Şimdi Ara

Anahtar Zincir Problemim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
11.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, mac'e daha yeniyim. Aldığım mac'te ilk günden beri anahtar zincir sorunu yaşıyorum. Aldığım yerdeki görevliler önceden açılıp anahtar zincir parolası konmuş pc'yi vermişler. Nasıl değiştirebilirim bunu ?

Teşekkürler.

• Anahtar Zinciri Erişimi Güvenliği

Anahtar Zinciri Erişimi, Apple tarafından türkçeye yanlış çevirilmiştir. Gerçek anlamı Anahtarlık olmalıdır, böylece mantığını daha iyi anlayabiliriz. Anahtar Zincirinde sisteminizde kayıtlı olan bütün şifreler bir arada tutulur. Anahtar Zinciri Erişimi parolası Oturum açma parolanızla aynıdır, yani parolanızı bilen herkes sisteminizde kayıtlı olan bütün şifrelerinize erişebilir, bunu engellemek için Anahtar Zinciri Erişimi parolanızı değiştirmenizde fayda var.

Anahtar Zinciri Erişimi Parola değiştirmek için:

Uygulamalar ▸ İzlenceler ▸ Anahtar Zinciri Erişimi
    Menü Barından Düzen altında “oturum açma” Anahtar Zincirinin Parolasını Değiştir’ i seçin.
    Gerekli alanları doldurun. Alt tarafdaki yeşil alanın tamamen dolmasına özen gösterin

Anahtar Zincir Problemim

Alıntıdır.

• Orada da sorun var, oturum açma şifresini kabul etmiyor. :

http://gyazo.com/8b2892e0e9aff274d8d8a33996f68d51
  • Farklı bir sorun da bende.Her şey için iki dakkada bir şifre istiyor nasıl kapatabilirim lütfen yardım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Craie

Farklı bir sorun da bende.Her şey için iki dakkada bir şifre istiyor nasıl kapatabilirim lütfen yardım!

Her şey için derken? Başka diske kopyalama, kesme ya da yapıştırma gibi işlemlerde ister.

Yönetici hesabında girdiğinize emin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

quote:

Farklı bir sorun da bende.Her şey için iki dakkada bir şifre istiyor nasıl kapatabilirim lütfen yardım!

Her şey için derken? Başka diske kopyalama, kesme ya da yapıştırma gibi işlemlerde ister.

iCloud helper diye birsürü şeyler istiyor.Hiç adını duymadığım sistem görevleri.Yönetici Hesabı ile giriyorum
  • quote:

quote:

quote:

iCloud helper diye birsürü şeyler istiyor.Hiç adını duymadığım sistem görevleri.Yönetici Hesabı ile giriyorum

Hocam iCloud'a girdiğiniz Apple ID ile AppStore'a girdiğiniz Apple ID aynı mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam iCloud'a girdiğiniz Apple ID ile AppStore'a girdiğiniz Apple ID aynı mı?

Evet.Buna ramen iki dakkada bir şifre soruyor.

• Şifreyi hangi işlemlere başlarken soruyor peki? Mutlaka bir işlem olması gerek.
  • quote:

Şifreyi hangi işlemlere başlarken soruyor peki? Mutlaka bir işlem olması gerek.

En çok Safari'de,bazen finder'da...
  • Ya aldığın yerdekiler nasıl şifre koyuyor ya PC aldığın zaman sıfır olmak zorunda değil mi yani dil seçenekleri falan hepsini kendin seçecen ilk başlatır. Yerinde olsam geri verirdim sana kullanılmış mal satmışlar.
  • https://support.apple.com/tr-tr/HT202860

bu sayfadaki şlemleri uygulayın sorun çözülecektir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.