Şimdi Ara

*** Amiral Gemisi Katili OnePlus One Tanıtıldı *** (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.349
Cevap
25
Favori
38.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geç kalınmış bir durum yok hocam.Her an herşey değişebilir.Zopo'dakiler bu tarafa kaysa gelmesi içten bile değil.Ama gözler o civarda körelmiş.Millet hazır kavramından çıkmayı düşünmüyor.İnsanlar uğraşsın gelirse alırım yoksa işimi görmez algısı mağlum.Kendime güvenemediğimden yazdığım yazıyı bile birinin üzerine yıktım o ingilizce tuttuysa onunla foruma seri bir şekilde girersek çok fena dağılır ortam :)
  • Yeni Bilgiler gelmeye devam ediyor.

Açıklanan ülke sayısı9 a çıktı

*** Amiral Gemisi Katili OnePlus One Tanıtıldı ***

Ve birde karşılaştırma yayınlamışlar XPERİA Z 2 ile

*** Amiral Gemisi Katili OnePlus One Tanıtıldı ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jesus-one -- 15 Nisan 2014; 0:40:26 >

• ymızraklı Y kullanıcısına yanıt
    Büyük olasılık bir tanıdık aracılığıyla...
    Birilerini bulurum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alparslan Yavuz

Geç kalınmış bir durum yok hocam.Her an herşey değişebilir.Zopo'dakiler bu tarafa kaysa gelmesi içten bile değil.Ama gözler o civarda körelmiş.Millet hazır kavramından çıkmayı düşünmüyor.İnsanlar uğraşsın gelirse alırım yoksa işimi görmez algısı mağlum.Kendime güvenemediğimden yazdığım yazıyı bile birinin üzerine yıktım o ingilizce tuttuysa onunla foruma seri bir şekilde girersek çok fena dağılır ortam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • geç kalınmadıysa neye göre belirlediklerini açıkladılar mı

• Hocam olay olmuş bitmiş zaten bence son saniye uğraşmasıyla olacak gibi değil. Adamlar herşeylerini ayarlamışlardır.
    8 gün sonra telefon tanıtılacak büyük olasılık yavaş yavaş satışa sunulacak olan ülkelere taşınması başlamıştır bile.

Bizimkisi tam Türk mantığı son saniyede birileri gördü haydi yüklenelim getirsinler. Adamlar planını programını çoktan yapmıştır bile.
    Dua edelim de planlarına bizi dahil etmiş olsunlar. Yoksa şu anda sarfedilecek çabayla olacak gibi değil...
  • jesus-one kullanıcısına yanıt
    bu ne sanki eurovizyon sonucu

quote:

Tayvan
    Togo
    Tonga
    Trinidad ve Tobago
    Tunus
    Tuvalu
    Türkmenistan
    Türkiye
    Uganda
    Ukrayna
    Umman
    Uruguay
    Ürdün
    Vanuatu
    Vatikan
    Venezuela
    Vietnam
    Yemen
    Yeni Zelanda
    Yeşil Burun (Cape Verde)
    Yunanistan
    Zambiya
    Zimbabve

tayvandan sonra gelen ülkeler. son ikisi bunlardan biri olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inexo -- 15 Nisan 2014; 1:23:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acer_sahibi77

Hocam olay olmuş bitmiş zaten bence son saniye uğraşmasıyla olacak gibi değil. Adamlar herşeylerini ayarlamışlardır.
    8 gün sonra telefon tanıtılacak büyük olasılık yavaş yavaş satışa sunulacak olan ülkelere taşınması başlamıştır bile.

Bizimkisi tam Türk mantığı son saniyede birileri gördü haydi yüklenelim getirsinler. Adamlar planını programını çoktan yapmıştır bile.
    Dua edelim de planlarına bizi dahil etmiş olsunlar. Yoksa şu anda sarfedilecek çabayla olacak gibi değil...

Doğru diyosunda

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

bu ne sanki eurovizyon sonucu

quote:

Tayvan
    Togo
    Tonga
    Trinidad ve Tobago
    Tunus
    Tuvalu
    Türkmenistan
    Türkiye
    Uganda
    Ukrayna
    Umman
    Uruguay
    Ürdün
    Vanuatu
    Vatikan
    Venezuela
    Vietnam
    Yemen
    Yeni Zelanda
    Yeşil Burun (Cape Verde)
    Yunanistan
    Zambiya
    Zimbabve

tayvandan sonra gelen ülkeler. son ikisi bunlardan biri olacak

Nerden biliyosun

• Cahiller ingcede bu ülkeler böylemi yazılıyor
    İmla......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolferto -- 15 Nisan 2014; 1:43:26 >
  • acer_sahibi77 kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz mantık diyorum.Oppo'dan haberin vardır.Bu firma Şu anda Oneplus One gibi 16 ülke belirledi ve temsilcilerini bu doğrultuda seçti.Bunlardan biride Türkiye.Hatta Donanım Haber ile bu konuya değinildi.Yani Oppo Global pazara tam olarak açıldığında o ülkelerden biride Türkiye olacak.Bu firmaya bakıyorum tamamıyla Oppo çalışanlarıyla oluşmuş.Ve aynı sistem 16 ülke hedef olarak belirtilmiş.Yani benim umudum bu doğrultuda çelişki üzerine.Kesin bir sonuca varmak diye uğraşmıyoruz.En azından 16 ülke içerisinde yer almasak da ilerleyen zamanlarda tepkiye kulak verme ihtimalleri var.Her çaba muhakkah karşılığını alır.Ben mecbur değilim buna ve emin ol bu telefonu almıyacam ama Türkiye'ye gelmesi için uğraşıyorum.Bunu Zopo içinde yaptım ki teşvik etmek adına. Oneplus içinde tereddüt etmem.Mühim olan bizim çıkarımız değil Millet söz konusu.Ve gördüğüm kadarıyla ülkemize gelmesi durumunda Dolar bazıyla işlem görecek.Yani Lg G2 fiyatında girmesi bir ihtimal.Şahsi düşüncem bu yönde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yıldırım Kemal -- 15 Nisan 2014; 1:51:23 >

• wolferto kullanıcısına yanıt
    doğru ha ikisi de vardı ben türkçelerini atmışım

buyur
    quote:

Taiwan Taiwanese a Taiwanese
    Tajikistan Tajik or Tadjik a Tajik or a Tadjik
    Tanzania Tanzanian a Tanzanian
    Thailand Thai a Thai
    Togo Togolese a Togolese
    Trinidad and Tobago Trinidadian
    Tobagan/Tobagonian a Trinidadian
    a Tobagan/Tobagonian
    Tunisia Tunisian a Tunisian
    Turkey Turkish a Turk
    Turkmenistan Turkmen or Turkoman a Turkmen or a Turkoman
    Tuvali Tuvaluan a Tuvaluan
    Uganda Ugandan a Ugandan
    Ukraine Ukrainian a Ukrainian
    United Arab Emirates (UAE) UAE or Emirates (used attributively only, as in UAE buildings, Emirates holidays but not He is UAE, I am Emirates) or Emirati an Emirati
    United Kingdom (UK) UK (used attributively only, as in UK time but not He is UK) or British a Briton
    United States of America (USA) US (used attributively only, as in US aggression but not He is US) a US citizen
    Uruguay Uruguayan a Uruguayan
    Uzbekistan Uzbek an Uzbek
    Vanuata Vanuatuan a Vanuatuan
    Vatican City - -
    Venezuela Venezuelan a Venezuelan
    Vietnam Vietnamese a Vietnamese
    Wales Welsh a Welshman, a Welshwoman
    Western Samoa Western Samoan a Western Samoan
    Yemen Yemeni a Yemeni
    Yugoslavia Yugoslav a Yugoslav
    Zaire Zaïrean a Zaïrean
    Zambia Zambian a Zambian
    Zimbabwe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inexo -- 15 Nisan 2014; 1:55:00 >

• inexo kullanıcısına yanıt
    4 ülkede belirlendi benim gözümde hocam.Tayvan'dan sonrası olursa bi Türkiye olur ama olmazsa da şaşmam.Bunların neye göre hareket ettiğini daha kestiremedim.Nüfusa bakmadıkları bi kesin.Polonya,İspanya,İtalya,Fransa geriye kaldı 4 :)
  • biri uk biri us olur hocam t den sonra

Çok büyük bir olasılık öyle olacaktır.
    Maalesef biz olmayacağız. Gönül başka türlü diyor ama acı gerçek bu.
  • Almanyada g2 fiyati 350 euro nexus 5 365 euro tr de 1200 e bulabiliyorsak bunlari tahminim buda bu 1200 den gelir en fazla 1200 olmali altida olabilir.gelse gmd elite lite i bile almazlar bunu alirlar

Amerika'yı listeye dahil etmeye gerek yok hocam.Doların ağ babası en önde nasibini alacaktır :)Ukrayna'yı bende düşünüyorum.Şayet Polonya olabilme ihtimalide var.İzledikleri yola harita üzerinden bakıverdim de liste çokdan tamamlanmış :) Portekiz,Polonya,Ukrayna,Romanya ettimi 13.Diğer kısma geçelim Endonezya,Hindistan,Singapur veya Vietnam.

Hocam sana şimdi fazlasıyla hak verdim.Bu kadroda Türkiye kesinlikle yok.Ama çabaya devam geleceğe yatırım yapmak zorundayız :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yıldırım Kemal -- 15 Nisan 2014; 2:16:10 >
  • Oppo telefonlarını oppostyle.com üzerinden satıyor ama biz alamayız. Daha doğrusu alırız ama %99 gümrükten geri gider.
    Şenol Eker beyden bahsediyorsunuz. Hatta donanımhaber onunla röportaj yaptı. Şenol beyde kesin bilmiyor ne zaman geleceğini.
    Keşke gelse. Bende sizin gibi böyle kaliteli telefonların ülkemize gelme taraftarıyım.
    Keşke vergiler bu kadar yüksek olmasa veya bürokratik işlemler çok daha hızlı ilerlese.

1+1 keşke ülkemize gelse. Ben bu telefonu meraktan da olsa almak istiyorum. Çok iyi bir ürün olacağına eminim.
    Şu aşamada biraz zor. Adamlar bu telefonla nabız yokluyorlar ve telefonun satış rakamları firmanını devam edip etmeyeceğini gösterecek.
    O yüzden de onları çok fazla zorlamayacak ülkelerde satmak istiyorlar gibi. O listedeki çoğunluğu AB ülkeleri oluşturacak gibi gözüküyor.

Tekrar keşke gelse demek istiyorum ama zor. Zaten Taiwan'dan sonra büyük olasılık İngiltere (UK) ve ABD (USA) olacaktır.

Umarım bu ilk denemelerinde başarılı olurlar ve yakın zamanda da Türkiye pazarına girmeye karar verirler...

• Hocam o listede büyük olasılık Kanada, İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz, İngiltere ve ABD olacak.
    Ben Çin olabilir diye düşünüyordum ama sonra Hong Kong'un zaten Çin'in özel bir idari birimi olduğu aklıma geldi.
    Mantıken Rusya'da olmalı. Öyle olursa İspanya-Portekiz ikilisinden biri gidebilir.

Edit: Bu arada aklıma 1+1'in Case Chase isimli yarışması geldi. Toplam 5 ülkeyi kapsıyordu. 6 ABD şehri, Kanada, Almanya, Portekiz ve İngiltere. Almanya açıklandığına göre. Geriye ABD, Kanada, Portekiz ve İngiltere kalıyor. Büyük olasılık bu dört ülkede 1+1 telefonu satışa sunulacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acer_sahibi77 -- 15 Nisan 2014; 2:34:25 >
  • acer_sahibi77 kullanıcısına yanıt
    Almamız hususunda bir problem yok dediğiniz gibi.Ama Türkiye'de bir oluşumları yok.Ama en azından olacağı konusunda büyük umudum var.Oppo nihayetinde Oneplus gibi değil.Ayağı yere sağlam basan ve kendini kanıtlamış bir firma.Çin'e hükmediyor ve temelini sağlamış.Oneplus'a bu açıdan bakınca dedikleriniz de haklılık payı var.Şu an için kendini kanıtlamanın derdinde.Tutarsa Türkiye var aksine yok hükmünde görebiliriz.Çabamın nedenide birazda bundan dolayı.Vergilere ise söyleyebilecek tek bir sözümüz dahi yok.Sabitleştiği gibi birde oranlar yükseliyor.Milletce tepki koymadığımız sürece alışılagelmişin dışına çıkamaz.

Ürün konusunda bir sıkıntı olmayacak.Oppo kalitesini mutlaka yansıtacakdır.Ama onun gibi bir özgüvene sahip değiller ki bu ilk seri adına biraz kafa kurcalıyacak.
    Hani bir Oppo Find 7 değil benim gözümde.Açıkcası seçtikleri ülkeler vergiler konusunda biraz iyimser ve düşük miktarlara tabi geliyor.Türkiye'nin dışarıda kalması belirttiğiniz üzere buna dayalı.Ama 16 diye şart koşmayıp 2 ülkeyi kesse ki 6 ülkenin toplamı bir Türkiye etmiyor.Satış rakamı daha yüksek olabilirdi nüfus yanıyla.Stratejilerine hala anlam veremedim yani.

İngiltere değilde Ukrayna'yı daha önde görüyorum hocam.Hani mantık az maaliyet ise Ukrayna bu duruma daha elverişli.Ki seçimlerinde Finlandiya,Danimarka,İsveç bu gruba mutlaka Ukrayna olmaz Polonya dahil olacaktır.Uzak doğudan 4 ülke garanti çıkacak.

Şimdilik umuyoruz bakalım hocam herşey şu 1-2 ayda belli olacak.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.