Şimdi Ara

Anakart Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Mevcut sistemim için yeni anakart almayı düşünüyorum. Mevcut anakartımda işlemci bölgesindeki kondastörlerden gelen cızırtı sesi mevcut. Bir nevi Cool Whine gibi düşünebilirsiniz. Sebebi de işlemciye gelen voltajın sürekli dalgalı halde olması. 3. parti uygulamalarla (mevcut anakartım MSI B150 Gaming M3 Voltaj ayarlarıyla oynamayı desteklemiyor) voltajı sabitlediğim zaman ses kesiliyor.

Sistemimde i5 6600 işlemci mevcut ancak bu tarz problemler yaşadığımda voltaj gibi ayarlarla oynayabileceğim Z serisi anakart almayı düşünüyorum ve tabiki kısa-orta vadede K ibareli bir işlemciye geçicem. O nedenle tavsiye verirken Z serisi olsun lütfen.

MSI markası aslında severek kullandığım bir markaydı. Ekran kartımın markası da MSI ancak bu olaydan sonra tercih edermiyim bilmiyorum.

Mevcut sistemimde 2133 Mhz ram kullanıyorum bu da kenarda dursun.

İleriye dönük, güncel teknolojileri barındıran hatta Kabylake destekli 270 serisinden öneriler olursa daha çok memnun olurum. Aydınlatmalı olursa tadından yenmez.

Bütçe sınırımız 800TL. Amazon.de önerilerine de açığım. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draqpit42 -- 21 Nisan 2017; 21:29:43 >

• Güncel.
  • Önerileriniz için teşekkürler çok makbule geçti. Birazda ben trip atayım :)
  • İleride K serisi işlemciye terfi edersen Z270 model bir anakart daha iyi olur. 800 tl'lik bütçene uygun ve Mystic Light RGB LED özelliği bulunan Z270 Gaming M3 işini görecektir.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z270-gaming-m3-intel-z270-soket-1151-ddr4-3800mhz-o-c-usb-3-1-anakart.html
  • Toleranta12 kullanıcısına yanıt
    Hocam ilginiz için teşekkürler. Konuya ilgi olmayınca araştırmalarım sonucu linkteki anakartı almaya karar verdim. Amazondan 680TL civarına geliyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-z270-gaming-pro-carbon-intel-z270-soket-1151-ddr4-3800mhz-o-c-anakart.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

Merhaba
    Paranızı görsellik yerine sağlamlığa vermek isterseniz linkteki kartı inceleybilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-asrock-z270-extreme4-ddr4-1151-sifir-ve-garantili-423565922/detay/

Ben inceledim de fotolarda msi var.

• Seçtiğim model en az önerdiğiniz kadar sağlamdır ayrıca görsel olarak tercih sebebimdir. Ayrıca arkadaşın da dediği gibi ilanınız sağlamlıktan çok sıkıntılı. Görselleri kendi ürününüzle değiştirirseniz daha sağlam olur.
  • Kararımı vermek için konu açmıştım ilgilenen olmayınca kendi araştırmalarım sonucu karar verdim.

Vaktiniz çok değerli ise ürününüzü satmak için bu tür forumlarda vakit kaybetmeyin son mesajımda kararımı verdiğimden bahsetmişim zaten.

İnsanların tercihlerinide ''paranızı görsele değil de sağlamlığa vermek isterseniz'' gibi cümlelerle irdelemeyin.

İnsan yaşadığı sürece öğrenir siz yeter ki isteyin.

Mesajı okuduysanız konuyu silsinler. Sonra biri daha sonuçlanmış konuya dahil olup vaktimizi çalmasın. O birşey değil bir de vaktimi çalıyosunuz diye beni suçlamasın :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.