Şimdi Ara

Amnesia: A Machine For Pigs'ten Yeni Bir Video! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Frost Troll

gecenin bi yarısı bööö diye bişi çıksa karşına korkarsın ama refleks olarak tekme yumruk bişi sallarsın istemsiz olarak. yada biri kovalasa mutfağa kaçar eline bi bıçak alırsın kendini savunursun. hayatta kalma içgüdüsü hesabı. ama bu oyunda bunlar bile yok. bulmaca çöz kaç saklan nedir yani. bu oyundan anca cin lafını duyunca besmele çekmeye başlayan tipler korkar. normal insanların korkacağı pek bişi yok.

Öyle bir anlattınki soğukkanlı bir katil misali. Şu verdiğin örneklerden anladıgım kadarıyla yaşın birazz küçük :) Senin bu mantıgınla hiçbir oyundan vee ya birşeyden korkmaz insan ne de olsa reflekse bir silaha sarılıp sıkarız ;)

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Frost Troll

Videodaki adamın refleks olarak korkmaktan başka yapacağı birşey yok.
    Anlamış olman lazımdı bunu.
    Sanırım karşına hayalet çıksa tekme savurursun he ? :D Vay anasını ya.

• Burda insanı korkutan çaresizlik,silah yok karanlık dar ortamların basık atmosferi üstüne heran bişi olucak düşüncesi akabinde sesler ve ona eşlik eden acaip müzyk hali ile geriyor korkutuyor.

Eski RE ve SH'de kısmen bu yapılıyordu,küçük 1 iventory,olur olmadık hoplatan müzykler az mühimmat ile karşında ki düşmanı vursam ilerde ne yapıcam ,kaçsam nere kaçıçam ikileminde hayata kalmaya çalışıyorsun...Mantık aynı oyuncuya çaresiz ezik muamelesi yapıyorlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 31 Ekim 2012; 19:48:56 >
  • @smalsrol

hastayım senin gibi iki laf konuşmayı beceremeyip yaş muhabbetine vuranlara. valla hiç eksik olmayın. tartışamadığın herkes senden yaşça küçük, on numara olgun adamsın ama amnesia oynayıp korkuyosun. hadi kaç saklan şimdi öcü geliyooooorrrreeeafadfadsagsgfv

• quote:

hastayım senin gibi iki laf konuşmayı beceremeyip yaş muhabbetine vuranlara. valla hiç eksik olmayın. tartışamadığın herkes senden yaşça küçük, on numara olgun adamsın ama amnesia oynayıp korkuyosun. hadi kaç saklan şimdi öcü geliyooooorrrreeeafadfadsagsgfv

Yok yok sen beni yanlış anladın, ben yazdıklarından psikolojik tahlilini yaptım. Tamamen mantıksız, tutarsız laflara karşı bir argüman geliştiremem zaten. O yüzden politikacılarla hiç bir zaman anlaşamam sen A dersin o gider X der. Ama burda korku oyunları diye program yapılmıştı aç izle, Ersin abiydi sanırım, tırstım tek başıma oynayamadım arkadaşla bile 10 dk dayanamayıp kapatmıştık falan dedi. Buraya gelip de erkeklik taslamanın manası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoolMnaiaC

Burda insanı korkutan çaresizlik,silah yok karanlık dar ortamların basık atmosferi üstüne heran bişi olucak düşüncesi akabinde sesler ve ona eşlik eden acaip müzyk hali ile geriyor korkutuyor.

Eski RE ve SH'de kısmen bu yapılıyordu,küçük 1 iventory,olur olmadık hoplatan müzykler az mühimmat ile karşında ki düşmanı vursam ilerde ne yapıcam ,kaçsam nere kaçıçam ikileminde hayata kalmaya çalışıyorsun...Mantık aynı oyuncuya çaresiz ezik muamelesi yapıyorlar..

Aynen sana katılıyorum, şimdi Resident Evilda sınırsız mühimmatımız var :D Eskiden elimde su tabancası Nemesise kafa tuttugum, sonra baktım olmuyor tabana kuvvet kaçtıgım günler aklıma geldi. Şimdi maşallah Rpg ile dalıyoruz resmen :D :D O survival horror temasıı kayboldu.

• @smalsrol

erkeklik taslamıyorum herkesin korktuğu şey aynı olacak diye bi kaide yok. ben hatırlıyorum mesela resident evil 1 oynarken deli gibi korkuyodum playstation'ı açmadan önce düşünüyodum oynasam mı diye belki başkasıda ondan korkmuyordur. amnesia'dan korkmamamın sebebi bana aşırı saçma gelmesi. paranormal activity'de bile adam göster kendini diyip ucubenin peşinden gidiyor kendi çapında bir mücadele veriyor yani. silah çekip vurmasan bile en azından bi tepki versen yavaşlasa yada geçici süre sersemletsen sonra kaçsan. örnekler çoğaltılabilir. şu oynanışın hiç bir çekiciliği yok bence. kaçtığın şeyle etkileşime geçmek heyecanı ve gerilimi arttırır. hala tam zıt düşünüyorum diyorsan zaten daha fazla tartışmanın alemi yok.

• Frictional Games'in yarattığı ana karakterleri Gordon Freeman sanmayın. Hepsi H.P Lovecraft'ın öykülerindeki karakterler gibiler. Frictional Games'in H.P Lovecraft'tan esinlendiğini biliyoruz zaten. Böyle karakterlerin, çatır çatır canavar öldürmesini bekleyemezsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdasdaszaxd -- 1 Kasım 2012; 10:31:02 >
  • quote:

erkeklik taslamıyorum herkesin korktuğu şey aynı olacak diye bi kaide yok. ben hatırlıyorum mesela resident evil 1 oynarken deli gibi korkuyodum playstation'ı açmadan önce düşünüyodum oynasam mı diye belki başkasıda ondan korkmuyordur. amnesia'dan korkmamamın sebebi bana aşırı saçma gelmesi. paranormal activity'de bile adam göster kendini diyip ucubenin peşinden gidiyor kendi çapında bir mücadele veriyor yani. silah çekip vurmasan bile en azından bi tepki versen yavaşlasa yada geçici süre sersemletsen sonra kaçsan. örnekler çoğaltılabilir. şu oynanışın hiç bir çekiciliği yok bence. kaçtığın şeyle etkileşime geçmek heyecanı ve gerilimi arttırır. hala tam zıt düşünüyorum diyorsan zaten daha fazla tartışmanın alemi yok.

Sen Hollywoodvari bir oyun istiyorsun anladım. Bu oyunda yönlendirdiğimiz kişi, senin benim gibi sıradan insan bir süper kahraman değil. Arkandan gelen bir gölgeyle veya gaipten gelen seslerle savaşamazsın. Ama sen ben önüme geleni doğrarım diyorsan aç Resident Evil 6 yı bol bol kork. Sana iyi oyunlar.

• bu adamlar işi biliyor. diğer "sözde" korku oyunu yapanlar izlesinde biraz ders alsın.

• @smalsrol

çok acayip kafalar yaşıyorsun sen. şu söylediklerimden yaptığın çıkarımları kafası güzel biri yada art niyetli biri yapar. hollywood, süper kahraman falan... wow. just wooooow... (ingilizce tepkide verdim tam hollywoodçu oldum bak)

• Tamamıyla bayıldım, Frictional Games gene en iyisini yapıyor gibi gözüküyor. Sesler, ortamlar, grafikler daha kaliteli. Konu da güzel gözüküyor, orası kesin değil tabi.

• quote:

çok acayip kafalar yaşıyorsun sen. şu söylediklerimden yaptığın çıkarımları kafası güzel biri yada art niyetli biri yapar. hollywood, süper kahraman falan... wow. just wooooow... (ingilizce tepkide verdim tam hollywoodçu oldum bak)

Bu son yorumum, olaylara geniş bakamadıgın için anlaıyamıyorsn o çıkarımı nerden yaptıgımı. Ben ingiliz dili ve edebiyatı mezunuyum. Yani ne kafam güzel ne art niyetliyim. Senin karşına bi zombi çıksa( gerçekte zombi yoktur örnek veriyorum) eline bıçak alır dalarmısın ya da tabana kuvvet kaçarmıssın? dur şunu biraz sersemleteyimmi dersin saklanırmısın? Hollywood filmleriyle bağdaşlaştırmam, oradaki en korkak karakter bile , korku filminde ölümüne hamleler yapıyor ve bunları sadece filmlerde görüyoruz. Resident evil sağolsun artık o filmleri aratmıyor. Benim kastettiğim buydu. Hani sen tekmetokat dalan bi insan oldugundan zombinin kafasını patlatırdın.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worms_ -- 28 Şubat 2013; 13:07:05 >
  • Frost Troll

Eğer Amnesia'yı bir korku oyunu olarak başarılı bulmadıysan bunu mutlaka denemelisin, pişman olmazsın!

http://imgur.com/ZlZPZ
  • Höst lan hösttt öte git laaaaaaan
    Ananı avradını nereye girdim ben vay ecdadını s......

Adamın o an hissettikleri aynen bu :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 24fps -- 31 Ekim 2012; 21:51:13 >
  • amnesia'ya bu kadar ışık yakışmamış diye yorum yazmaya hazırlanıyordum, taa kii videonun devamında ışıklar sönene kadar... amnesia efsanesi devam ediyor
  • Oynadığım en korkunç oyunlardır bu yapımcıların yaptıklarım.

Penumbra ve Amnesia...
  • harıka oyun muhtesem bır oyun olsada ben bu oyunu oynamam kendıme yazık
    oynadıgım saatler boyunca gerılıme dayanmam gerekıyor bunada dayanamam kendıme ezıyet ederım boylelıkle muhtesem bır serıyı oynayamıyorum
  • amnesia oyununa korku oyunu değil, böyle korku oyunumu olur nerde silah, bıçak vs diyen arkadaşlar yüzünden RE serisi bu hale geldi!!! bu çocuklara re6 oynayıp korkmasını tavsiye ediyorum. buraya gelip nickleri gibi trolllük yapmasınlar! biz amnesiadan gayet memnunuz!
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.