Şimdi Ara

Ana-Babalığı bilmeyen ana-babalar ve felaket aile sistemimiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim ailemde dahil olmak üzere çoğu türk ailesi çocuk yetiştirmeyi ve yetiştirdiği çocuğa ana babalık yapmayı bilmiyor.

kendi ailemden örnek veriyim ailem beni hep bir obje olarak görmüştür örnek veriyim büyüyünce kendilerine bakmam için programlı bir servis robotu zihniyetiyle büyüttüler (büyütemediler)

isteklerini yapmadım diye misal bakkal market gibi yerlere gitmedim diye şiddet uygulamalar eşyalarıma el koymalar başıma gelen problemleri çözmek yerine normalleştirmeler içe kapanık büyütülme küçük yaştan itibaren başkaları ile kıyas yapılarak büyütülmem hayatıma karışmalar gibi gibi uzar gider

bu aile zihniyeti oldukça yanlış ve problemli bir nesil yetişmesine sebep olduğu gibi çocuklara olan ilgisizlik sevgiyi çocuğa hissettirememe ev iş ev iş yapa yapa çocuğun ihmal edilmesi iyi den iyiye çocuğunda ailesine karşı soğuması ve sevgisini yitirmesine yol açmasına sebebiyet verdi.

bugün bu zihniyette aileler çocukların hayallerini çaldı o hayallere fantezi dedi destek vermedi. Sırf ego tatmin etmek çocuklar üzerindne ego kasmak uğruna istemediği yollara girmesine sebebiyet verdi.Şimdi bu ortamda büyüyen bir çocuk ailesine ne kadar saygı ve sevgi besler ve onlara faydalı olur ?

belkide sırf bu zihniyetteki aileler yüzünden çocuklar evlenmek istemez hep kendisini düşünür çocuğu keyifsiz tatsız tutsuz harap bir biçiimde geçer.

Yahu kimse dur demeyecekmi bu zihniyetteki ailelere bu çok yanlış o yüzden eğitim ailelerin kendi içinden başlamalı çocuktan değil. Çünki bizim ailede bildiklerini çocuğa aktarma olayı yok. Tamamen boş vasıfsız robot bir nesil yetişiyor heme bütün suç kesinlikle ama kesinlikle ailelerdedir. Çocuklarda değil.

Eğer sen çocuğuna bakamıyorsan hem duygusal hem maddi anlamda o zaman sen kötü sağlam temeller üzerinde kurulmayan bir aile kurmuşsun demektir ki senin bunu çocuklarına yapma hakkın yok.

peki ne yapacağız ? öncelikle bu tip bir ailedeyseniz dürüst olacaksınız kendinize karşı. Onları sevip sevmediğinizi belirleyeceksiniz yanlışlarını analiz edeceksiniz eğer bu yanlışları analiz ederseniz bu yanlışları çocuklarınıza yapmassınız.
    Onların yanında gelişemediğinizi hissediyorsanız imkanınız varsa ayrı duracaksınız

birey olduğunuzda kendi seçimlerinizi yapacaksınız çünki hayatınıza siz şekil vereceksiniz onlar değil

kendinizi olabildiğince geliştireceksiniz. Bilgiyi bu gelişimi aktarmasını öğreneceksiniz.
    çocuklarınıza karşı örnek bir figür olmaya çalışacaksınız

Herkes ana baba olabilir. Ama herkes ana babalık yapamaz

• ilerleme kaydediyorsun
    Allahı inkar eden vicdan ana babayı yetersiz veya yanlış görmüş çok değil
    sonunda ana baba katilliğne kadar gider bu kararan kalp
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    İnanmayan herkes vicdansız mı oluyor acaba ?

Kafa kesen ışidlilerin paçalarından vicdan mı akıyor ?

Çoğunluğu ateist olan ülkeler var, insanlar kalpsiz mi ?
  • yazıyı doğru okuyarak cevap verin

orada direk şahsa yazılmış bir metin var. genelleme yapılmış mı

işidliler çoğunluğu ateist olan devletlerin köpeği islamla alakaları yok

islam ülkelerini sömürmek için yerleştirilmiş köpekleri olan ondan da aşağılıktır dedikten sonra son satırındaki soruya cevabı anlamış olmanı bekliyorum
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nesiller gittikçe değişiyor orası kesin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.