Şimdi Ara

Amfi(AVR)'lerdeki 8 Ohm 6 Ohm olayı ve en ucuz HDMI li DTSHD, DOLBYHD li avr.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzun süreden sonra merhaba... Bir kampanyadan baya önce aldığım sherwood RD8701 Avr amfim var. Ve ben DTS HD ve Dolby True HD konularına eğilmek istiyorum ve yeni AVR lerin baya fiyatının düştüğünü gördüm. Özellikle sony nin şu modeli:http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=10151&catalogId=10551&langId=-1&productId=8198552921666077695#specifications

900 TL ye bulunabilmekte. İlk çıktıklarında 3 milyar falandı. HDMI giriş tabi burada önemli olan ve istediğim tüm özellikler var, yani:
    x.v.Colour , 1080P/24p, 3D bluray ve bravia sync gibi şeyler var, kullandığım tüm ekipmanlar, kolonlar hariç sony. Açıkçası Avr yi de sony alasım var markaya hürmet ve fiyatından dolayı. Ama gelin görün ki kolonlarım 6 Ohm, bu avr nin çıkışları 8 Ohm... buna dikkat etmeli miyim? bu neyi değiştirir? Bu amfi ucuz ve ucuz etin yahnisi yavan olur mu? Teşekkürler...

• ben de bu tarz bir anfi arıyorum ancak çoğu arkadaştan aldığım tavsiyelere dayanarak Denon 1911 düşünüyorum. Bende de sizin gibi markaya hürmet vardı, hatta evdeki aletler, TV falan sony ama kalite olayında sony gerilerde kalmış diye duydum....

bunlar sadece duyduklarım...
  • xvColor u baya önemsiyorum, sony nin genişletilmiş renk gamutu... açıkçası AVR nin rengi kısıtlamasını istemem... özellilklerinde bulamadım... ben bir de denon un fiyatını araştırayım.
  • 8 ohm AVR 4 ohm'a ayarlanabiliyordur muhtemelen. İyice bir araştırın bence. Benim Sony bu şekilde çalışıyor. 6 ohm hoparlör sürmek için 4 ohm olmalı empedans ayarı. Bundan başka Wharfedale gibi 6 ohm ibaresi bulunan hoparlörler 8 ohm'da da kullanılabilme özelliğine sahipmiş.(Wharfedale kendisi öyle belirtiyor).
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.