Şimdi Ara

Anaokulu Oyuncak Çeşitlerinde Yeni Yönetmelik Şartları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Milli eğitim bakanlığı ilkokul ve okul öncesi bölümünün hazırladığı yeni yönetmeliğe göre oyuncak seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler kamu oyuna sunuldu. Okul öncesi eğitim bölümleri olan anasınıfı, kreş ve anaokulu bölümlerinde eğitim gören çocukların sağlıklı gelişimi için işlevli, doğal ve zihin gelişimlerini destekleyecek oyuncaklar olmalıdır. MEB'in hazırladığı yönetmelikte anasınıfı dersliklerinin çeşitli öğrenme merkezlerine ayrılmasını istemektedir. Sınıfta hazırlanacak öğrenme merkezi oyuncakların ve materyallerin kalite ve işlev bakımından özenle seçilmelidir.
    Anaokulu Oyuncak Özellikleri
    Çocukların sosyalleşmesi, kendi öğrenmelerini kendilerinin gerçekleştirdiği oyuncaklar olası istenmektedir. Öğrenme merkezlerine ve ilgi köşelerine bölünen sınıfta öğretmen, çocuklara sadece rehberlik etmektedir. Anaokulu oyuncak ve aynı zamanda okul öncesi oyuncak olarak sınıflardaki öğrenme merkezlerinde ahşap blokların bulunması çok önem arz etmektedir. Fen ve doğa merkezinde çocukların araştırma ve merak duygularını geliştirecek her türlü oyuncak ve materyal yeteri kadar olmalıdır. Mıknatıs setleri, büyüteçler, mikroskop, taşlar, tahta parçaları, deney malzemeleri v.b. materyaller bulundurulur. Lego yapı merkezinde bulundurulması gereken okul anaokulu oyuncakları, miniklerin tak çıkar yaprak her seferinde yeni bir ürün oluşturacağı, el göz koordinasyonlarını geliştireceği, rahat takıp çıkaracakları oyuncaklar olmalıdır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.