Şimdi Ara

[ANA KONU] 20:00-24:00 saatleri arası Türk.net hız ve ping sorunu(GÜNCEL) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.535
Cevap
29
Favori
106.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Midgardian

Network ekibi yoğunlaşmadan kaynaklı sorunu gidermek için hızı kısıyorlar ve buna çözüm diyorlar sanırım. Herkes limite takıldığına göre durum bu. Yani 35 alabiliyorum hattım destekliyor ama sunucu kaldırmadığı için akşam hızınızı kısıyoruz üzgünüm. Benim anladığım bu. Günlerdir beklediğimiz çözüm, hız limitleme,muslukları kısma imiş sanırım.
    Üzülerek katılıyorum. Herkesin hızını 14-15mbit seviyelerine çekiyorlar akşam.
  • treach kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar çok detayına girmeyeceğim. Ben de sizin gibi mağdurum günlerdir yazıyorum,sosyal medyayı aşındırıyorum biliyorsunuz. Bugün bir arama daha aldım. Bu sefer farkl ıbiri ile görüştüm. Yaşadığımız problemle ilgili ciddi bir düzeltme yapılacağına dair açıklama yapıldı. Cİhaz değişimi. Şİmdilik yapılan iyileştirme neticesinde o sunucu yoğun saatlerde 20Mbit üstünü kaldıramıyormuş. Doğrusuna yanlışına girmiyorum bana söyleneni söylüyorum. Aynı arızayı yaşayan biri olarak beklemenizi tavsiye ederim. Ben de bıkmış durumdayım. Telefondaki arkadaşa oldukça detaylı şekilde anlattım yaşadığımız sorunu. Bekleyin dediğim için bana yüklenmeyin. Ben de sizdenim bu konuda. Bu sorun düzelene kadar da tavrımı bozmayacağım. Kaldı ki benim de sabrım taşmış durumda. Bir müddet daha bekleyeceğim şahsen. Ben bana iletileni söyledim. Seçim sizin elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Midgardian -- 14 Eylül 2018; 22:5:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Midgardian

Arkadaşlar çok detayına girmeyeceğim. Ben de sizin gibi mağdurum günlerdir yazıyorum,sosyal medyayı aşındırıyorum biliyorsunuz. Bugün bir arama daha aldım. Bu sefer farkl ıbiri ile görüştüm. Yaşadığımız problemle ilgili ciddi bir düzeltme yapılacağına dair açıklama yapıldı. Cİhaz değişimi. Şİmdilik yapılan iyileştirme neticesinde o sunucu yoğun saatlerde 20Mbit üstünü kaldıramıyormuş. Doğrusuna yanlışına girmiyorum bana söyleneni söylüyorum. Aynı arızayı yaşayan biri olarak beklemenizi tavsiye ederim. Ben de bıkmış durumdayım. Telefondaki arkadaşa oldukça detaylı şekilde anlattım yaşadığımız sorunu. Bekleyin dediğim için bana yüklenmeyin. Ben de sizdenim bu konuda. Bu sorun düzelene kadar da tavrımı bozmayacağım. Kaldı ki benim de sabrım taşmış durumda. Bir müddet daha bekleyeceğim şahsen. Ben bana iletileni söyledim. Seçim sizin elbette.
    İlginiz ve açıklamanız için teşekkürler, bilgiyi kendinize de saklayabilirdiniz, olur olmaz o kısım türknette.

• treach kullanıcısına yanıt
    TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Ben statik ip satın almıştım.Kendi kendime bi çözüm ürettim bi nebze neyse 1 haftadır sıkıntısız kullanıyodum ve bugün onu da tekrardan bozdular yarın Genel Müdürlüğe gidip olay çıkartacağım yeter artık.

[ANA KONU] 20:00-24:00 saatleri arası Türk.net hız ve ping sorunu(GÜNCEL)
  • Bu akşam da ping 80-90 arası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben Türk Telekom kullanıcısıyım çok fazla kullanıcı son birkaç haftadır aynı sorundan şikayetçi. İnternet resmen kullanılmaz halde. Bende başka sağlayıcıya geçmek için tüm sağlayıcıları araştırıyorum burada anlatılanların birebir aynısını yaşıyorum. Türknet kullanıcıları Türk Telekom'la aynı çıkışları kullanıyosa yurt dışına uygulanan genel bir kısıtlamadan hepimiz nasibimizi alıyor olabiliriz.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Üzücü, hakkınızı arayın tabiki, ama komik birşey söyleyim yine işe yarıyor heralde biraz 12.77 dl var sizde, bende 2.5mbit veriyor sadece 75mbit hattan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treach -- 14 Eylül 2018; 23:29:9 >
  • üstte kalsın sorun çözülene kadar her gün üstte tutucam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saat 19 henüz darboğaz başlamadı, dün gece 02:30da internet koptu. Bölgesel bir çalışma yapılıyor dediler. Bakalım bu sorun ile ilgili bir çare olacak mı?

Son bir saat, umarım sıkıntılar son bulmuştur.
  • truva1975 T kullanıcısına yanıt
    Hocam çalışma falan yaptıkları yok işleri güçleri hız kısıtlaması yapmak her b*ku türk telekoma atmak.Burda güvenli internet profili olayı çok konuşulunca millet uyanmasın diye ona da hız kısıtlaması yaptılar

dns1.turk.net 'e yaptığım tracert sonucu gördüğünüz üzere 6ms ile sonlanmış bulunmakta tarih ve saat açıkça gözükmekte,herhangi bir sorun gözükmüyor.Bu tracert'i 1.5 saat sonra yapacağım ve aldığım sonucu buraya atacağım.Problemin Türk Telekom'da değil Türk.net'in bilinçli hız kısıtlaması yaptığını göreceğiz hep birlikte.

• Konu sahibi arkadaş kimseye bundan bahsetmemiş. Hızı düşmese keyifle son sürat kullanmaya devam edecekti demek ki. Yahu bizim ülkede bu işler neden bu kadar zor? Biz bu adamlara nasıl ulaşacağız? Firma var ama yok resmen nasıl bir çıkmaz yahu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gowlet kullanıcısına yanıt
    Pazartesi günü Gayrettepe'deki Genel Müdürlük binasına gideceğim sonuçları iletirim.
  • Pek bişey olacağını sanmam. Eve gidin sorunu hallettik derler eve gittiğinizde bi bakarsınız internet çalışmıyor. 7-8 aydan fazla bir süre baya umutlandırdı beni Türknet. Eski kötü imajını silmişti. Ankarada yaşadığım dönemlerde başladı bu çok memnun kaldım. Yeni taşındığım ilde o kaliteyi telekomda bulamıyorum diye taahhüt bedeli neyse ödeyip geçiş yaptım ve çevremi de elimden geldiğince geçirdim ama 2 aydan fazla süredir yine eski hantal saçma günlerine geri döndüğü için hayal kırıklığı yaşattı başka bişey değil..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gowlet kullanıcısına yanıt
    Öyle birşey olursa bir allahın kulu o faturayı bana ödetemez

• 18.09.2018 04:00:00

İzmir
    KONAK TT Kaynakli Planli Calisma
    N1-35-KONAK-96-TT-POP 5konak_yapasw01

18.09.2018 tarihinde 01:00 – 07:00 saatleri arasında İZMİR BÖLGE/İZMİR/KONAK’ta
    release upgrade/patch/downgrade/yazılım çalışması yapılacaktır.
    Çalışma sırasında 240 dakika kesinti beklenmektedir.

18.09.2018 01:00:00

İstanbul (Anadolu)
    ÜMRANİYE TurkNet Kaynakli Planli Calisma
    N1-34-INKILAP-TT-POP 34inkilap_yapadsl01

Aşağıdaki dslamların flash kartlarında sorun olduğu için değiştirilecek.
    Bu esnada aşağıdaki müşterilerde kesinti olacak.

19.09.2018 01:00:00

İstanbul (Avrupa)
    SARIYER TurkNet Kaynakli Planli Calisma
    N1-234-AYAZAGAKOYU-TT-POP 34ayazaga_yapadsl01

Aşağıdaki dslamların flash kartlarında sorun olduğu için değiştirilecek.
    Bu esnada aşağıdaki müşterilerde kesinti olacak. POP cihazında hardware problem
    olarak müşterilere bilgilendirme sağlayabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomadio -- 15 Eylül 2018; 20:34:14 >

• YAPA altyapısı için çalışma bunlar.VAE için yapılan herhangi bir çalışma yok.
  • Bu akşam darboğaz yok gibi şuana kadar. (saat 21:45)
    hafiften başladı tracert yapıyorum 20 ping ms çıkıyor.

• Bu gece sorunsuz olarak devam ediyor bende. (23:40)

EK: Dün gece günler sonra sorunsuz bir gece geçirdim. Darboğaz ve hız düşmesi yaşamadım. Sıkıntı yaşarken buraya gelip nasıl ki sesimizi çıkarttık, sorun giderilince de teşekkür etmek lazım.

Teşekkürler Turknet, umarım sorun tamamen atlatılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truva1975 -- 16 Eylül 2018; 9:13:54 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.