Şimdi Ara

Android oyun gelistirmeye neyle başlanmalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar.Daha önce hiç yazılım ile ilgilenmedim.Oyun programlamak istiyorum android de.hangi programa dili ile,nasil başlamaliyim? Yardimlariniz için şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dil: java
    Programlar:netbeans,eclipse, android studio

• quote:

Orijinalden alıntı: Maroon On

Dil: java
    Programlar:netbeans,eclipse, android studio

Ingilizcem iyidir fakat genede bulabilecegim turkce kaynaklar nelerdir ? Birde android icin baska hangi diller var ? Unity ile java arasindaki farklar nelerdir

• quote:

Orijinalden alıntı: afacan2000y
    Ingilizcem iyidir fakat genede bulabilecegim turkce kaynaklar nelerdir ? Birde android icin baska hangi diller var ? Unity ile java arasindaki farklar nelerdir

Merhaba, unity bir oyun motorudur. Sadece androide değil bir çok platforma çıktı verebilir, java kodlamıyorsunuz orda genelde javascript veya c sharp kullanıyorlar.
    Bir çok dille android geliştirebilirsiniz python için kiwi öğrenmeniz gerekiyor. C# için mono öğrenmeniz gerekiyor. Tüm bunları sallayın, Android'in native dili Java'dır. Buna en büyük stabil rakip (sadece oyun) Unity'dir.

Ben oyun işine bulaşacak olsaydım ve java bilgim de olmasaydı direk unity'e başlardım.
    Ha ben piyasa işleri de yapayım, normal android işleri de yapmak istiyorum diyorsanız Java öğrenin çünkü androidin native dili java'dır. Eğer java ile oyun geliştirme yoluna girdiyseniz burada birkaç kütüphane yardımınıza koşacak, libgdx kullanabilirsiniz mesela.. Ben oyun yapmıyorum, daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirler bu konuda.. Kolay gelsin.

Edit : Eğer Java ile android kodlayacaksanız önceden biraz java bilgisi edinin. Bunun için IDE (geliştirme ortamı) olarak eclipse veya netbeans kullanabilirsiniz ama iş Android'e gelince kesinlikle ama kesinlikle Android Studio kullanın çünkü google başka bir ideye destek vermiyor. Eskiden millet eclipse kullanırdı, artık onu inadından vazgeçemeyenler dışında kimse kullanmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sesberk -- 26 Temmuz 2015; 21:54:49 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.