Şimdi Ara

Android Studio’da ilk projemi açtım ve ilk hatamı aldım lütfen yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Java programlama da biraz tecrübem vardı şimdi de androide geçmeye karar verdim. Android studioyu yükledim o yüklenince otomatik sdk manager de yüklendi. SDK Manager açılınca da Android 9 + 6 + 4.4 kurdum. Sonrasında Android 4.4 ile proje açtım. Ama şöyle bir şeyle karşılaştım :

Ne yapmalıyım?

Yardımlarınıza ihtiyacım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webandyazilimprofesor -- 28 Ocak 2019; 14:49:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Gradle versiyonun kaç gradle v2 ile implementation değil compile kullanman gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joshualinekano

Gradle versiyonun kaç gradle v2 ile implementation değil compile kullanman gerekir
    Merhaba,

öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Gradle versiyonun kaç olduğunu nasıl öğrenebilirim? Birde nasıl compile kullanacağım? Android de hiç bilgim yok sadece Java gui-swing de tecrübem var(program)

Cevaplarınızı bekliyorum.

Yardımınıza ihtiyacım var.

• 2-3 gün önce ben de kurmaya çalıştım aynı şekil hataları aldım. açıkçası bana saçma geliyor bir ide yapıyorlar iyi hoş ama sıfır bilgisayara kurduğun halde hata veriyor. bu kadar kullanılan şey nasıl böyle olabiliyor anlamak güç.
  • Bence uğraşmadan flutter veya react-native gibi sistemlere yönelin. Android programlama katlanılacak şey değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önce Eclipse'te bir Helloworld app yapmayı deneyin, Android SDK'yı manuel olarak kurarak, Eclipse'e tanıtarak. Sonra AS ve Gradle'a geçin. Olaya hakim olmak açısndan.
  • Hocam, mühendis misiniz? Staj konusunda nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz?
  • Eclipse denedim olmadı. Studio deneyeyim dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DE6A5ECA

Hocam, mühendis misiniz? Staj konusunda nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz?
    Yok sadece bir yazılım sever😃

• Mühendisim fakat bilg müh değil. Staj yeri bulmak son on yılda yapmak zorlaştı deniliyor. O konuda pek yardımcı olamam. Projeler (avrupa ve remote-job dahil) ve genel programlama konularında yardımcı olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Mühendisim fakat bilg müh değil. Staj yeri bulmak son on yılda yapmak zorlaştı deniliyor. O konuda pek yardımcı olamam. Projeler (avrupa ve remote-job dahil) ve genel programlama konularında yardımcı olabilirim.
    Hocam peki freelance iş bulabilmek, yurt dışından olur fark etmez, ve para kazanabilmek için neler öğrenmeliyim ve freelance iş bulmak için hangi siteleri kullanabilirim?

Şuan 2. sınıfım.
  • gradle.properties dosyasında yazıyor olması lazım. build.gradle ve gradle.properties dosyalarının görüntüsünü de paylaşabilir misiniz?

• bersgurs kullanıcısına yanıt
    Flutter yada react native kullanıldığında da Android sdk kurup build etmeniz gerekiyor bilginize

• webandyazilimprofesor W kullanıcısına yanıt
    Önceki sene Android konusunda geçmişti: Eclipse dahi kullanmadan, sadece Android SDK 'deki komutları ve Apache Ant kullanarak Android app geliştirmek mümkün. Android Studio 'nun kullandığı en gelişmiş inşa aracı / build tool. herşeye önce temelden başlayıp sonra bir üst düzeye yönelseniz böyle sorunlar yaşamazsınız.
  • Joshualinekano kullanıcısına yanıt
    Sanırım 4.10.1:

Şimdi be yapayım?

Yardımınıza ihtiyacım var.

• build.gradle nin fotografini atabilir misin, kodun yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DE6A5ECA

Hocam peki freelance iş bulabilmek, yurt dışından olur fark etmez, ve para kazanabilmek için neler öğrenmeliyim ve freelance iş bulmak için hangi siteleri kullanabilirim?

Şuan 2. sınıfım.

Alıntıları Göster
    Yeni konu açtım:https://forum.donanimhaber.com/freelance-remote-job-y-disi-isler-hangi-sitelerde-ve-alanlarda-var--136903323

• Teşekkürler

• STR Priest kullanıcısına yanıt

• Android Studio’da ilk projemi açtım ve ilk hatamı aldım lütfen yardım

Kodlardan bahsediyoruz ekran görüntüsü isterken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joshualinekano -- 28 Ocak 2019; 20:42:24 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.