Şimdi Ara

Amerika'dan iPhone 7 Plus satın aldık, Türkiye ile fiyat farkı ne kadar? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
1
Favori
2.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jrbacktoback

o 1000 tl lik farkıda 1 sene daha garanti alıyoruz. fıyat normal gibi geldi. en azından 2 sene kafan rahat

1 senelik kasko zaten 150 lira. 6 senelik kasko garanti alırsın üzerine kalan 50 lira ile de kılıf ve kırılmaz ekran filmi alırsın ki kasko olduğu için gerek bile kalmaz kılıfa vs.

Türkiye de ki vergi sistemini böylesine korumayın. Aşırı vergi veriyoruz farkına varın artık.

Bir siyasi görüşü savunmak adına bunu görmezden gelmeyin. İyi şeyleri de olabilir kötü de bir siyasi otoritenin. Her yönüne bakın. Takım tutar gibi siyaset yapıyoruz bu ülkede artık. Yazık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • put your glasses on :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaleyDeskop -- 20 Ekim 2016; 8:04:14 >
  • 256 gb 7 plus un fiyatı abd de vergi dahil 1.056 dolar üstüne yaklaşık 150 tl tr harcı eklenecek.

• quote:

o 1000 tl lik farkıda 1 sene daha garanti alıyoruz. fıyat normal gibi geldi. en azından 2 sene kafan rahat

fark 1000 tl değilki.
    mesela ben getirtdim amerikadan.
    iphone 7 plus.
    769 dolar.
    769 dolar * 3,09 = 2,376 tl. kaldıki dolar çok çok yükseldi. daha erken alan arkadaşlarım var. 2200 tel e aldılar aynı telefonu.
    ama telefon burada 3.750 tl. ye satılıyor.
    fark 1400 tl.

burdan alırsan 2 yıl garanti, amerikadan alırsan 1 yıl garanti. ve apple store bütün değişimleri burdaki gibi yapabiliyor.
    tek fark 1400 tl.ye 1 yıl daha garantin olıuyor. tercih sizin. yani kafan 2 sene değil sadece 1 sene rahat.
    ama bana göre. 1 yılda bozulmayan 1 yılda bişey olmayabilir. yada bozulsa dahi 1400 tl.ye rahat rahat yaptırabilirsin.
    buarada resmen kazıklanıyoruz. %50si vergi zaten.

• Ayfona 1000 lira bile çok

İyi bi iş yapmış gibide anlatıyo;)

• Kendi halkına degerli olduğunu hissettirmeyip hiç bir şeyi uygun fiyat politikası ile reva görmüyorsa bir ülke insanların diğer seçenekleri değerlendirmesi en doğal haklarıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1000

gidiş dönüş uçak bileti de fiyata dahil mi.

kısmen haklısın ama şöyle bir durum var benim cevremdeki insanlar hep arkadaşlarına gettirdi abd'ye sık sık giden kişilerden bu yüzden yine denildiği gibi 1000tl gibi bir Kar söz konusu tek eksik 2 sene değilde 1 sene garanti verilmesi bunuda eksik olarak görmeyecek çok insan var 1000tlnin yanında
  • Bunu soran bir ülkede yaşiyoruz halbuki apple on UK gibi ülkelere ait olan sitelerine baksa fiyatlari görecek, onu hesaplayamayan insanların olduğu bir ülkede yaşadığınızın farkında olun

Fiyatlar Google'da tek bir tıkla aratarak görebilirsiniz halbuki;

http://www.apple.com/shop/buy-iphone/iphone-7/5.5-inch-display-128gb-jet-black-att#01,10,30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SlimShay -- 20 Ekim 2016; 11:45:16 >
  • New York'da eyalet vergisi %7
    Delaware'e falan giderseniz eyalet vergisi yok orada, belki o avantaj olabilir ancak şuan en uygun fiyat İngiltere'de. Sterlin fiyatı hem Avrupa'dan hem ABD'den, hem de Rusya'dan çok daha ucuza geliyor ki TaxFree olayını da hesaba katarsanız iPhone 7'de ortalama 1000-1400-TL fark oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarıkanaryam

quote:

fark 1000 tl değilki.
    iphone 7 plus.
    769 dolar.
    769 dolar * 3,09 = 2,376 tl. kaldıki dolar çok çok yükseldi. daha erken alan arkadaşlarım var. 2200 tel e aldılar aynı telefonu.
    fark 1400 tl.

burdan alırsan 2 yıl garanti, amerikadan alırsan 1 yıl garanti. ve apple store bütün değişimleri burdaki gibi yapabiliyor.
    tek fark 1400 tl.ye 1 yıl daha garantin olıuyor. tercih sizin. yani kafan 2 sene değil sadece 1 sene rahat.
    ama bana göre. 1 yılda bozulmayan 1 yılda bişey olmayabilir. yada bozulsa dahi 1400 tl.ye rahat rahat yaptırabilirsin.

Kesinlikle öyle hocam.

Ki eklemek istediğim bir nokta da var : " Amerika da Dolar bizim burada ki Türk lirası değerinde zaten. Herifler maaşlarını dolar üzerinden alıyor ve saati 12 15 dolardan başlıyor maaşların. 2000 Dolardan aşağı bir ücret görmedim ben Amerika da. Onu Türk lirasına endekslersek , 1300 lira asgari ücreti alıyoruz , telefon ise 3500 lira. Arada 2200 lira gibi bir fazla fark var. Herifler 2000 Dolar alıyor ve telefon 700 dolar. Yani bu telefondan 2 adet hatta 100 Dolar daha koyarlarsa 3 adet alabiliyorlar. Bizim telefon almak için yaptığımız borç kadar adamlar telefon alıyor . "

• Ayfona 1000 lira bile çok,iyi bi iş yapmış gibide anlatıyo

• Su Yunanlilarda hic kafa calismiyor. Ben olsam tam sinir kapisina telefon satis magazasi acarim. Sadece orayi kullanacak Turklere de ozel koridor yapar oranin disina cikmalarini engelelrim. Adam sinirdan gecip oradan telefon alir geri doner. Telefonlari da Yunanistan'a gore ornegin %15 pahali satarim. Senede 10 milyon telefon satmazsa o magaza bana da adam demesinler. Yunan ekonomisi ihya olur. Devlet gozune kacan vergi icin Yunanistandan telefon getirilemez diye kanun cikartir. :D

• bunlara gereNk yok gençler. asus zenfone akar
  • Vergi vermekten bıktık artık keske arabalarıda yurtdısından getırebılsek %50 vergi yazık

• Orkun Işıtmak'ın videosunu izleyin. Amerika'dan İphone alıp Türkiye'ye gelmek İphone'un Türkiye fiyatıyla aynı. Devletimiz Çok YAŞA.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sharparrow

quote:

Orijinalden alıntı: stivjabs

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

asgarı gecım sevıyesı ayda 2 bın kaul etsek 2bın l alanın cebınde sıfır lırası kalıyor 5 bın alanınsa cebınde 3bın kalıyor.vergıler gelıre malına mulkune gore olmalı.2bın alana ıphone7 3bıne satlıacaksa 5 bın alana en az 10 bıne satılmalı.bunuda para ıle alısverı yasaklayıp cıplı kımlıklerle alısverıse gecerek saglarız maası ne olursa olsun herkes aynı refah sevıyesıne yasamalı.

Çok merak ettim günde belkide 10 saat ders çalışan adam ile gençliğinde herhğn farklı bir ortamda olan dersle alakası olmayan insan nasıl aynı refah seviyesinde yaşar ? Bazı şeyleri bir yerden veya birilerinden beklememek lazım

hemen cevap veriyim.. seni gören cahil adam çok zor soru sormuşsun sanacak yada çok entelektüel olduğunu zannedecek :))

bizim dilimizde ağzında gümüş kaşıkla doğmak diye bir deyiş vardır. bugün varlıklı insanlar emek güçleriyle para kazanmıyorlar. paralarıyla para kazanıyorlar. yani insanı zengin eden yüksek refah seviyesine çıkaran emeği değil çalışan para kazanan parası. yani sermayesi.. Mustafa Koç profesörmüydü de o kadar zengindi? çok mu eğitimliydi de çalıştı zengin oldu? Adam rahmi koçun oğlu olarak dünyaya geldi. ilkokulu bile okumasına gerek yoktu. diyeceğim o ki zengin insan emeğiyle çalışıp zengin olan insan değil, sermayesi iyi kazandıran insandır. çalışmayla zengin olunsaydı sabahtan akşama kadar sırtında yük taşıyan tahtakaledeki hamallar dünyanın en zengin insanları olurdu. yada okumakla zengin olunsaydı profesörler bugün dünyanın en zengin insanları olmalıydı.. Bir defa dünya algınızı düzgün kurun ki gerçek zannettiğiniz şeyleri doğru görün.. yada gerçek zannettiğiniz şeylerin asıllarını olduğu gibi görün.. bol bol okuyun sizde bir gün görürsünüz umarım... saygılar..

Son zamanlarda forumda okuduğum en realist mesaj. Cidden milleti nasıl uyuşturmuşlar ise artık, çok okul okuyan ya da üniversite mezunu oldu diye çok para kazanacağını zanneden bir topluluk var. Ya da çok çalıştığı için zamanla çok para kazanacağını zannedenler... Yazık vallahi, YGS-LYS bölümüne girip bazen bakıyorum da çocukların dünyadan haberi yok. Benim kendi ailemde de aylık yattığı yerden 30,000 TL kazanan var ve hiçbir şey yaptığı da yok, paradan para kazanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stand Alone -- 20 Ekim 2016; 14:24:06 >

• Gözlüklerde yakıyor ha

• quote:

Orijinalden alıntı: sarıkanaryam

quote:

fark 1000 tl değilki.
    iphone 7 plus.
    769 dolar.
    fark 1400 tl.

Katılarak ilave yapayım 1400 tl farkı bir yıl içinde garanti dışı arızada yapsa o parayı apple a verdiğinizde sorgusuz yenisini alırsınız

• Sadece telefonu almak amaçlı Amerika'ya gitmek? Hayır.
    İş amaçlı, tatil amaçlı gidip, gitmişken cihazı da aradan çıkarmak? Evet
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.