Şimdi Ara

Anakart Yazısı Uzun Süre Beklemeye Başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşalr amd overdrive ın stability testine sokayım dedim bilgisayarı testin başında bilgisayar dondu.yaklaşık 20 saniye bekledikten sonra power tuşuna basılı tutup bilgisayarı kapadım.Tekrar açtığımda biosa girmeden çıkan anakart yazısı eskiden 5-10 saniyede geçerken şimdi 45 saniye 1 dk ekranda duruyor.Bilgisayarın açılması artık 2.5-3 dk sürüyor bu yüzden.Ramler dual.Çıkarıp teker teker başka slotta denedim sonuç aynı.Sıkıntı neyden kaynaklanıyor olabilir?

• Bios'u standart ayarlara döndürebilirsin. Düzelmezse Biosu yeniden yükle, düzelecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sorun bios gibi gozukuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • clear cmos ile sıfırlamıştım biosu ama sorun o değilmiş arkadaşlar.anakart yazısı geldiğinde Tab tuşuna basınca ve ya logo disable diye biostan ayarlayınca check listte ide leri kontrol ederken 0 master 0 slave ok, 1 master (hdd benim buraya takılı) 1 slave ok, sonrasında ide kontrolü uzu sürüyodu.Dvd yazıcıyı görmediğini farkettim.Windows üstünde de göremiyince dvd nin sata kablosunu iyice oturttum ve sorun çözüldü.

yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşükkür ederim. @dxdiag12 @KillForYou!
  • Rica ederim hocam yardımcı olabildiysem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murettep

clear cmos ile sıfırlamıştım biosu ama sorun o değilmiş arkadaşlar.anakart yazısı geldiğinde Tab tuşuna basınca ve ya logo disable diye biostan ayarlayınca check listte ide leri kontrol ederken 0 master 0 slave ok, 1 master (hdd benim buraya takılı) 1 slave ok, sonrasında ide kontrolü uzu sürüyodu.Dvd yazıcıyı görmediğini farkettim.Windows üstünde de göremiyince dvd nin sata kablosunu iyice oturttum ve sorun çözüldü.

yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşükkür ederim. @dxdiag12 @KillForYou!

Rica.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.