Şimdi Ara

Anakart Üzerindeki SATA girişleri hakkında sorum var ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba benim anakartıma i5 2400 işlemci bağlı ve eski bir anakart ancak kasayı açıp baktığımda yanlarında 0-1-2-3 numaraları yazan 4 tane sata girişi buldum bunlardan sata3 olanda ayrıca sata3 de yazıyordu ve bilgisayarımda 2 tane harddisk bağlı birisi sata 0 da diğeride sata 1 e takılı

1) ben sata3 SSD alsam bilgisayarım sata3 ü desteklermi ?

2) sata 0 daki harddiski sata 2 ye geçirsem çok farkedermi ?

8gb ram ve 1050ti ekran kartım var ve asıl amacım RDR2 de FPS artışı almak özelliklede şehirlerdeki oluşan FPS düşmelerini felan çözmek istiyorum bunun için ;

3) bir ssd alsam ona windows kurmadan sadece oyun dosyalarını atınca o oyundaki fps im artarmı ?

• aşağıda kullanılan program: hwinfo

anakartım bu

https://tr.aliexpress.com/i/32888875396.html

Buda harddisklerimden birisinde sata3 ama bu harddiskim sataII portuna bağlı harddiskler için sataII veya sataIII olmasının çokda bir önemi varmıki ?

Burada "sata 0" ve "sata 1" portlarımın aslında SATAII (3gbs) olduğunu anladım ama diğer 2 portta harddisk takılı olmadığı için onların özellikleri gözükmüyor şimdi anakarttaki "3" numaralı "sata 3" portumun yanında ayrıca sata 3 diye belirtmesine dayanarak benim anakartımın sataÎII ü desteklediğini anlamış oldum heralde ?? diğer "0,1,2" numaralı sata portlarıda muhtemelen sataII dir o diye düşünüyorum.Bilgisayarımda usb3.0 girişi olmadığı için eminde olamadım ama anakartım çok eski değil yani 2013de çıkmış anladığım kadarıyla neyse kendi sorumu kendim cevapladım herhalde yanlışım varsa düzeltin lütfen :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -pcdelisi- -- 12 Kasım 2020; 1:57:49 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.