Şimdi Ara

Amerikada yaşayan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıkta belirttiğim gibi amerikada yaşayan veya son yıllarda yaşamış bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa birkaç soru sormak istiyorum

• Sen sorunu sorsaydında bilenler gelip cevaplasaydı daha mantıklı olmaz mıydı?
  • @kendipizzasiniyapanadam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sor

• Tabi ki var sen AMERİKA KITASI'NI boş mu zannediyordun?
  • sor amerikada ogrenciyim son 4 yildir
  • breaking bad dizisinde 4 bölüm figüranlık yaptım. Soruları burdan alayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: frrozen

sor amerikada ogrenciyim son 4 yildir

para bol mu ? fakirin gitme şansı var mı ? zenciler dövdü mü seni hiç ? omuz atıp kavga çıkaran kekolar var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fikirist

quote:

para bol mu ? fakirin gitme şansı var mı ? zenciler dövdü mü seni hiç ? omuz atıp kavga çıkaran kekolar var mı ?

durumu iyi olmayan arkadaslar epey vardi new york ve chicagoda, turklerin cok oldugu yerlere gidersen $2.000- $3.000 e alicagin bir araba ile kuryecilikyaparak gecinebilirsin yada alisveris merkezlerinde standlarda calisabilirsin gunluk ortalama $100 kazanabilirsin, kuryecilikte daha cok para olabilir ama bahsise bakiyor tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frrozen -- 24 Ağustos 2015; 18:45:40 >
  • Sorularım şu şekilde

1- Turizm mezunuyum amerikada bu işi yapabilmek için ne gerekli
    2- Turizm yapamazsam ne gibi işler bulabilirim, saati ne kadardır. Örnek verebilirseniz sevinirim
    3- Kimsenin yardımı olmadan iş bulmam ne kadar zordur?
    4- Çoğu yerde araba şart arabasız gidemezsin biyere diyorlar. Başlangıç için en düşük araba ücreti nedir, oraya gider gitmez kredi çekme şansım varmıdır?
    5-İlk 1-2 sene Ev-iş yaparak para biriktirmeyi düşünüyorum. Masrafı en az olan eyalet ve şehir hangisidir?
    6- 5e ek olarak kira,yeme içme,fatura,internet masraflarım ne olur ortalama. (Nişanlımla gidicem 1+1 2+1 ev için, yeme içme de dışarda fiyatlar nedir örneklerle, evde yapsak ne kadar tutar?)
    7- Amerika uçak vize vb hariç, ilk gittiğimde 2 ay iş bulamadığımı farzederek, min. tutarda yanıma ne kadar almam gerekli 2 kişi için?
    8- Vize için verebileceğim belgem pek yok. 1.dereceden olmayan akrabamın tapusunu alsam burda yaşıyorum desem, çalıştığım yerden işe devam edecek diye yazılı kağıt alsam vize ihtimalim nedir? (Tatil için bu)
    9- Green card çıkma ihtimali çok mu düşüktür? Green card dışında yasal bi yol yokmudur?
    10- Diyelim ki bana green card çıktı. Ben 2 sene sonra evlendim. Eşimde otomatik green cardlı oluyormu? Onun için ayrı bi işlem varmıdır yoksa ona da çıkmasını mı bekleyeceğiz?

yardımcı olanlara teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LucKK -- 24 Ağustos 2015; 19:34:59 >

• up up up
  • Beyler bilen.biri şu soruları cevaplasın bende merak ettim ₪

• Soruları sormadan önce herkes Amerikadaydı, soruları sordum herkes kaçtı galiba
  • hala bekliyorum
  • Up

• Up Up Up
  • Kimse yokmu soruları cevaplayacak?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fikirist

quote:

durumu iyi olmayan arkadaslar epey vardi new york ve chicagoda, turklerin cok oldugu yerlere gidersen $2.000- $3.000 e alicagin bir araba ile kuryecilikyaparak gecinebilirsin yada alisveris merkezlerinde standlarda calisabilirsin gunluk ortalama $100 kazanabilirsin, kuryecilikte daha cok para olabilir ama bahsise bakiyor tabi.

Cebimde 1000 lirayla öğrenci olarak orda hayatta kalabilir miyim?
    İş bulmak kolay mi?
    İngiltere vs Amerika ne dersin?

• Al1mert A kullanıcısına yanıt
    1000 lira 350 dolar desek, araştırdıgım kadarıyla hayatta kalman imkansız
  • amerikada calisiyorum fakat sorulari okumaya usendim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.