Şimdi Ara

Anakart ve Islemci secemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar hatri sayilir bi sistem topladim. Onlari asagida belirticem ama intel mi alayim yoksa ati mi alayim karar veremiyorum.

Ekran karti - R9 290X

SSD - Samsung 840 pro 256 gb

Ram - G SKiLL 2x8 1866 mhz Class:9.9.9.24

Islemci Sogutucu - Cooler Master 212 Hyper Evo

Islemci sogutucumun destekledigi girisler belli. Buna gore bir anakart tercihi yapmak zorundayim.

AMD FX8350 black edition alirsam eger alttakilerden birini alicam, Intel 4760K alirsam ne alirim ya da islemci sogutucuma uyarmi bilmiyorum. Bi fikir verin lutfen

1 - ASUS M5A99FX PRO R2.0

2 - MSI 990FXA-GD80 V2 -AM3+ 990FX SB950 Chipset DDR3 PCIE SATA 6Gb s ATX Motherboar

3 - GIGABYTE GA-990FXA-UD5 AM3+ AMD 990FX SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX AMD Motherboard

4 - ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 AM3+ AMD 990FX SATA 6Gb/s USB 3.0 ATX AMD Motherboard

5 - Asus Crosshair V Formula AMD 990FX AM3+ Motherboard

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veteriner İst -- 7 Aralık 2013; 8:40:29 >

• Ben o sogutucuyla 4670 k'yı 4.2 ghz hizinda sorunsuz birsekilde kullaniyorum yanina birde gigabyt z87 anakart al tadindan yenmez olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• R9 290x o kadar abarti bi kart degil yerine 290 ya da gtx780 bakmanizi oneririm zira 780ti nin cikisi ile forumda epey bi 780 piyasasi olustu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mckhan kullanıcısına yanıt
    Ben amerikadayim hocam zaten buradan alicam. Arastirmalarima gore cok ust duzey degil fakat ozel tasarim ve yeni guncellemeyle birlikte %20 lk bir fark olacagi soyleniyor gtx780 ile arasinda. Suan ikiside ayni para oldugundan bunu tercih ettim
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Artik alacagim islemci 4670k. Sayenizde netlestirdim. Ama bahsettiginiz asrock adli markayi hic duymadim. Guvenilirmidir. Bir bilginiz varmi. Bu arada amerikadayim ve buradan alacagim urunu o yuzden yukaridaki linkleri verdim
  • lokasyonunuzu bilmediğim için yazdım o şekilde yoksa 1250 liraya sıfır özel soğutmalı gtx 780 satıldı forumda
    dediğim gibi fazla zarar etmenizi istemem o yüzden x yerine 290 düz modeline ve özel soğutuculu modellere bakmanızı tavsiye ederim

işlemciyi amd seciyorsanız 970 serisi bir anakart işinizi çok rahat görücek yok üst seviye anakart derseniz intel işlemci ve anakarta bakmanızı öneririm.

http://www.amazon.com/MSI-Motherboard-Motherboards-Z87-G45-GAMING/dp/B00D12OBEU/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1386406301&sr=1-1&keywords=z87

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mckhan -- 7 Aralık 2013; 10:52:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: qra51

Artik alacagim islemci 4670k. Sayenizde netlestirdim. Ama bahsettiginiz asrock adli markayi hic duymadim. Guvenilirmidir. Bir bilginiz varmi. Bu arada amerikadayim ve buradan alacagim urunu o yuzden yukaridaki linkleri verdim

Asrock'a güvenebilirsiniz, servisini Çizgi Elektronik veriyor, burada gayet memnun alan herkes, 3-4 hafta önce enişteme de almıştık ama daha pahalıydı o zaman, şuan ki fiyat çok iyi, ama ABD'de olmanız servis vs. durumunu ne kadar etkiler bilemiyorum, ancak memnun kalacağınız bir ürün f/p olarak işinizi fazlasıyla görür.

Sizin seçtiğiniz siteden ise MSI uygun görünüyor bu da güzel anakarttır;

http://www.frys.com/product/7698127?site=sr:SEARCH:MAIN_RSLT_PG

Ürünün açıklama linki:http://tr.msi.com/product/mb/Z87-G45-GAMING.html

• Alacagim islemci 4670k 3.4mhz - alacagim anakart ise MSI Z78 g45 olarak netlestirdim. Elinze saglik benim islemci sogutucu bu mainboarda uyuyor degil mi :D sonra elimde kalmasin
  • 1156-1155-1150 hepsi aynı soket delik aralığına sahip
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.