Şimdi Ara

Amerika'ya gitmek istiyorum... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
11.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • beyler ben psikoloji üzerine üniversite okumayı planlıyorum.Ondan sonra amerikaya nasıl gidebilirim ve gidersem orda ne tarz şeyler yaparsam iyi para kazanabilirim?
  • amerika yaz 3200 a yolla amerika ayağına gelsin ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CryptonR

amerika yaz 3200 a yolla amerika ayağına gelsin ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: systemstyle

Bu yaz inşallah dil okuluna gidicem Amerika'ya :)

hangi okula ve ne aracılığyla gidiceksin ben de gitmeyi düşünüyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

yillik $5000? ve universite? kusura bakma ama bunu diyen adama kaba tarafimla gulerim. Soz konusu insan oranin vatandasi degil ya da herhangi bir eyalette permanent resident bile olmayan bir insan. Yani adam bu zamana kadar hic vergi vermemis biri. eeee vergi verenle vermeyen bir olur mu? Okul fiyatlarindan haberiniz yok, dunyadan haberiniz yok.

aynen o parayla burda dersaneye zor gidersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: orionsguard

paran varsa turist vizesi ile gidebilirsin

• Dostum en garanti yolu dil kursları deniliyor. Dil kursu ile belli bir süreliğine gidip vize araştırmaya başlayacaksın. Arada çalışırsın tabi. Dil düzeyi sormuşsun zaten, dil kursu ile bunu da ortadan kaldırabilirsin. Ancak şunu söyleyim. Vatandaşlık nasıl alabilirim sorusuna cevap ararken karşına çıkacak olan en basit gibi görünen olay evlenmek olacaktır. Fakat öyle şeyler dönüyor ki, her şeyden önce evdendin diye hadi ABD li oldun demiyorlar. Bu işi parayla yapan bayanlar var bir de. Parayı veriyorsun, formalite olarak evleniyorsun ANCAK onda da o bayanın sana kazık atma ihtimali var. Duyduğum kadarıyla yerine göre senden sürekli para sızdırmaya kalkan, hediye isteyen, takı isteyen falan filan çıkabiliyormuş ki zıtlaşman durumunda kadın olayı yokuşa sürükleyebiliyor.

Bunlarla birlikte netten araştır. H2B diye bir program var. Otellere belli birimlere girebiliyorsun. İşini ayarlıyorlarmış. Kalacağın yeri de buluyorlarmış. Saatlik İngilizce bilgine göre 7-12 $ arası mı ne kazancın vardı. Haftada 40 saat çalışma hakkın ve artısı için 1.5 kat mesai ücreti alabiliyorsun. Toplamda danışmanlık şirketi falan filan masrafın 5000-6000 i bulur sanırım ama en azından orada bunu çıkartma şansın var. Dil okullarında yanılmıyorsam haftalık çalışabileceğin kanuni saat sınırlı. 40 değil de 20 olabilir. İngiltere için 20 ydi bildiğim kadarıyla.

Her şekilde hayırlısını dilerim. Şansın açık olsun. Ancak şunu da unutmadan ekleyim, Türkiye'yi unutma :D

• quote:

Orijinalden alıntı: CryptonR

amerika yaz 3200 a yolla amerika ayağına gelsin ;)

• Maddi durumun iyi degilse senin veya ailenin ve geri donecegini gercek olarak ispatlayamıyorsan Konsoloslara gitmen imkansız gibi birsey...
    Hadi maddi durumun cok dort dortluk degil ama gercekden acık yureklılıkle ve kendıne guvenerek cok guzel cvaplar verdin ve geri donecegini ispatladın konsutun anlastık gene vize alırısn gidersin...
    Ama mesela maddi olarak cok saglamsındır, ama elin ahyagın durmaz dogfru durust konusamazsın samimi olamazsın vs ozamanda istedigini yap taklalar at Tommy ler Lacoste'ler giy ustune alamazsın vize.. yani bunlar klarıısk isler

Geri donecegini ispatla ve dua et o gun psikolojileri iyi olsun Konsolosların... :)
    Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.