Şimdi Ara

Amd Ryzen7 6800Hs DDR5 Dual Channel gerekli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ASUS ROG STRIX G15, Ryzen 7 6800HS 1x16 GB RAM, RTX 3060 oyuncu laptopuna sahibim.

Sizce bir 16 GB RAM daha eklesem performans anlamında çok etkisi olur mu? Şu an tek kanal kullanıyorum. Çift kanal kullanmak oyun dışı bilgisayar performansında çok etkili olur mu? Eğer 2 3 sene sonra da oyun dışı zorlanmayacaksa bu Ram devam edebilirim. Yok eğer zorlanacaksa şimdiden almak fiyatlar açısından daha mantıklı mı olur? Bilgisi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Aşağıda linkini paylaştığım RAM'i almak istiyorum duruma göre. Şu an 1625 lira, 2 sene sonra arttırmam gerektiğinde fiyatı çok artar mı yoksa şu andan yükseltmek daha mı mantıklı olur?

Amd Ryzen7 6800Hs DDR5 Dual Channel gerekli mi?www.n11.com
    Crucial CT16G48C40S5 16 GB DDR5 4800 MHz CL40 Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri
    https://www.n11.com/urun/crucial-ct16g48c40s5-16-gb-ddr5-4800-mhz-cl40-notebook-ram-6498083?magaza=aison

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pervical -- 13 Nisan 2024; 2:5:25 >

• Olur. 8 den 16 ya yükseltme farkı kadar olmasa da olur. Hem oyun hem genel kullanım bakımından. Şimdiden almak daha mantıklı. 16gb artık oyun laptoplarında giriş seviyesi.

• Lady-Of-Ice kullanıcısına yanıt

anladım hocam, bir de amd işlemcilerde çift kanal daha etkili diye duymuştum doğru mudur? ram kartıma indirimle 1475TL'ye düştü herhalde çok iyi fiyat bu piyasada yanılmıyorsam?

• pervical P kullanıcısına yanıt

Dual kullanımın faydası var; doğrudur. Ramın fazlası; ssd nin fazlası iydir.

Hocam aldım taktım rami, ama 32gb yerine 27.8 gb gsteriyor bir yardımcı olabilir misin?

Donanıma ayrılmış bellek yazıyor sağda; dahili grafik kartı için olabilir. Biosdan dahili grafik kartıyla ilgili ayar varsa bellek miktarını düşür.

bios güncellemesi yaptım. 31.3 gb'a çıktı. herhalde yeterli olur bu halde.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Fazlasıyla olur.Amd Ryzen7 6800Hs DDR5 Dual Channel gerekli mi? 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.