Şimdi Ara

AMD64 SOKET 939 CPU VERİTABANI- VENICE KODLARI EKLENDI 1. SAYFA (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
285
Cevap
0
Favori
34.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    0503 epbw
    2610 1.69 v
    2520 1.69 v (superpi 32m stabil)
    49 C
    stok fan
    550 watt
    msi k8n ne04 platinum

benim işlemci cbbid ön kodlu. bu etkili bir parametre değil mi, ne anlama geliyor? onu merak ediyorum.
  • İŞLEMCİ : 3000+
    HAFTA VE STEPPING KODU ..........: 0451 MPMW
    WINDOWS ACILAN MAX MHZ........: 2520 MHZ 1.66v
    WIINDOWS STABIL MAX MHZ.......: 2430 MHZ / 1.66v
    MAX GORULEN SICAKLIK.............: 61 DERECE
    SOGUTMA SİSTEMİ......................: Stok Fan
    PSU............................................: 300W (ASUS TA 230)
    ANAKART....................................: Msi K8N Neo2

NOT: 9*270 yerine 8,5*300'de kullanip 2550'ye ulasilabiliniyor ama 8.5 olayi biraz killandirdigindan 270*9=2430 kullaniyorum (temiz, rahat...)
  • işlemci sıcaklığın rekor kırabilir çok yüksek, bi önlem alsan iyi olur diye düşünüyorum. stok fanla 2550 mhz de ben 50 derece görmedim. termal macun uygulanmamış felan olabilir.

-------

bi sorum vardı, tekrarlayayım. cbbid diye bi kod var işlemcimde, bu neyin nesi? standart mıdır, değilse bi anlamı yok mudur?

-------

bir de heatsink tavsiyesine ihtiyacım var. tt clp6 uyumlu mu, kullanan varsa tavsiye edermi teşekkürler
  • Arkadaşlar MSI ın Thaiwan sitesinden K8N Neo2 nin bios v 1.6 indirin sıcaklık okuma düzelmiş durumda haberiniz olsun üzerindeki orjinal bios sıcaklığı yalnış ölçüyor ;) ben standart kullanıyorum işlemciyi şu anda (ram bekliyorum) en fazla gördüğüm sıcaklık 27 derece(Far Cry oynarken, Super Pi 1M testinde)..Bence 1.6 Biosu kesinlikle yükleyin ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilkerobi

Arkadaşlar MSI ın Thaiwan sitesinden K8N Neo2 nin bios v 1.6 indirin sıcaklık okuma düzelmiş durumda haberiniz olsun üzerindeki orjinal bios sıcaklığı yalnış ölçüyor ;) ben standart kullanıyorum işlemciyi şu anda (ram bekliyorum) en fazla gördüğüm sıcaklık 27 derece(Far Cry oynarken, Super Pi 1M testinde)..Bence 1.6 Biosu kesinlikle yükleyin ..

Düzeltmiş gibi göstermişler ama düzelmemiş.
    bende 21-23C arası gidip geliyor ancak heatsinke dokunduğumda ısıyı hissedebiliyorum. bu durumda ısının vücud sıcaklığından yüksekte olması gerek. zaten hangi işlemci 21-23C de çalışır ki???
  • Haklı olabilirsin çünkü hava sıcaklığı yaklaşık 29-30 dereceydi dün burada ve durağan halde max 20 derece gördüm overlocksuz..ama senin işlemde biraz hata payı olabilir çünkü direk işlemciye temas edemezsin fandan dolayı yani ..
  • Özür Dilerim üsttekini eksik yazmıoşım tekrar yazıyorum şimdi ;

Haklı olabilirsin çünkü hava sıcaklığı yaklaşık 29-30 dereceydi dün burada ve durağan halde max 20 derece gördüm overlocksuz..ama senin işlemde biraz hata payı olabilir çünkü direk işlemciye temas edemezsin fandan dolayı yani .. Bu arada 1.6 bios biraz düşük gösterebilir buna diyeceğim birşey yok fakat orjinal bios ta oldukça yüksek olçüyor ben 1.6 yı tercih ederim açıkçası makine standart halde iken oyunda 50 civarıdaydı sıcaklık şimdi 9*250 =2250 MHz de kullanıyorum imzadaki ramlerle max 30 gördüm far cry da..
  • numarasını unuttum sadece bunu hatırlıyorum DPAW kodlu şuan stok fanla 267x9=2403 test olarak 3DMark 01 ve 03 yaptım sorun yok. SuperPİ testini nereden bulurum
    Ayrıca ram(2x512 Twinmos dual) ve powerı (380 watt Tagan ) değiştirmeden bu değerlere ulaşamadım.denemeye devam
    YIL ,HAFTA VE STEPPING KODU ..: 0507 DPCW
    WINDOWS STABIL MAX HIZ.......: 2430 Mhz / 1.55 Volt (270*9)
    MAX GORULEN SICAKLIK.............: 39
    SOGUTMA SİSTEMİ....................: Stock Fan
    PSU..........................................: 400W FSP
    ANAKART..................................: EPOX 9NPAJ
  • İŞLEMCİ : Athlon 64 FX55
    YIL ,HAFTA VE STEPPING KODU ..: 0509 FPMW
    WINDOWS ACILAN MAX HIZ........: 3100 Mhz
    WINDOWS STABIL MAX HIZ.......: 3006 Mhz / 1.66 Volt
    MAX GORULEN SICAKLIK.............: 29
    SOGUTMA SİSTEMİ....................: Waterbox
    PSU..........................................: 480W TAGAN
    ANAKART..................................: DFI LANPARTY SLI-DR (Bios 3.10)
    YIL ,HAFTA VE STEPPING KODU ..: CBBID 0451 EPMW
    WINDOWS ACILAN MAX MHZ........: 2650 Mhz
    WIINDOWS STABIL MAX FSB.......: 2400 MHz VCore = 1,65
    MAX GORULEN SICAKLIK..........: 51 DERECE
    SOGUTMA SİSTEMİ...............: STOK FAN
    PSU...........................: 300 Watt FSP(Aopen Kasa)
    ANAKART.......................: Epox 9NPA Ultra+

Ram 2 * 256 Kingston CL 3

2400 Mhz VCore = 1,65
    Prime 95 2 Saat sorunsuz çalıştırdım.Stabiliteyi en iyi veren program bu.
    SuperPi 32M de hata vermediği zamanda Prime da hata aldığım oldu.O açıdan.
    Max Sıcaklık Prime 95 te 51,
    Pratikte CPU yu en fazla yoran programlarda(Divx Encoding vs..) 48

Günlük kullanımım.
    2200 Mhz Voltaj vermiyorum. Ram FSB 203Mhz 2,5 3 3 7 1T(Vram =1,7V)
    Prime 95 2 Saat sorunsuz çalıştırdım
    Max Sıcaklık Prime 95 : 45(CPU fan Hızı 2900 Rpm)
    Pratikte Max Sıcaklık (Divx Encoding vs..) : 44(CPU fan Hızı 1800 Rpm)

Günlük kullanımda benim açımdan çok fark görmediğinden.
    2200 Mhz de kullanıyorum.Daha önce Ati 9550 ekran kartı
    kullanmıştım.Overcloclu olarak oyunlarda epey fark hissetmiştim.
    Ve Riski göze alarak OC li kullanmıştım.Aynı şeyi CPU için
    söyleyemiyorum..

• İşlemci: Athlon 64 3000+ (Venice)
    Yıl, Hafta ve Stepping: 0516 DPMW
    Windows açılan Max Hız: 2754MHz
    Windows Stabil Max Hız: 2710MHz / 1.55V
    Max görülen sıcaklık: 47C
    Soğutma Sistemi: TT CL-P0006 + Ufo Fan
    PSU: 380W Tagan Black Edition
    Anakart: MSI K8N Neo2 Platinum

Biraz daha voltaj verebilsem işlemciyi daha da hızlandırabilirim ama zaten RAM'ler de engel olduğundan uğraşmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tristam -- 23 Mayıs 2005, 12:32:40 >
  • quote:

Özür Dilerim üsttekini eksik yazmıoşım tekrar yazıyorum şimdi ;

Haklı olabilirsin çünkü hava sıcaklığı yaklaşık 29-30 dereceydi dün burada ve durağan halde max 20 derece gördüm overlocksuz..ama senin işlemde biraz hata payı olabilir çünkü direk işlemciye temas edemezsin fandan dolayı yani .. Bu arada 1.6 bios biraz düşük gösterebilir buna diyeceğim birşey yok fakat orjinal bios ta oldukça yüksek olçüyor ben 1.6 yı tercih ederim açıkçası makine standart halde iken oyunda 50 civarıdaydı sıcaklık şimdi 9*250 =2250 MHz de kullanıyorum imzadaki ramlerle max 30 gördüm far cry da..

Speedbuster07 isimli arkadaş "heatsink" e dokundum demiş; işlemciye dokundum dememiş. heatsink=ısı uzaklaştırıcı yani fan demek değil mi? buna göre, Speedbuster07 fana çok rahatlıkla dokunabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: gecko79

kardeş biostan voltajı 1.4v yap ve mhz yükselt.. tekrar voltaj isterse 1.45 - 1.5v olarak sırasıyla yükselt daha yükseklere çıkacaktır umarım

cool 'n' quiet i disable yap biostan öle voltaj ver..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcok

quote:

Özür Dilerim üsttekini eksik yazmıoşım tekrar yazıyorum şimdi ;

Speedbuster07 isimli arkadaş "heatsink" e dokundum demiş; işlemciye dokundum dememiş. heatsink=ısı uzaklaştırıcı yani fan demek değil mi? buna göre, Speedbuster07 fana çok rahatlıkla dokunabilir.

Bu Çooook Yararlı açıklaman için teşekkürler arkadaşım!!!!!! Heatsink i senin sayende öğrendim ve ingilizceyi de senin sayende anadilim gibi konuşurum artık!

Benim o arkadaşa kastettiğim işlemcini sıcaklığı ile fanın sıcaklığının aynı olamıyacağı ihtimaliydi bu yüzden bazı şeyleri yazarken iyi oku öyle yaz! iki dinle bir sus!

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.