Şimdi Ara

Amd sistem tavsiyesi istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar İmzadaki sistemi kullanıyorum aslında menunum cok stabil. ama işlemci ve anakartı ve dahi ramleri abime kazık atarak satıyorum (Bilgisayar muhendisidir kendisi ) Neyse fazla özele inmeden konuya gireceğim

ilk olarak ( hayalimde hep amd isistem yatardık kucuklukten beri ama hep intel sahibi oldum artık hayallerime ulaşmam lazım )

Amd athlon II x4 620
    AMD Phenom II 550 X2 (3.1 GHz) 7MB 938p Black Ed. bu ikisi gozume çarptı.. (e7400 um 3,5 ghz de stabil calısıyor bilemiyorum bunların performansı ile ne gibi farkları var)

baska tavsiyelerinizide gormek isterim işlemci olarak .. mesela # AMD
    # Athlon II X3 435 cıkmıs yeni.. ama ozlelikle oyuna yonelik ve oc potansiyeli ile f/p istiyorum ( cok sey mi istiyorum)

bunlarım yanına anakrt olarak

ASUS M4A785TD-V Evo 785G DDR3 16x Vga HDMI AM3

Ram olarak ta bilmem onerirmisiniz bilemiyorum

HI-LEVEL 2 GB 1600 MHz DDR3 RAM (Soğutuculu) gibi bi dusuncem var fiyatı cok cazip geldi sınırları zorlamamak açısından diyorum.. 57+kdv bu.. yine yakın fiyat degerlerinde önerilere açığım 5 10 dolar icin dah asaglam ve performanslı olandan feragat etmem kesinlikle onerinizi alırım daha iyiyse...

yardımlarınızı ve değerli görüşlerinizi bekliyorum ...

• oyuna ve overclocka yönelik ise benim tavsiyem x2 550 black alman . ve 4.çekirdeği açabilmendir.yani açan arkadaşlardan kutunun kod numarasını alıp şansını deneyebilirsin . anakart güzel tercih . ram leride ;

http://www.exa.com.tr/patriot/bellekler/patriot_signature-326-9385.html

ile değiştirsen daha iyi olur ..
  • hmm
    http://www.extremeoverclocking.com/reviews/processors/AMD_Phenom_II_X2_550_10.html bu linkteki testlerde 550 benim 7400 den cok iyi değil ki benim kisi su donanimda 3,5 te stabil... ram konusunda sana katılabilirm ama işlemcide galiba 620 ye bi goz atmam gerekecek.. karasız kaldım testi gorunce 620 ye veya daha başka bi işlemciye bakacagım galiba.. sonucta overclock potansiyelinin stock fan ile olması da onemli benim için .... ek masraf yapmam yhnai :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mürşit -- 24 Kasım 2009; 14:55:41 >
  • çarpan kilidi kırık ve l3 cache olsun dedin . bunlar x4 620 de yok . ve x2 550 i 4 çekirdek yapabilmen kuvvetle muhtemel .. ayrıca x2 550 rahat 3.7- 3.8 i görüyor diyorlar .. ayrıca gösterdiğin oyun bench leri . bir oyunda işlemcinin aşırı fps leri etkileyebileceğini bekleme ( aynı tip işlemciler için diyorum )
  • Bence 4 çekirdek x4 620 al, hız aşırt. Öbüründe açtığın çekirdek açılacak, ama güvenli çalışmayacak. Bende de açıldı. O problem değil, problem zaten kapatmalarını gerektirecek kadar dengesiz çalışması. Daha az güç harcayan da bariz 620 olduğuna göre, 620'yi hız aşırtsan daha çok kara geçersin. Yalnız ddr3 bellek almanı şart koşuyorum sana bu işlemciyle, önbelleksiz olduğu için hızlı rama ihtiyacı var.
  • walla çeşitli yorumlara ihtiyacım var .. e7400 umu aramak istemiyorum .. aslinda zamanında abim bana bu anakartı kasmasa idid değiştirmezdim ama anakart yuzunden oc potansiyeli bu kadar .. şimdi benim oyle bi işlemvi secmem laızmki oyunalrda e 7400 u aratmasın ...620 bunu yapabilirmi oc potansiyeli zaten cok dusuk stock fan ile bildiğim kadar..
  • Kararımı AMD PHENOM X2 550 BE den yana kullanıyorum biraz daha fiyat arastırması yapıp x3 720 de bulursam biraz uyguna onu alacağım..
  • AMD Phenom II 550 ile iyi o.c yapabilirsin...

X3 720 yerine X4 810 alabilirsin aynı fiyattalar nerdeyse...

Stok fan ile 3.0ghz rahat yaparsın o da her türlü yeterli olur P.II mimarili + Quad Core...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.