Şimdi Ara

Android 10 yaşında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• O "google bar" ı kullanan var mı ya?
  • Froyo'dan beridir Android kullanıyorum.

Gingerbread, Icecream, JellyBean, derken Oreo'ya kadar geldik.

Aralıklı olarak, kısa süreliğine iOS tecrübem de oldu, 4'ten neredeyse 10'a kadar.

Android açısından baktığımda Icecream'in o berbat ram yönetimi sebebiyle o kadar çok küfür etmişliğim vardır. Ama ciddi anlamda ilk güzel gelişmeleri 4.1 ile görmeye başladık. Ve her minor ve özellikle major sürüm geldikçe giderek kendini geliştirdi, güzelleştirdi.

Burada "o işletim sistemi değil" ya da "casus ve açık kaynak yazılımların yüz karası" diyenleri şöyle 3310 locasına alalım. Kullanmayın arkadaş.

Velev ki hırsız, velev ki benim bilgilerimi alıyor, işliyor. Buna ben izin veriyorum. Ha siz eğer bundan rahatsızsanız, her türlü dijital hayatın dışında olmak istiyorsanız buyurun size faraday locası. Elektrik de kullanmayın bence. iOS da deli gibi veri toplamakta.

Ben android'in nereden nereye geldiğini çok yakından takip eden biri olarak hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştırdığını düşünüyorum. Gönül isterdi ki alternatif olarak başka mobile OS'lar da olsun. Ama gerek microsoft'un saçmalaması, gerek rim'in ve symbian foundation'ın gereksiz kibirleri sebebiyle geldiğimiz yer burası.

Android'in tek kötü tarafı aşırı fragmented olması. Bu sebeple tehlike saçıyor güvenlik açısından. Umarım bunu Project Treble ile aşarlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: maximus8282

Kullandığım en kötü yazılım.
    Kullanamayan biri isen suçu android e atma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-37A42C87E

Casus,açık kaynak yazılımların yüz karası ve veri hırsızı Google ın Android i 10 yaşında.

Symbian ve Blackberry OS 10 u rahmetle anıyoruz.

Apple,Microsoft ve Google gibi veri hırsızlarından olabildiğince erken kurtulma umuduyla.
    Apple melek değil mi? Varsa bilginiz siz yazın casus olmayan bir yazılım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

andorin bir işletim sistemi olmadığını
    ne zaman anlayacaksınız diye merak ediyorum !
    Ne olduğunu söyleyin de bilelim.

• Öfff ios toplamıyor sanki boş yorum yapma
  • edirneli86 E kullanıcısına yanıt
    Apple da melek değilki.O da topluyor veri.Yazımı okuduysanız Apple,Google ve Microsoft yazmışım yani üçü de aynı kefede.
    Google gibi bilgi toplamayan Sailfish OS var,B2G OS var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 25 Eylül 2018; 23:44:37 >
  • Ha şu meego'cu ekip. Sailfish. Evet. Çok şaşaaalı başladılar ama total disaster oldu. Şimdi amaçları windows gibi mobile os yapmak. He onlar zaten toplamaz. Ellerine fırsat geçse "bilgi güçtür" diyerek yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Ha şu meego'cu ekip. Sailfish. Evet. Çok şaşaaalı başladılar ama total disaster oldu. Şimdi amaçları windows gibi mobile os yapmak. He onlar zaten toplamaz. Ellerine fırsat geçse "bilgi güçtür" diyerek yaparlar.
    Yok hocam Sailfish ekibi ellerine fırsat geçse bile yapmaz öyle şey.Sloganları bir kere dürüstlük,özgürlük ve veri toplamama üzerine.Ama yaparlarsa kendilerini rezil ederler.Bu ekibin planları arasında Türkiyeye açılmak ta var ayrıca.

B2G OS var mesela onlar da iyi.Ama tabi bunlar eski Meego ekibinden de küçük bir ekibe sahip.

• Çöp 10 yaşında

• Veri toplarlar öyle ya da böyle. Ama o kadar yayginlasabileceklerini zannetmiyorum. Google muazzam domine ediyor sektörü. Yeni bir ışletim sistemi yapmak da kolay değil. Çünkü işletim sistemlerini sürdürülebilir kolan yegane şey uygulamalar. Uygulama yapanlar da yeni bir market ve yöntem istemiyorlar. Her biri için ayrı uğraşmaları gerek.

Sailfish maalesef iyi niyetle kurulmuş ama kötü yönetilerek tam bir epic fail olmuş bir girişim şu anda.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NSA'ın en büyük veri sağlayıcılarından olan Google Android'in 10.yılı ve Apple IOS'un 11.yılı kutlu olsun. Umarım sonları windows phone gibi olur.
    Ayrıca Symbian'ı özlemle anıyoruz.

• BlackBerry 10 a gerçekten yazik oldu. 2004 ten bu yana tum isletim sistemlerini kullandim; smartphone 2002 dahil. En iyisi, en kullanislisi, en hizlisi ve sismeyeni BlackBerry 10'du. Ama firma kötü yönetildi. Bir ara samsung alacak denilmisti de kizmistik ama keske alsalarmis da bugün o sistem yaşasaymis

• Galaxy ace kullananlar androide laf diyor gelmiş komiksiniz

• 307kd kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız bu konuda.

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    Sailfish OS,B2G OS gibi tam açık kaynak ve kullanıcısını izlemeyen İS lerinin herkes tarafından bilinmesini ve kullanılmasını o kadar çok istiyorum ki hocam,anlatamam.
    Ayaklar yani Android gibi İS leri baş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 28 Eylül 2018; 14:50:19 >
  • android her yeni sürüm çıkardığın çok heyecanlanırdık bilirdikki bir yenilik gelecek bir değişim olacak tıkandı abi artık tıkandı daha yapacak bişey kalmadı fısssss

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.