Şimdi Ara

Anakart'ım Bu işlemciyi uygunmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://www.gigabyte.com/Support/CPU-Support/Chipest?Value=99&SocketValue=386&Socket=AMD%20Socket%20AM2&Chipest=NVIDIA%20GeForce%C2%AE%206100%20/%20nForce%20430

Şu listede Kendi anatınızın ve işlemcinizi denkleştirin - belirsiz işratei var. N/A yazanlar desteklenmeyenler. İSizinkinde NA yazmıyor. Hem zaten bu anakartım AM3 işlemci için BIOS güncellemesi mevcut. Onu indirip güncelledikten sonra işlemcinizi kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Yine de çok net emin değilim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Desteklemesi gerek hocam.

http://www.gigabyte.com/Support/CPU-Support/Chipest?Value=99&SocketValue=386&Socket=AMD%20Socket%20AM2&Chipest=NVIDIA%20GeForce%C2%AE%206100%20/%20nForce%20430

Şu listede Kendi anatınızın ve işlemcinizi denkleştirin - belirsiz işratei var. N/A yazanlar desteklenmeyenler. İSizinkinde NA yazmıyor. Hem zaten bu anakartım AM3 işlemci için BIOS güncellemesi mevcut. Onu indirip güncelledikten sonra işlemcinizi kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Yine de çok net emin değilim.

Hocam peki başka işlemci öneriniz varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu anakart için soruyorsunuz maalesef. Bu anakarta masraf etmeye değmez gibi. Elinizdeki işlemciyi deneyin bir oluyor ise kullanın. Listeye göre BIOS update'i ile olması gerekiyor. Anakartınızın sitesinden BIOS update'i olarak F6 yazanı indirip BIOS'u güncelleyip deneyin bir. Anakartınızın rev 1.0 mı 1.3 mü? Ona göre indirin. Her ikisinde de F6 BIOs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 17 Şubat 2017; 13:09:21 >
  • quote:

Bu anakart için soruyorsunuz maalesef. Bu anakarta masraf etmeye değmez gibi. Elinizdeki işlemciyi deneyin bir oluyor ise kullanın. Listeye göre BIOS update'i ile olması gerekiyor. Anakartınızın sitesinden BIOS update'i olarak F6 yazanı indirip BIOS'u güncelleyip deneyin bir. Anakartınızın rev 1.0 mı 1.3 mü? Ona göre indirin. Her ikisinde de F6 BIOs.

hocam işlemciyle birlikte 8 gb ram ile yaklaşık 250 tl masrafı var yapsammı yapmassamı bilemedim
  • always strike kullanıcısına yanıt
    Sizin anakartınızın üzerinde rev kaç yazıyor? rev 1.0? ve ya rev 1.3?

• quote:

Sizin anakartınızın üzerinde rev kaç yazıyor? rev 1.0? ve ya rev 1.3?

1.0 hocam.anakartın biosunu son sürüme güncelledim bu arada
  • always strike kullanıcısına yanıt
    Hocam X4 645 değil de Phenom II X4 925 alırsanız daha performanslı olur. İkinci el olarak bulunabilir bu işlemci 100-120 TL. arası sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 17 Şubat 2017; 23:55:43 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.