Şimdi Ara

Amiral gemisi Asus ZenFone 4 Pro karşınızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amiral gemisi Asus ZenFone 4 Pro karşınızda

Akıllı telefon pazarında kendi hayran kitlesini oluşturmayı başaran Asus ZenFone serisi, ilkı ayağını Rusya’da başlattığı dördüncü nesil telefonların asıl tanıtımını bugün yaptı. Firmanın sürprizi amiral gemisi seviyesinde ZenFone 4 Pro oldu.

Önceki metal kasa tasarımından uzaklaşan Asus, yeni amiral gemisinde metal çerçeve ve cam kaplama tasarımına geçiş yapmış. Metal kasa sağlamlığı arttıran bir unsurdu. Cam kaplama görünümü daha premium hale getirse de kırılganlık konusunda biraz hassas.

5.5 inçlik Full HD AMOLED ekran sunan ZenFone 4 Pro, dış mekanlarda 500 nit parlaklık değeri ile okunabilirliği arttırıyor. Ön ve arka kaplama 2.5D kavis ile zenginleştirilirken yine her iki tarafa da Gorilla Glass koruması yerleştirilmiş.

Snapdragon 835 yonga setinden gücünü alan modele 4GB/6GB RAM ve 64GB/128GB depolama kapasitesi eşlik ediyor. Çift hoparlör ile ses kalitesini arttıran model 3 mikrofon ile de gürültüyü en aza indiriyor. 802.11ad WiGig bağlantısı sayesinde yakın mesafede çok hızlı veri transferi mümkün. Modelin bataryası 3600mAh kapasiteli.

Kamera dikkat çekici

Asus ZenFone 4 Pro amiral gemisini rakiplerinden farklılaştıracak olan en önemli unsur kamera. Modelin arka kamerasında Sony imzasını taşıyan çift kamera mevcut. Sony IMX362 ana sensör 12MP çözünürlüğünde ve 1.4 mikron büyüklüğünde piksellere sahip. Daha iyi ışık alan sensör 4 eksenli optik görüntü dengeleme özelliği sunuyor.

İkinci kamera ise Sony IMX351 sensörünü temel alıyor. 1 mikron büyüklüğündeki pikseller çok daha iyi düşük ışık performansı verebiliyor ancak Asus bu sensörü sadece 2x optik yakınlaştırma ve bulanıklık efektleri için kullanıyor.

Amiral gemisi Asus ZenFone 4 Pro karşınızda

İki sensör bir araya geldiğinde sektörün en başarılı kameralarından birisi ortaya çıkıyor. En iyi bulanıklık efekti, toplamda 10x yakınlaştırma bunlar arasında. Asus TriTech+ teknolojisi ile kombinasyon hem lazer tabanlı hem faz algılama tabanlı hem de hareket takibi tabanlı 3 farklı otomatik odaklama ile desteklenmiş.

Ayrıca Bkz.Nokia 8: Asıl silah ortaya çıktı

Ana sensör istenirse tek olarak da kullanılabiliyor ve enerji tasarrufu odaklı 4K time lapse imkanı, 32 saniyelik yavaş çekim modu, 120 fps’ye kadar Full HD yavaş çekim, 4 görseli birleştirerek 48MP çözünürlüğünde fotoğraf oluşturma gibi yetenekler sunuyor.

Ön kamera ise 8MP çözünürlüğünde Sony IMX319 sensörünü temel alıyor. Sensör 1.4 mikron piksel boyutu ile  özçekimlerde çok daha iyi aydınlatma sunuyor. 88 derecelik açının yanında faz algılamalı otomatik odaklama da mevcut.

Anlaşılan Asus ZenFone 4 Pro modelinin kamera yeteneklerinden uzunca bir süre bahsedeceğiz. Modelin başlangıç fiyatı 600$. Günümüzde amiral gemileri 700$ civarında olduğu için biraz daha ucuz olduğu söylenebilir. 

• Sony de kamera sayesinde tutunuyor mobilde.

• asus yazılımı en berbat firma hiç bulaşmayın

• Artık ekran kasa oranı kötü telefonların hiçbir şansı yok.

• 2018 sonu Türkiye de olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tel 3000 liradan aşağı olmaz. Cep telefonu kamerasından mucize işler beklemek yerine gidin 2000 liralık profesyonel fotoğraf makinesi alın, kalan 1000 lirayla fotoğraf dışındaki tüm işlerinizi görecek bir fiyat performans ürünü telefon alın. Hem cep telefonundan kat kat kaliteli fotoğraflar çekin, hem de işinizi fazlasıyla görecek bir telefonunuz olsun.

• Sevgili Asus akıllı telefon mecrasına güzel bir giriş yaptın ancak pek akıllı ilerlemiyorsun.

• samsung s8 ve s8+ dan sonra ne gelse dandik geliyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyincarnege -- 17 Ağustos 2017; 16:5:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cngzmls

Bu tel 3000 liradan aşağı olmaz. Cep telefonu kamerasından mucize işler beklemek yerine gidin 2000 liralık profesyonel fotoğraf makinesi alın, kalan 1000 lirayla fotoğraf dışındaki tüm işlerinizi görecek bir fiyat performans ürünü telefon alın. Hem cep telefonundan kat kat kaliteli fotoğraflar çekin, hem de işinizi fazlasıyla görecek bir telefonunuz olsun.

gene de hem telefon görevi gören hem de fotoğraf makinesi kadar olmasa da iyi fotoğraf çeken telefona ihtiyaç var. ucuz telefonlar malesef iyi fotoğraf çekmiyor bu bir gerçek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KalemKolik

Artık ekran kasa oranı kötü telefonların hiçbir şansı yok.

Siz öyle düşünüyorsunuz. Çerçevesiz ve up-uzun telefonlardan nefret eden bir sürü insan var.
  • ASUS hiç 2K, 4K macerasına girmemiş.

Snapdragon 835'te Full HD 5.5" ekran sunmuş. Samsung, LG, Sony, HTC'nin aksine OnePlus 5 ve Xiaomi Mi6'nın yanında yer almış.

Sadece kamera özellikleriyle bu 4 global markaya rakip olmuş.

Bence en doğru olanı yapmış.
  • Seneye gelir.

• quote:

Bu tel 3000 liradan aşağı olmaz. Cep telefonu kamerasından mucize işler beklemek yerine gidin 2000 liralık profesyonel fotoğraf makinesi alın, kalan 1000 lirayla fotoğraf dışındaki tüm işlerinizi görecek bir fiyat performans ürünü telefon alın. Hem cep telefonundan kat kat kaliteli fotoğraflar çekin, hem de işinizi fazlasıyla görecek bir telefonunuz olsun.

sony a6000 + samsung c5 almak gibi mesela
  • cosica C kullanıcısına yanıt
    Ben cep telefonu ile hiç fotoğraf çekmiyorum neredeyse. Aradan özçekim sadece. Canon makinemi her yere götürüyorum. Zengin olsam belki iyi fotoğraf çeken bir telefon da alırdım. Ama şu halimle bu israf ve lüks olur.

• quote:

Ben cep telefonu ile hiç fotoğraf çekmiyorum neredeyse. Aradan özçekim sadece. Canon makinemi her yere götürüyorum. Zengin olsam belki iyi fotoğraf çeken bir telefon da alırdım. Ama şu halimle bu israf ve lüks olur.

tabi ki tercih meselesi. ben de üzerimde en ufak yükü sevmem. note-5 taşımak bile konforlu gelmiyor. fotoğraf makinesini özellikle bir yere giderken alırım yanıma, gezmeye falan. bunun dışında telefon yetiyor.
  • bunun fiyatı ne olur ve ne zaman bize gelir?
  • cosica C kullanıcısına yanıt
    Mantıklı dediklerin tabi. Benim için fotoğrafçılık bir tutku. O yüzden fotoğraf makinesiz gezemiyorum.

• Umarım sonu zenfone 3 deluxe gibi olmaz. Aradan neredeyse yıllar geçti...

• Daha kanlı canlı zenfone 3 deluxe elimize alamadık arkadaşlar zenfone 4 pro tanıtımı yaptı. Eğer getiremeyecekseniz milletle dalga geçer gibi tanıtımlar felan yapmayın.

• pro modelini geç getireceklerini zannetmiyorum çünkü asusun amiral modeli yok bu telefon tek ve çok iddialı modeli olacak asusun. diğer ara modeller belki gecikir veya gelmez ama bu telefonu stratejik açıdan getirmek zorundalar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.