Şimdi Ara

Anasayfa için fikir verebilir misiniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam. kişisel sitemle biraz uğraşarak bişeye benzettim. Ancak biraz yardım lazım. Anasayfada menülerin içerikleri ile ilgili kısa bilgiler vermek istiyorum. Ama bunu tasarımı bozmadan nasıl yapabileceğim konusunda değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

Benim aklıma gelen sadece post it ler kullanmak. Ama görünümü tamamlayacak/bozmayacak daha orjinal fikirler lazım.

http://www.cgrafik.com/

• http://www.sarikavakilkogretim.gen.tr/

bu siteyi sen mi yaptın?
  • ewet niçin sordun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Lupara_ -- 1 Nisan 2007; 22:43:46 >
  • sıte yapma kısmındakı yazıların bellı olmuyor arka fona cok yakın bır ton secmıssın
  • karşıt renklerdense aynı rengin tonlarını özellikle kullandım.
  • Yan taraflar çok boş kalmış. Desen yada <body bgcolor="#000000" > böyle denedinmi ?
  • sitenin tasarımı sade ve güzel fakat ana sayfanın orta bölümüne bir şeyler eklemelisiniz, ayrıca ana sayfadaki ortadaki flashı en az yarı yarıya küçültseniz dah güzel durabilir, bu şekilde biraz itici gözüküyor. Sayfayı nasıl dolduracağım o zaman derseniz, bence kısa bi özgeçmiş ve devamı diye bir link eklersiniz, onun dışında sitenizi daha öncede ziyaret etmiştim ve aklımda kalan güzel photoshop çalışmaları vardı. onların en güzellerini boyut olarak biraz küçültüp sitenin alt tarafına koyabilirsiniz, onlara tıklayınca da photshop çalışmaları sayfasına gider. Şİmdilik aklıma gelenler bunlar :) iyi çalışmalar...
  • quote:

@BloodyLove

arkafon olarak siyah yada başka renk düşünmüyorum. ama zaman bulabilirsem uygun bir fon yapacağım.
    quote:

nuribjk

ortadaki yazı geçici. oraya uygun bişeyler bulmaya çalışıyorum. bulunca o yazıyı kaldıracağım. ayrıca alt tarafa küçük içerikler koyma fikri güzel bir fikir. bunu değerlendireceğim. fikir için sağol.
  • Kardeş yanlış anlamanı istemem herkes artık webmaster yalnız bir sorum olacak benim : sarıkavaklı sitesini sen yaptıysan eğer kendi sitene neden bir başlık koymadın untitled yazıyor ve bu ben yaptım dediğin site hazır sitedir ve scriptleri benim de elimde vardır. Çünkü aynı siteden bende yaptım çeşitli versiyonlarla, ayrıca ASPINDIR sitesinde de zaten var bu. Bence dürüst olalım. şimdi sen kalkar ASPINDIR 'e bunu ben yaptım koydum dersen ben yalancı oluyorum yoksa sen yalancı konumuna düşüyorsun

Lütfen insanların emeklerine saygılı olalım. Bari başka yerden alıp değiştirme yapıyorsunuz alındı diyebilirsiniz ben yaptım demeyin

Şunuda hatırlatıyım ki ben yaptım dediğin siteyi komple kendi PC me indiirdim ve kodlarına da baktım kodları değiştirme zahmetine bile girmemişsin

--- Edit ---

Bu arada şunuda hemen açıklayalım ki yeni bir ekip hazır olmak üzere ve bu ekibe ait çalıntı kodlar alıntı olduğu belirtilmediği takdirde tespit edilen bu sitelerin hepsini çökertecektir. Aklınızda bulunsun, Artık bu işler böyle yürüyecek biz yazalım adamlar alsın webmasterim diye piyasa ya çıksın artık bu olaya bir son verme zamanı geldi. Alıyorsunuz bari alıntı olduğunu yazın siteye de insanları aldatma girişiminiz olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByKemal58 -- 4 Nisan 2007; 18:30:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ByKemal58

Bu arada şunuda hemen açıklayalım ki yeni bir ekip hazır olmak üzere ve bu ekibe ait çalıntı kodlar alıntı olduğu belirtilmediği takdirde tespit edilen bu sitelerin hepsini çökertecektir. Aklınızda bulunsun, Artık bu işler böyle yürüyecek biz yazalım adamlar alsın webmasterim diye piyasa ya çıksın artık bu olaya bir son verme zamanı geldi. Alıyorsunuz bari alıntı olduğunu yazın siteye de insanları aldatma girişiminiz olmasın.

Öncelikle söylediklerin doğru ise Yapılan gerçekten büyük bir saygısızlık. Daha önce kendi yaptığım siteyi Referans olarak gösteren bir tasarım şirketi ile "hak yeme" konularına girmiştim. Burda başlık açtım Adamlar utanmadan sanki kendileri haklı gibi forumda kendilerini savunuyorlardı. Seninde dediğin ortalıkta webmasterım diye dolanan çok. Bunlara bi son vermek lazım

• quote:

Kardeş yanlış anlamanı istemem herkes artık webmaster yalnız bir sorum olacak benim : sarıkavaklı sitesini sen yaptıysan eğer kendi sitene neden bir başlık koymadın untitled yazıyor ve bu ben yaptım dediğin site hazır sitedir ve scriptleri benim de elimde vardır. Çünkü aynı siteden bende yaptım çeşitli versiyonlarla, ayrıca ASPINDIR sitesinde de zaten var bu. Bence dürüst olalım. şimdi sen kalkar ASPINDIR 'e bunu ben yaptım koydum dersen ben yalancı oluyorum yoksa sen yalancı konumuna düşüyorsun

Lütfen insanların emeklerine saygılı olalım. Bari başka yerden alıp değiştirme yapıyorsunuz alındı diyebilirsiniz ben yaptım demeyin

Şunuda hatırlatıyım ki ben yaptım dediğin siteyi komple kendi PC me indiirdim ve kodlarına da baktım kodları değiştirme zahmetine bile girmemişsin

--- Edit ---

sen ne diyosun kardeş!
    1. ben webmasterim diye ortalıkta dolaşmıyorum.

2.benim zaten bir işim var. ben site işleriyle hobi olarak ilgileniyorum. öğretmenlik yaptığım okulun sitesi hazır site falan da değil.frontpage de çizdim. arkaplan resimlerini şeklini şemalini bannerini vs. ps de kendim yaptım.hiç bir html dersi almadım. sadece html ebooklarından, forumlarada yardımcı olan arkadaşlara sayesinde de ince ayarlar yaptım.
    senin dediğin mantığa bakarsan benim ps de flash da korsan yada try versiyonlar. yani yaptığım herşey sahte.

3. çok profosyonel bir site olmadığı için standart kodlar dışında özellikli bir kod zaten barındırmıyor. amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.basit kodlarıda (örn:marquee) zaten piyasada serbestçe (freeware)dolaşıyorlarsa yeniden yazmama gerek de yok. yazdığın bi kod varsa ve bunu kimsenin kullanmasını istemiyorsan sen script sitelerinde kodlarını yayınlama.

4. benim hazır siteden anladığım template tarzı sitelerdir ki bizim site de kesinlikle template değil.

5. siteyi tedavülden kaldırabiliyorsan kaldır. çok ta tın.

demek istediklerinle dediklerin umarım aynı değildir.aynıysa da umurumda bile değil.bla bla...

not: senin dediklerini almak için gerekli olan <quote></quote> kodunu elle yazmadım. üstteki quote düğmesini kullandım. mahsuru yoktur umarım.
    (düzelteme)teşekkür: tasarımla uğraşmaktan sitemin title bölümünü atlamışım. hatırlattığın için sağol.düzelttim sayende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Lupara_ -- 4 Nisan 2007; 21:44:20 >

• @merulaalba kardeşim veya Hocam diyeyim. Cidden hocam özellikle sol menü kısmın ve başlık yerleştirmelerin aynı bizim yaptıklarımız gibidir. bunu görünce site komple indirdim ve bu kısımları inceledim ve şaşırdım. Bunlarıda görünce sinirlendim ve gerçekten çalma olayı son zamanlarda revaçtadır. Ama siz kendim yaptım diyorsanız lütfen kusuruma bakmayın. Tabii ki benzerlikler olabilir ama menü arkasında kullanılan resim bile aynıdır. Tekrar sizden özür dilerim ki siz kendim yaptım diyorsunuz. Buna tüm kalbimle inanıyorum hocam.

Scriptleri dağıtmaya gelince biz bilgi paylaşımı yapıyoruz paylaştıklarımızı insanlar kendileri yapmış gibi göstererk satıyorlar bu yüzden biz ekip kurduk zaten ücretsiz kullanın diye verdiğimiz şeyleri bile adamlar kendileri biz yaptık diye dağıtıyorlar ve bunları para ile satıyorlar. Bu olaylar sadece bizim ülkemizde değil tün Dünya ülkelerinde var bu. Yaptıklarımızı çalan yabancı siteleri dahi yakaladık inanın. En başta geleni ise Weppos tur ve gerekli işlemleri onlan için 6 ay önce yaptık zaten adamlar özür diledi ve sistemlerini değiştirdi ve bize gönderdiler incelemek için. Ama bizim ülkemizde adamlar direterek biz yaptık diyorlar ama eklediğimiz kodları ( özellikle bizim isimlerimiz yazan. nicklerimiz olan ) bile değiştirme tenezzülünde bulunmuyorlar.

Yukarda da belirttiğim gibi hocam umarım siz de bizi anlıyorsunuz ben bundan 2 gün öncesine kadar 4 gün uyumadan çalıştım bizlere de yazık. Sizlerin de desteklerinizi bekliyoruz çünkü bize yapılan olaylar her webmastere ve herkese her alanda yapılıyor.

Bakın hemen Salı günü başıma gelen olayı anlatıyım. Türkmen yayınlarını severim ve Zeydin PALA yı da tanırım tüm kitaplarını da adım gibi bilirim. Bir kitap almaya kalktım farklı yayınevinin ve bir de baktım ki Zeydin PALA nın kitabının aynısı bu yayıvevi başka azarla çıkartmış ve hemen telefon açtım ve bildirdim bu yayın evi ise bunlarla sürekli yakınlık içinde olanlar adamların kitaplarını yayınlarını çalıyorlar. Tabii sonuç direkmen mahkemeliktir.

Tekrar sizden özür dilerim hocam, yaptım diyorsunuz ve ben buna inanıyorum. Burada da diyorum ki yardıma ihtiyacınız varsa her zaman her yerde yardımcı oluruz.

Saygılarımla

• @ByKemal58
    ---------------

Tüm siteyi nasıl indiriyorsun? Programı felan mı var?
    ------------------------------------------------------------
    ------------------------------------------------------------
  • quote:

@merulaalba kardeşim veya Hocam diyeyim. Cidden hocam özellikle sol menü kısmın ve başlık yerleştirmelerin aynı bizim yaptıklarımız gibidir. bunu görünce site komple indirdim ve bu kısımları inceledim ve şaşırdım. Bunlarıda görünce sinirlendim ve gerçekten çalma olayı son zamanlarda revaçtadır. Ama siz kendim yaptım diyorsanız lütfen kusuruma bakmayın. Tabii ki benzerlikler olabilir ama menü arkasında kullanılan resim bile aynıdır. Tekrar sizden özür dilerim ki siz kendim yaptım diyorsunuz. Buna tüm kalbimle inanıyorum hocam.

Scriptleri dağıtmaya gelince biz bilgi paylaşımı yapıyoruz paylaştıklarımızı insanlar kendileri yapmış gibi göstererk satıyorlar bu yüzden biz ekip kurduk zaten ücretsiz kullanın diye verdiğimiz şeyleri bile adamlar kendileri biz yaptık diye dağıtıyorlar ve bunları para ile satıyorlar. Bu olaylar sadece bizim ülkemizde değil tün Dünya ülkelerinde var bu. Yaptıklarımızı çalan yabancı siteleri dahi yakaladık inanın. En başta geleni ise Weppos tur ve gerekli işlemleri onlan için 6 ay önce yaptık zaten adamlar özür diledi ve sistemlerini değiştirdi ve bize gönderdiler incelemek için. Ama bizim ülkemizde adamlar direterek biz yaptık diyorlar ama eklediğimiz kodları ( özellikle bizim isimlerimiz yazan. nicklerimiz olan ) bile değiştirme tenezzülünde bulunmuyorlar.

Yukarda da belirttiğim gibi hocam umarım siz de bizi anlıyorsunuz ben bundan 2 gün öncesine kadar 4 gün uyumadan çalıştım bizlere de yazık. Sizlerin de desteklerinizi bekliyoruz çünkü bize yapılan olaylar her webmastere ve herkese her alanda yapılıyor.

Bakın hemen Salı günü başıma gelen olayı anlatıyım. Türkmen yayınlarını severim ve Zeydin PALA yı da tanırım tüm kitaplarını da adım gibi bilirim. Bir kitap almaya kalktım farklı yayınevinin ve bir de baktım ki Zeydin PALA nın kitabının aynısı bu yayıvevi başka azarla çıkartmış ve hemen telefon açtım ve bildirdim bu yayın evi ise bunlarla sürekli yakınlık içinde olanlar adamların kitaplarını yayınlarını çalıyorlar. Tabii sonuç direkmen mahkemeliktir.

Tekrar sizden özür dilerim hocam, yaptım diyorsunuz ve ben buna inanıyorum. Burada da diyorum ki yardıma ihtiyacınız varsa her zaman her yerde yardımcı oluruz.

Saygılarımla

selam.
    yazını okuduktan sonra okulun sitesine tekrar girdim. gerçekten araklama yapılacak kadar özel bişey mi var diye özellikle sol menüye baktım. kodlarına baktım.orada kod olarak sadece kayan yazı kodu/ve <!-- bölümü belli olan sayfa güncelleme kodu var.
    site içi arama bölümüde bu hizmeti veren freefind.com dan alınmış kod verapidcounter.com dan alınmış sayaç kodu var.sitede başka kod zaten yok.
    sayfa tasarımına dikkat ettim.inan ben bir orjinallik göremedim. standart sayfa. solda linkler. arkada photoshop ta yaptığım 5*5 fon. fpage de yazılmış tahoma karakterli linkler. ücretsiz sayaç güncelleme kodları vs.

bizim yaptığımız sitelere benziyor demişsin. örnek göster. eğer gerçekten temelde sizin sitelere benziyorsa ben bugün siteyi değiştiririm. ama linklerin altını çizgili olması gibi standart şeyler de benzerlik varsa bunu anlayamam.o zaman her siteye benzetebilirsin.mynet e bile.

menüyü yaparken memocal.com dan etkilenmişsin desen anlarım çünkü gerçekten de linklerin başındaki kareleri yapma fikri memocaldan geldi.( önceden kullandığım bir misafir defteri dursaydı oradan bak derdim.)fakat o kareleride ben ps de yaptım. ayrıca site sahibini (eski)de tanıyorum. çünkü aynı yerde ama farklı okullarda çalıştık.

ek olarak script sitelerinden kod alırsam <!-- başlayan açıklama bölümlerini silmiyorum. bunu sicripti yazana teşekkür olarak yeterli görüyorum.işi bilen sitenin kodlarına bakarak scriptin kime ait olduğunu anlasın diye.
    siteyi dreamweaver de açıp tekrar bakacağım. eğer daha önce öğrenme amaçlı yerleştirdiğim ancak kullanılmayan kodlar varsa onları sileceğim.

ben özellikle yerli olan herşeyin korsanına karşı iken böyle bişeyle suçlanmak beni rahatsız etti. bu rahatsızlık sebebiyle sana verdiğim cevapta uslubum biraz yanlış olmuş kusura bakma.
    iyi çalışmalar.

• @merulaalba hocam siz üstteki yazılarda ben yazdım dediniz bende yanlış anlaşıldı özür dilerim diye uzunca açıklamalı bir yazı yazdım. Daha ne diyim size ayaklarınıza kapanayım yani

Galiba sizin anlayışınızda özür dilemekte suç Neyse uzatmıyorum hocam artık yine özür dileyim benim dilim de tüy bitmez jusura bakmayın yani

Üstelik size orada da yazdım elimizden geldiği kadarıyla yardımcı da oluruz dedik ama artık siz polemiklere takılıp gideceksiniz görülüyor.

Bu yazım burada son NOKTA dır. Saygılarımla ve sizlerede iyi çalışmalar diliyorum

-- Edit --
    @_qwerty_ kardeşim ever bazı programlar var bu iş için. Hacker programları ve yasal bazı programlar. Yalnız burada isim vermiyorum yanlış amaşlarla da kullanılabilir. Gerçi birazcık araştırırsan bulursun zor bi şey değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByKemal58 -- 5 Nisan 2007; 16:29:39 >

• quote:

@_qwerty_ kardeşim ever bazı programlar var bu iş için. Hacker programları ve yasal bazı programlar. Yalnız burada isim vermiyorum yanlış amaşlarla da kullanılabilir. Gerçi birazcık araştırırsan bulursun zor bi şey değil

Hmm ok ben bakıym bi bunu bilmiyordum saol..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.