Şimdi Ara

Amerika'da yaşıyorum soruları alayım (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
30
Favori
15.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Responsive07

Hocam teknik lise son sınıfım. Üniversitede yazılım mühendisliği okumayı istiyorum. Türkiye'de herhangi bir üniversiteden mezun olduktan sonra oraya gelirsem yazılım mühendisi olarak çalışabilir miyim? Ya da master yapmak için başvurabilir miyim? Yani Türkiye'de okuyacağım üniversitenin uluslararası geçerli bir diploması olması lazım mı?

Burada calismak icin calisma vizesi lazim onun icinde sirketin sana sponsor olmasi lazim. Direk turkiyeden mezun olup burada calismak biraz zor (imkansiz degil). Amerika'da master doktora yaptiktan sonra ABD'de calismak biraz daha kolay. Turkiye'de iyi bir okulda okursan ABD'de de bilinirliligi olur. Onun disinda uluslararasi diploma filan sartlar yok.
  • Hocam ben sml de okuyorum suan 3.sınıf öğrencisiyim anestezi bolumu sizce uni den sonra amerika da is bulma imkanim ve maaş durumu nasil olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sparrov61 -- 19 Kasım 2014; 18:53:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nht_07

Otogaz var mı varsa litre fiyatı nedir ?

Var ama cok nadir kullaniliyor fiyatini bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brak13

quote:

Orijinalden alıntı: agemo

Evet beyler başlıkta söylediğim gibi Amerika'da yaşıyorum. Soruları olan varsa sorsun cevaplayım.

i phone bozuldu(5s) abd den aldırmıştım acaba değişim için zorluk çıkarıyorlarmı bekleme süresi varmı?
    bir arkadaşa rica etsek acaba becerebilirmi prosedur nedir?
    faturasıda bende değil ama prob. olmaz heralde
    garanti süresi nedir acaba ? (aralık ayında alınma)
    bilgin varsa veya edinirsen sevinirim
    teşk.

Herhangi bir apple magazasina gidiyorsun. Anlatiyorsun derdini garanti suresi icinde oldugu surece tamir veya degisim yapiyorlar. Ama ABD'de garanti suresi 1 yil. Senin telefonun garantisinin bitmesine cok az kalmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertug34

zenci beyaz kavgası hala var mı ?
    compton gibi tehlikeli mahalleler var mı etrafında ?
    sende beyazsın ama siyahiler sana nasıl davranıyorlar ?
    mutlu sağlıklı bir hayat geçirmen dileği ile.

Zenci beyaz kavgasi gormedim hic ama sehir merkezine okulunda kampusune yakin zenci mahalleleri var. Okulda 24 saat devriye olmasina ragmen hirsizlik olaylari cok oluyor. Suca karisanlarda genelde zenciler oluyor.
    Zenciler ile cok muhabbetim yok ve hala sokakta pazarda gordugum zaman konusmalarini anlamakta zorlaniyorum. Farkli bir dil kullaniyorlar resmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Comandante

2. videoda 1.38 snlerde felan bir adam var etek gibi birşey giymiş orası komedi. :D Sevgilisinin yanında hatun bile bakıp kalıyor çekip uyarıyor :D

Arkadasa cevap olarak atmistim o videolari. Kizlara, erkeklere bakma laf atma olayi din den ulke den bagimsiz olarak her yerde var bence .
  • allah hayırlıysa inş bizede nasip eder...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digital Platform

quote:

Evet beyler başlıkta söylediğim gibi Amerika'da yaşıyorum. Soruları olan varsa sorsun cevaplayım.

Öncelikle iyi günler,
    Türkiye'de okuyorum şu an, Beslenme ve Diyetetik. Diyetisyen olacağım yani, bitirince. Ancak maalesef okulum iyi değil. Kastamonu Ünv. Yani iyi değil derken, aldığım puanlar güzeldi ancak bölümün puanları da yüksek olunca haliyle burası oldu. Neyse, sorularım şöyle hocam;
    1- Orada diyetisyenlik ile ilgili bilgi sahibi misiniz? Kazançları, iş durumları, yoğunluk vs...
    2- Şu dönemde ciddi ciddi yurt dışında yaşama fikri kafamda oluşmaya başladı, ancak sizin bahsettiğiniz master ücretleri için benim de bir kaç yıl burada çalışmam gerekir anlaşılan, bundan ziyade, benim diplomamın orada denkliği olması için ne yapmam gerekir acaba, bilginiz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Hic bilmedigim bir konu ama soyle bir bilgi vereyim;

1) Amerikalilarin 34.9% u obez.
    2) Obezitenin Amerika'ya maliyeti (medikal olarak) $147 milyar

gerisini sen dusun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Asgari ücret nedir? hayat sanıldıgı kadar ucuz mu? ve orda kalıcı yaşama hakkı için ne şartlar var?

Bulundugum eyalette yaklasik $1100-$1200 . Kalici yasamak icin greencard ya da vatandaslik lazim. Bunlari kazanmanin cesitli yollari var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheKingOfNaples

KAPLAN INTERNATIONAL nasıl hocam bir bilginiz var mı?

Memnun kalanlar da var , kalmayanlar da var. Ben universitelerin dil okullarini daha cok tavsiye ediyorum.
  • Pittsburgh'a gittin mi hiç

• agemo A kullanıcısına yanıt
    Yok ben anladım onu cevap olarak yazdığınızı.Videolara baktımda 2. videodaki durum dikkatimi çekti. :D
  • TheKingOfNaples kullanıcısına yanıt
    o paraya değmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvriL<3

Çindeyim saat 08:17

Cindeyim saat 02.11

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Asgari ücret nedir? hayat sanıldıgı kadar ucuz mu? ve orda kalıcı yaşama hakkı için ne şartlar var?

Bulundugum eyalette yaklasik $1100-$1200 . Kalici yasamak icin greencard ya da vatandaslik lazim. Bunlari kazanmanin cesitli yollari var.

o yollar nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tviskony

şu an şaat 03:44 büyük okyanus üzerindeyim

not: kargo gemisinde

SS alabilirmiyiz dostum? inanmadıgımdan değilde merak ettim açıkcası birazda özendim ben sabah ki vizeye hazırlanırken sen özgürlüğün tadını çıkarıyorsun hadi bakalım bir de tam google maps te SS alarak konumunu görmek isterim

• mow_ kullanıcısına yanıt
    Siz ne önerirsiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Responsive07

Hocam teknik lise son sınıfım. Üniversitede yazılım mühendisliği okumayı istiyorum. Türkiye'de herhangi bir üniversiteden mezun olduktan sonra oraya gelirsem yazılım mühendisi olarak çalışabilir miyim? Ya da master yapmak için başvurabilir miyim? Yani Türkiye'de okuyacağım üniversitenin uluslararası geçerli bir diploması olması lazım mı?

Burada calismak icin calisma vizesi lazim onun icinde sirketin sana sponsor olmasi lazim. Direk turkiyeden mezun olup burada calismak biraz zor (imkansiz degil). Amerika'da master doktora yaptiktan sonra ABD'de calismak biraz daha kolay. Turkiye'de iyi bir okulda okursan ABD'de de bilinirliligi olur. Onun disinda uluslararasi diploma filan sartlar yok.

Teşekkürler hocam. En azından ingilizce öğrensek sonra kendimizi yazılım konusunda geliştirsek iş bulma şansımız nasıl olur Amerika'da?

• arkadaşın önerdiğini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cspawn

Amerika mı Avustralya mı?

Avustralya'da bulunmadim daha once. Ama hep gitmek istedigim yerler arasinda.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.