Şimdi Ara

Ana konu - VAKIFBANK ARI HESAP - tanışma faiz oranı: %25 (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
22
Favori
106.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Şerbetçi

Geçen hafta perşembe açtırdık bizden de aldılar.
    iade alanlar olmuş

https://www.sikayetvar.com/vakifbank/vakifbank-ferdi-kaza-policesi-efsanesi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten en parada 23.50 aliyorum gerek yok değiştirmeye 700 K ya 14,500 net aliyorum 3 Aydır.Gelecek Ay Volvo S40 alacağim değmez ev almaya. Ne zamana faizler %18-19 lara düşerse yatirim yapin! Bir ev getirmez o kadar para

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayyn07

İlk defa vakıfbank'dan hesap (vadesiz) açtıranlara son 3 aydır zorunlu dedi. Ona göre biryere şikayet edelim.

Alıntıları Göster
    Bende bankacıyım.zorunlu değil.zorunlu diyerek ürün pazarlamıyoruz.

• Bende yeni açtırdım hesabı. 23,5 liraya Web Paket zorunluluğu var dendi içinden kestiler paranın Eft-Havale ücretsiz olacakmış 1 ay. Müşteri hizmetlerini aradım evet Kasım ayından itibaren yeni açılan her hesaba bu kesinti zorunlu olarak yansıtılıyor dediler.

Benim sormak istediğim zaten Arı hesapta Eft-Havale ücretsiz. Ancak eft yapmak için parayı vadesiz hesaba yatırıp oradan mı göndermem gerekmekte? Ing de öyle değildi direk turuncu hesaptan gönderiyordum parayı. Bunlarda diyor ki o kestiğimiz 21.5 web paket ücreti vadesiz hesabınızı 1 ay boyunca eft havale ücretsiz yapıyor yani illa eft havale yapmadan önce vadesiz hesaba mı göndermem gerekli parayı?

8 farklı bankayla çalışıyorum yemin ediyorum bu kadar uğraşmadım. Ne yaptıkları, ne kesintiler yaptıkları, hesaplarının nasıl işlediği her şey belirsiz. Önceki arkadaşa da sigorta itelemişler ne yapıyorlar anlamadım devlet eliyle soygun resmen.

Bugün arkadaşında hesabı var eft yaparken ücret çıkmış mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Oze -- 14 Kasım 2018; 13:16:2 >

• Arı hesabını müşteri temsilcisinden tüm işlemlere açtırmak lazımmış eft-havale işlemlerini yapabilmek için. 23,50 masrafı halen iade ettiremedik tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.Oze

Arı hesabını müşteri temsilcisinden tüm işlemlere açtırmak lazımmış eft-havale işlemlerini yapabilmek için. 23,50 masrafı halen iade ettiremedik tabii.
    Denemedim fakat mobil şubede eft çekerken gönderen hesabı arı olarak işaretleyebiliyorum sanırım bana açarken yetki tanımlamış, senden 23,5 kesinti ne olarak gözüküyor. Dekont vermiş olması lazım. O dekontta ne yazıyor ? benden 24 kesti problem o 50 kuruş değilde neden herkese farklı işler adı altında para alıyor.
    Bende şikayetvara yazdım birtek hesabı açan bayandan dönüş aldım o da olumsuz, bekliyoruz.
  • Ben seçemiyordum, parayı vadesize atıp oradan gönderebiliyordum. İnternet şubesini karıştırırken şansa güvenlik ayarlarından Arı Hesap bölümünün kısıtlı olduğunu fark ettim sonra halledebildim.

İlk hesap açılırken aldılar 23,50 lira ücreti Web Paket yazıyor dekontta (vadesiz hesaptan yapılan eft-havale işlemlerini 1 ay boyunca ücretsiz yapılması için alınan ücret) açıldığı günde müşteri temsilcisine itiraz ettim Kasım dan itibaren yönetmeliğe göre herkesten alınacakmış. Saçmalığın daniskası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Oze -- 14 Kasım 2018; 14:24:50 >
  • Daha önce hesap açanlardan ne hakla bu ücreti isteyebilirler?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Kasımdan itibaren açılışlarda eskilerde olacağını sanmıyorum.

• Gelen cevap,
    Bankamıza iletilen XXXX numaralı başvurunuz incelenmiştir. Vadesiz mevduat hesabı açılması amacıyla şubemize yaptığınız başvuru esnasında size ek fayda sağlayan Ferdi Kaza Sigortası ürünü sunulduğu, işlemlerin onayınıza istinaden gerçekleştirildiği belirlenmiştir.

Bu nedenle masraf iade talebinize olumlu yanıt verilememektedir.

Not: Talebinizin devam etmesi durumunda, Bankamız yanıt tarihini izleyen altmış gün içinde yazılı iletişim kanallarından ya da e-Devlet Kapısı uygulaması üzerinden Türkiye Bankalar Birliği hakemliğine başvurabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Kendi müşteri temsilcisi şikayet üzerine arayıp zorunlu olduğunu kabul edip iade edemeyeceklerini söylediler, banka resmi yazışmada zorunlu olduğunu söylemeden suçu bana itelemeye çalışıyor.

TÜRKİYE BANKALAR BİRLİĞİ'ne şikayet ettim. Parası kesilen herkesin E-Devlet üzerinden şikayet etmelerini öneriyorum.

• Bayyn07 B kullanıcısına yanıt
    Sen o parayı ödemek için kağıda imza atıysan geçmiş olsun,uğraşmana değmez ne kadar şikayet etsen fayda etmez.

• Bayyn07 B kullanıcısına yanıt
    cayma hakkının olması lazım !

• Ben öğrenciyim, banka kartı almak için hesap açtırmak istediğimde yıllık 18₺ civarında tutar istiyorlar. Ziraat Bankası istememişti ama neden banka kartı için para istiyorlar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trmeto

Ben öğrenciyim, banka kartı almak için hesap açtırmak istediğimde yıllık 18₺ civarında tutar istiyorlar. Ziraat Bankası istememişti ama neden banka kartı için para istiyorlar?
    Ne için istediklerini bilemiyorumda.hesap işletim ücreti bütün bankalarda yok artık.herhangi bir bankaya gidip hesap açtırabilirsiniz o nedenle.

• oran %23 düşmüş.

• Oran 22,5 olmuş.Sozlesme sonu faiz oranlarında aynı dilimde farklı oranlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrepsa -- 27 Kasım 2018; 16:33:31 >
  • akrepsa A kullanıcısına yanıt
    O kadar hızlı düşüyor ki güncellemeye yetişemiyorum

• Arkadaşlar, arı hesabıma girince faiz oranı yüzde 5 olarak yazıyor. Vadeliden paramın büyük kısmını çektiğim için böyle bir durum olmuş olamaz diye düşünüyorum. Varmıdır bir bilginiz ?

• Tablodaki yeni oranları uyguluyorlar anlaşılan para cekenlere

• 22,5 iyi mi bu aralar yoksa biraz beklemeli mi?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.