Şimdi Ara

anakartda ses bağlantılarını yapamadım bilen arkadaşlar yardım edebilirmi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar elimde 6+1 ses kartı var anakart 6+1 desteklemekte. ses kartında anakarta bağlanmak için 9 adet kablo var .Mic L, Mic R, Front audio L, Front audio R, Rear audio L, Rear audio R, Bass, Center diye 9 adet uç var.
    Ancak anakartın üzerinde F AUDİO GİRİŞİ ve SUR_CEN girişleri mevcut.
    F audio giriş bağlantıları: 1-MIC, 2- GND, 3-MIC, BIAS, 4-POWER, 5- Front audio R, 6- Rear audio R/Return R, 7-NC, 8- NO PİN, 9-Front audio L, 10- Rear audio L/Return LAnladığım kadarıyla ses bağlantısı burası, ama anlayamadığım 4-POWER, 7-NC
    Ses kartını buraya taktığımda elimde iki adet boş kablo kalıyor BASS ve CENTER Acaba bunları 4-7 pinlere mi takacağım.

Ses giriş olarak tahmin ettiğim SUR_CEN giriş yeri var burası ne oluyor orasıda 6 pin girişli.
    1- SUR OUT L, 2- SUR OUT R, 3- GND, 4- NO PİN, 5- CENTER OUT 6- BASS OUT

Şimdi ben daha kaliteli ve daha verimli olarak ve mic. girişlerinde çalışması için nereye nasıl bir bağlantı yapmalıyım arkadaşlar.

• adamım hepsi üzerinde yazıyo anakartın
  • Evet belki siz bildiğinizden kolay geliyordur ama ben anladığım yere kadar yaptım mesela F AUDİO GİRİŞİ yerinde gösterilen 4-POWER, 7-NC pinler ne oluyor bass ve center burlaramı bağlanacak veya bu bass ve center alabilmek için SUR_CEN kısmına kablomu uzatacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.