Şimdi Ara

Android Tv Box için tavsiye. (1055. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
26.696
Cevap
520
Favori
1.724.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10531054105510561057
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Limanyakan Videonun uzun halini paylaşıyorum , detaylara baktığımda en çok cpu da ve memory de geri kalıyor, zaten mi box kullanırken mi sticke geçince , oradanda tekrar mi box a dönünce çok farklı olduğu anlaşılıyor.

Not : bu video çok uzun olduğundan kanalımda yayına açık değildir

çok kısıtlı bir kesime hitap ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miki -- 20 Ekim 2020; 1:34:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.

Bt ile işim olacağını sanmıyorum o yüzden sıkıntı yok.

Peki A95X F3 ile A95X F3 Air arasında ne fark var?

Alıntıları Göster
    Android Tv Box için tavsiye.

Limanyakan Üstad dan müseade ile desktop da hazır resmi paylaşıyorum.

• Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    Hocam her iki cihazda fiyat performans açısından şu anda bence piyasanın en iyileri. Sonucda genel olarak bunlar video akış cihazları. İkisinden de oyun performansı beklememek lazım diye düşünüyorum. Mi stick de stremio olsun iptv programları olsun netflix olsun YouTube olsun ve bir çok video akış programlarında hiç bir yavaşlık ve kasma şimdiye kadar yaşamadım. Tabi bu cihazları gidip de fiyatı 2500 lira olan cihazlarla karşılaştırmamak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Beelink GT-King Pro cihazı en ucuz nereden ve ne şekilde alabilirim? Promosyon, vergi indirimi vb var mıdır?

• miki kullanıcısına yanıt
    @limanyakan a yazdığım mesajı sizinlede paylaşmak istedim:

Hocam her iki cihazda fiyat performans açısından şu anda bence piyasanın en iyileri. Sonucda genel olarak bunlar video akış cihazları. İkisinden de oyun performansı beklememek lazım diye düşünüyorum. Mi stick de stremio olsun iptv programları olsun netflix olsun YouTube olsun ve bir çok video akış programlarında hiç bir yavaşlık ve kasma şimdiye kadar yaşamadım. Tabi bu cihazları gidip de fiyatı 2500 lira olan cihazlarla karşılaştırmamak lazım.

• Aynı şekilde düşünüyorum, salonumda tv de mi tv stick ve alpsmart as565x3 , projeksiyonda mi box s , diğer oda da mecool km1 bağlı ..as565x3 ü her türlü zorlayıcı apk testlerinde ve yan ürün testlerinde kullanıyorum (eğer netflix fhd aboneliğiniz yoksa muhteşem cihaz) .Bu cihazlar ile fiyat/performans olarak optimum fayda sağlıyorum.

TV için teledünya , diziler için netflix ve prime aboneliklerim var.. TV Box ile sadece İnternet üzerinden , netflix, prime, youtube vb izlenceler yapmayı tercih ediyor ve seviyorum, çok da memnunum..

Android ile daha geniş takılayım ama tek bir cihazım olsun derseniz fiyat olarak km1 öne çıkıyor (prime ve apk ile fhd netflix).. Daha da harcarım, android sistem seviyorum, oyunların da hakkını veririm derseniz nvidia shield mevcut.. para önemli değil her türlü işimi göreyim derseniz , onun sistemini de topladım sadece tv için pc yapmıştım kanalımda mevcut.

Zevkler , tercihler farklı olabiliyor, inşallah herkes keyfine göre istediği sistemi kurar, herkesin sistemi kendisi için en iyisidir :) ..

Değerli yorumunuz için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: GuGuuuK

Bu gün Odroid yeni bir cihaz duyurdu.

Odroid-HC4 Ev-Bulut Platformu diye isimlendirdiler.

4GB DDR4 S905x3 çipsetli ekmek kızartma makinesini andırıyor.

1 USB2

1 mSD

1 ethernet portu (1Gb)

1 HDMI 2.0

1 DC girişi (15V / 4A PSU)

Yazılım:

Ubuntu ve CoreElec kullanıma hazır

OMV ve Android gibi bazı 3. taraf işletim sistemi görüntüleri birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak 

Fiyat:

ODROID-HC4: 65 $ (HC4 kartı ve önceden monte edilmiş kasa kabuğu dahil)

ODROID-HC4-Plus: 75 $ (önceden yüklenmiş RTC + OLED eklenti kartına sahip ODROID-HC4)

Python ile yaptığım benim tasarımım oled ekran kullanmışlar, benim için güzel bir sürpriz oldu.

Çift NAS ve HC4 anakarta özgü çift 2.5 ve 3.5 luk SATA sürücü var.

Normalde bu sürücülerin olduğu cihazların fiyatı çok yüksek olur.

IR uzaktan kumanda, Wi-Fi ve Bluetooth adaptörleri, ODROID-VU serisi görüntüleme cihazları ve işletim sistemi geliştiricileri için bir USB-UART kablosu gibi aksesuarlar isteğe bağlı.

USB 3.0 dan ödün vermişler.

15V 4A ile güçlü ve soğutma sistemi ile yük altında düşük sıcaklıklarda çalışabiliyor.

And. uyumunu ve performansını bir görelim daha iyi değerlendirme yaparız.

Önümüzdeki hafta başı cihaz elimde olacak büyük ihtimalle.

henüz hazır And. yok onu test etmem bir kaç haftayı bulur diye düşünüyorum, ama CoreElec ve Linux ile ilgi testleri yaparım diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turbetfurzey

Evet 2 cihaz da F/P ürünü. Burada kullanım kriterlerinin karşılanması önemli.

Cihazın kullanılması, kişiselleştirilmesi ve bakımı da önemli.

Rom undan 5 Gb kullanıma sunuluyor.

NETFLIX ve prime video kullanıcıları için kullandıkları diğer sertifikasız cihazlarının

yanına FHD stick alsalar yüksek çözünürlük için uygun bir çözüm olur.

4K isteyenler için de TiVo Stream 4K çok uygun.

TiVo yu Türkiye ye ben lanse ettim. Tek cihaz olarak ta birçok kullanıcının

kullanım kriterini fazlasıyla karşılar.

Yeterince ilgi yok. TiVo stream 4 K da F/P ürünü.

İndirim dönemlerinde fiyatı daha cazip hale gelebiliyor.

• epivep E kullanıcısına yanıt

Önümüzde Muhteşem Cuma, Kozmik Pazartesi vb gibi indirim günleri olacak.

Bu indirimleri takip edin.

• GuGuuuK kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: miki

Aynı şekilde düşünüyorum, salonumda tv de mi tv stick ve alpsmart as565x3 , projeksiyonda mi box s , diğer oda da mecool km1 bağlı ..as565x3 ü her türlü zorlayıcı apk testlerinde ve yan ürün testlerinde kullanıyorum (eğer netflix fhd aboneliğiniz yoksa muhteşem cihaz) .Bu cihazlar ile fiyat/performans olarak optimum fayda sağlıyorum.

TV için teledünya , diziler için netflix ve prime aboneliklerim var.. TV Box ile sadece İnternet üzerinden , netflix, prime, youtube vb izlenceler yapmayı tercih ediyor ve seviyorum, çok da memnunum..

Android ile daha geniş takılayım ama tek bir cihazım olsun derseniz fiyat olarak km1 öne çıkıyor (prime ve apk ile fhd netflix).. Daha da harcarım, android sistem seviyorum, oyunların da hakkını veririm derseniz nvidia shield mevcut.. para önemli değil her türlü işimi göreyim derseniz , onun sistemini de topladım sadece tv için pc yapmıştım kanalımda mevcut.

Zevkler , tercihler farklı olabiliyor, inşallah herkes keyfine göre istediği sistemi kurar, herkesin sistemi kendisi için en iyisidir :) ..

KM1 in NETFLIX ve prime video performansı nasıl.

prime video da görüntü kalitesi bozuk diyenler olmuştu.

Bir de 3. parti uygulamalarda arayüzünden kaynaklanan kısıtlılık var mıAndroid Tv Box için tavsiye. .

• quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.

Bt ile işim olacağını sanmıyorum o yüzden sıkıntı yok.

Peki A95X F3 ile A95X F3 Air arasında ne fark var?

Alıntıları Göster

64 RGB ışıklı animasyon olan F3 te tv izlenirken dikkat dağıldığı için bu ışıkları kapatanlar oldu.

F3 ile F3 air arasında donanım açısından hiçbir fark yok.

Bizim insanımızın teknolojiye mütiş bir hayranlığı var. ALıNıP SATıLDıĞı sürece :)) 2. eli nasssı abii sen ondan haber ver. isterse ağzıyla kuş tutsun cihaz. 2. eli belirleyici.

• GuGuuuK kullanıcısına yanıt

Android Tv Box için tavsiye. .

Normalde iyi bir cihazın 2. eli de hızlı oluyor.

Mithat üstad yerli olarak alpsmart öneriyorsunuz anladığım kadarıyla

• Arkadaşlar Odroid N2+ aldığım için Odroid-C4'ü satıyorum Bilginize,

N2'yi satmaktan vaz geçtim.

Odroid-C4 s905x3 çipsetli

4Gb DDR4 Ram

16 Gb. eMMC

4 adet USB3

Soğutucu blok

eMMC ye OS flashlamak için adaptör.

Android Tablet veya ATV kurulu olacak (hangisi tercih edlirise)

Petitboot kurulu ( petitboot ne işe yarar: usb flashbellekten, mSD den, usb SSD veya HDD den Linux, Coreelec, Android vs OS'lar arasında geçiş yapabilirsiniz.)

Odroid Kore üretimidir. Kalitesi ve Yazılım desteği tartışılmaz iyidir.

Odroid ile edindiğim tüm bilgi ve tecrübemi aktaracağım.

Almak isteyenler Lütfen Özel mesaj atsın.

Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 20 Ekim 2020; 19:59:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GuGuuuK

Arkadaşlar Odroid N2+ aldığım için Odroid-C4'ü satıyorum Bilginize,

N2'yi satmaktan vaz geçtim.

Odroid-C4 s905x3 çipsetli

4Gb DDR4 Ram

16 Gb. eMMC

4 adet USB3

Soğutucu blok

eMMC ye OS flashlamak için adaptör.

Android Tablet veya ATV kurulu olacak (hangisi tercih edlirise)

Petitboot kurulu ( petitboot ne işe yarar: usb flashbellekten, mSD den, usb SSD veya HDD den Linux, Coreelec, Android vs OS'lar arasında geçiş yapabilirsiniz.)

Odroid Kore üretimidir. Kalitesi ve Yazılım desteği tartışılmaz iyidir.

Odroid ile edindiğim tüm bilgi ve tecrübemi aktaracağım.

Almak isteyenler Lütfen Özel mesaj atsın.

Saygılar,

Eba, zoom, Skype gibi tüm programlar çin malı ucuz web cam ile çalışıyor.

Şu an 3 tane Odroid-C4 ye bu sistem çalışır vaziyette kullanılıyor.

Sorunsuz çalışan webcam 'in linkini de ekleyeyim:

https://tr.aliexpress.com/item/4000936541045.html?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuGuuuK -- 20 Ekim 2020; 22:31:8 >

• dionysos66 kullanıcısına yanıt

Yerli olarak çok marka var , sadece bir tanesini deneme fırsatım oldu (en çok test ettiğim cihazdır, çünkü , kamera takılırmı? coreelec kurulurmu ?, hardreset ?vb gelen sorularda bu cihazı kullanıyorum), memnunum , kesin tavsiye ederim diye bir cümle kuramam, gereksiz vekalet olur , ancak, tvbox bakan arkadaşlarımız seçenekler arasında değerlendirmeye alabilirler..

• 
Sayfa: önceki 10531054105510561057
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.