılmış . Ara ara tozları vakumlamak gerekir.

Devrelerin açık olması çocukların çok ilgisini çeker bu açık kasayı rahat bırakmazlar.

Kozmetik görüntüsünden bazıları hoşlanır, bazıları hoşlanmaz.

Mecool olduğu için L1 sertifikası var mı diye baktım göremedim .

Böyle bir çipsette L1 sertifikası olsaydı harika olurdu

• MUTAF kullanıcısına yanıt
    KITKAT mı var üzerlerinde.
    Merhabalar

Bende 2 adet cihaz almayı düşünüyorum. Ağırlık olarak netflix Youtube ve blutv gibi platformları kullanacağım. Youtube u çocuklar için düşünüyorum. Bu nedenle tavsiyelerinizi bekliyorum. Fiyat skalası çok çok önemli değil.
  • elvismail kullanıcısına yanıt
    Wifi ile kullanıcaksan tavsiye etmiyorum. Çekim gücü çok düşük. Hele arada duvar varsa hiç yanaşma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maff -- 22 Ekim 2018; 21:17:42 >
  • 4007 kullanıcısına yanıt
    Fiyat önemli değilse Nvidia Shields TV. Oyun için ideal . 1 adet Nvidia Shields TV yanına netflıx için 1 Adet Amazon Fire Stick 1080p ya da 4K olabilir. Daha iyi birşey olsun derseniz Amazon Fire Tv 4K.

Ya da Netflıx 1080p için ;

Mecool m8s pro - DDR4, S912
    Mecool m8s proL - DDR3, s912
    Mecool m8s pro plus - DDR3 s905
    50 dolar bu iş için neredeyse hiçbir şey. Mecool ilgimi çekti. Bu cihazlar ısınınca elimde kalmaz umarım. En önemlisi film esnasında donma takılma olmaması..
  • quote:

RK 3399 çipsetli bir kutuda olması gereken MALI T860 Gpu, USB 3.0, 1000 LAN gibi standart özellikler var.
    6 çekirdeğinden 2 si Dual Cortex A72.

Android 7.1 işletim sistemine ek olarak Linux tabanlı ubuntu 16.4 işletim sistemine sahip.

İlk defa RK3399 larda 2/16 özellik görülüyor ve antutusu 80 binleri geçiyor.
    Başka ram ve rom seçenekleri de mevcut. Harici antenlerinin olması iyi.

Yeni özellik olarak ; Type C, Dual camera, 3G/4G mic ve kulaklık, PCle SSD slotu ve micro SIM kart slotu var.

RK3399 larda aşırı ısınma sorunu yaşanmamasına karşın kenarlar açık bırakılmış . Ara ara tozları vakumlamak gerekir.

Devrelerin açık olması çocukların çok ilgisini çeker bu açık kasayı rahat bırakmazlar.

Kozmetik görüntüsünden bazıları hoşlanır, bazıları hoşlanmaz.

Mecool olduğu için L1 sertifikası var mı diye baktım göremedim .

Böyle bir çipsette L1 sertifikası olsaydı harika olurdu
    Kozmetik pek ilgimi çeken bişey değil. Çocuk önlemi için yukarıda durur zaten rafta.

Ota güncelleme var görünüyor. Gerçek otamıdır hocam?

Birde bu antutu puanlarına hangi siteden bakıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xoßi -- 22 Ekim 2018; 17:52:10 >

• Xoßi kullanıcısına yanıt
    Arayüzünde uptade tuşu var. Mecool un da yazılım desteği iyi sayılır.

Antutu puanı , verdiğim linkteki videoda var.

Antutu puanlarına Antutu benchmark tan bakılabiliyor.

Kutunun fiyatı iyi bence.

https://tr.aliexpress.com/item/MECOOL-VS-RK3399-DIY-RK3399-Mali-T860-TV-Kutusu-S-per-Geli-tirme-Kurulu-4-K/32923938918.html
  • 
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.