Şimdi Ara

Android sms metodları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yardıma ihtiyacım var bi proje yapıyorum çoğu şey bitti fakat bi kısım eksik oda şu

Android telefonda sms gonderdikten sonra bu mesajın gelen kutusuna inmemesini nasıl sağlarım
    Yada gönderilen son sms in silinmesi gibi bir kod parçasına ihtiyacım var bana kaynak veya kodsal anlamda nasıl yapacağımi anlatirsaniz çok sevinirim teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle mesaj veritabanından mesaj silme yetkisine sahip olmak için programın kullanıcı tarafından varsayılan mesajlaşma (sms) uygulaması olarak seçilmiş olması gerekiyor. Varsayılan tarayıcı seçimi gibi. Eğer bu yetkiyi aldıysan mesaj id'sine göre veya içeriğine göre silmen kolay. Sadece varsayılan uygulamanın silebileceğine ilişkin bağlantı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yoktur

Öncelikle mesaj veritabanından mesaj silme yetkisine sahip olmak için programın kullanıcı tarafından varsayılan mesajlaşma (sms) uygulaması olarak seçilmiş olması gerekiyor. Varsayılan tarayıcı seçimi gibi. Eğer bu yetkiyi aldıysan mesaj id'sine göre veya içeriğine göre silmen kolay. Sadece varsayılan uygulamanın silebileceğine ilişkin bağlantı

Hocam öncelikle cevapladığınız için teşekkürler,
    Benım uygulamam mesajlaşma uygulaması değil sadece gönderdiğim sms e göre farklı röleler çektirdiğim basit bir ev otomasyonu denemesi.
    Herşey tamam ama program içinde gönderdiğim mesajlar mesaj kutusuna düşmesin kullanıcıyı rahatsız etmesin istiyorum. Çok araştırdım çok kod bulup denedim ama başarılı olmadım.

Bunu yapabilecek kodlara nasıl ulaşabilirim acaba ?

• Bunu yapmanın paralı bir yolu var, Sms Gateway. Sms hizmeti sağlayan bir firmaya sms içeriğini internet üzerinden göndereceksin, onlar sms olarak o numaraya iletecek. Tabii internet erişimi varken öbür tarafı da internete bağlamak uzun vadede daha ucuz.
    Veya kullanıcının root erişimi varsa mesajların tutulduğu db dosyasını düzenleme şansın var.
  • yoktur kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam teşekkürler cevaplar için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.