Şimdi Ara

AMD x4 stok fanlarinizi cope atmayin modlayin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • cok ses yapan x4 amd faninizi degistirmek yerine modlayin daha iyi performans alin

ben amd x245 islemcide denedim once ocsiz denedim islemci max 32derece isindi 2.9ghzten 3.7ghze oc yaptim islemci 45derece oldu max

oncelikle gerekli mazeme 8 yada 9cm bir fan ben intelin stok fanini kullandim cunku yanindaki kelepceler sayesinde hicbir vida kelepce kullanmadan tam oturuyor direk taktim uzerine sanki onun icin yapilmis gibi !

tek tek fanlari denedim en uygun stok fan oldu kolay montaj

kasaya taktiktan sonraki resmi. kenarlardan tasiyor fan buda kuzey koprusunede ufledigi icin kenarlardan tasmasi daha kullanisli oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeoharuka -- 21 Mart 2012; 19:12:03 >

• bu degerler dandik slikon macun kullanilarak alindi sogutucuya bi mx-3 macun kullanirsaniz dahada canavar olur sogutmasi.

kisaca stok fan ses yapiyor diye gidip iyi bir sogutucu almaya kalkiyorsunuz en ucuz 50tlden asagi tutmuyor sonra elinizdeki stogu elden cikarmaya calisiyorsunuz hic ugrastiginiza degmiyor, gidin netten bi intel stok fan alin 5 yada 10tl fiyati gecmez, boyle bir mod yapin bence ucuz yoldan hem iyi sogutma hemde amdye gore daha sessiz bir sogutma yapin hem islemci bayram etsin hem kuzey koprusu hemde sizin kulaginiz bayram etsin.

Ekonomik Cozum !!!

not: intel stok neden daha iyi cunku yanindaki kiskaclar amdnin bloguna tam oturuyor, simdi normal bir kasa fani takmaya kalksaniz nereye vidalicam yada neresinden kelepcelicem diye ugrasicaksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeoharuka -- 15 Nisan 2011; 12:11:28 >
  • çok iyibi yöntem bendede phenom II X4 940 işlemci var sok sogutucu dedigin gibi hiç iyi sogutmuyordu o yüzden Sunbeam Core-Contact Freezer Ultra-Performans İşlemci Soğutucusu aldım şuan çok iyi.baktımda stok sogutucumuz aynı sanırım ve dedigin yöntemi denicem.ama bi sorum var.hangi intel sogutucu fanı oldugu önemlimi yoksa herhangi bir intel fanı taksak da olurmu?yani uyarmı tırnaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 15 Nisan 2011; 12:47:40 >
  • uyar gaiba arkadaş demiş ya zaten herhangi bi intel soğtucu diyeo zaten standart soğutucu
  • arkdaş sen sadece fan değişikliğimi yaptın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur09

arkdaş sen sadece fan değişikliğimi yaptın?

evet kardeş konudada onu anlatıyor zaten. intel fanları biraz daha iyi amd nin fanlarına göre.yani hafa akımı vs. ama uyarmı kuşkusu var içimde hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur09

uyar gaiba arkadaş demiş ya zaten herhangi bi intel soğtucu diyeo zaten standart soğutucu

her intel fani olur zaten intelin faniin kelepcesi amdye %100 olurmuyor yani fani takinca klik diye kilitlenmiyor bacaklari amdin sogutucusundaki kilinlenmesi icin cikinti yapmislar intelinki o cikintiyi geciyor dogal olarak bacaklar bosta kaliyor kisaca anlatmak gerekirse bacaklar sıkışarak tutuyor fani ama saglam tutuyor akli kalmiyor yani insanin ya calisirken duserse diye. ben dual core sogutucusu fani kullandim quad core fani kullanirsaniz dahada iyi sogutur onlarin pervanesi daha buyuk gene 9cm tabi ama daha genis yalpaze yapiyorlar
  • Ahanan beni kışkırtın , şimdin kasayı açacağım ve eski stok fana bir yer bulmaya çalışcağım, zaten ne geliyse çalışan sistemi kurcalamaktan geldi, :))

cooler master soğutucunun yanında bir yer bakayım, Bu haliyle işlemci boştayken 42 yükte 49 derece ,umarım iş çıkarmam.

• öncesi

sonrasi

sesiz ortam ne güzel birsey ya
    fikri düsünen arkadasim tesekkürler....
  • insanin aklina en guzel fikirler WC de geliyor gercektende oturmus bitmesini beklerken akliam geli vermisti bu fan fikri

ayrica intelin fani buyuk oldugundan anakartin diger bilesenlerinide sogutuyor, mesela kuzey koprusunede kenardan hava ufluyor oda guzel birsey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeoharuka -- 21 Mart 2012; 18:22:42 >
  • arkadaşlar size hayranım ya işte bu hemen benimde denemem lazım sesten bıktım ama intel fanını nerden bulcam ankarada yaşıyorum bide bu intel fanı kaç pinli amd anakarta takılır deme bi sorun çıkmaz ?
  • fanlar standarttir her anakarta takilir fanlari gittigidiyor sahibinden falan gibi sitelerden kelepir bulabilirsin
  • İyi fikir
  • arkadaşlar bu intel fanının pwm özelliği var mı yani hızını artırıp düşürebiliyormuyuz ?
  • var, 4pinlidir onlar. zaten stok sogutucular genelde 4pin olurlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.