Şimdi Ara

AMD Ryzen 5 3400g 4.2 Ghz voltaj ayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amd ryzen 5 3400g işlemcimi 4 veya 4.2 Ghz'e overclock yapmak istiyorum, bu işlem için işlemcime kaç voltaj vermeliyim? İşlemci 3.7 ghz de otomatik olarak 1.4 voltaj veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furuns -- 11 Mayıs 2021; 20:53:5 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Voltajla oynamadan deneyin, Soğutucunuz ne? Dahili gpu'yu kullanıyor musunuz? Bende 3400g pro var 1.4 voltta 4Ghz çalışıyor 4.2Ghz için 1.5V istiyor kullanılamayacak kadar çok ısınıyor.

• semihimes S kullanıcısına yanıt
    Evet bir kaç ay dahili gpu yu kullanıcam. Kasa 4 fanlı cpu fanı çok iyi birşey değil stoktan fandan 1 2 tık daha iyi, kasa gayet serin.

• Eğer amaç daha yüksek FPS ise bellek ve iGpu overclock yapmak daha yüksek performans verir. Cpu'ya daha çok yüklenen oyunlarda durum değişebilir. Soğutucu işlemcinin güç tüketimini kısıtlıyor, aşağıda örneği.

Cpu 1.4V 4000 Mhz, bellekler çift kanal 3333 Mhz cl16 iGpu 1600 Mhz için. Stres testinde Cpu 65W güç tüketiyor, iGpu ile beraber 120-130W

Bu da Cpu 1.1V 3000 Mhz, Bellekler 3333 cl16 ve iGpu 1600 Mhz için sonuçlar.

Stres testinde Cpu 35W güç tüketiyor igpu ile 95W civarı. 3D mark puanı çok az düşüyor. Soğutucunun güç bütçesini kullanıyorsun. Gücü lazım olan yere harcamak daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihimes -- 12 Mayıs 2021; 11:51:33 >

Hocam ryzen master ile manüel ayarlardan 4Ghz 1.4 volta getiricem. APU GFX Clock speed 200 mhz de 1.1 voltajda gözüküyor onu kaç yapmamı önerirsiniz?

• 1.2V ile 1600MHZ dene. hızı yükseltmekten çekinme, aşırı voltaj vermediğin sürece en fazla reset atarsın bilgisayara donanımın bozulmaz. Voltajdan önce yüksek sıcaklık kısıtlayacak maksimum frekanslarını.

Sağolun hocam eve geçince deneyeceğim. gpu için 1600Mhz den fazlası fazla ısınma yapar mı? cpu için voltaj otomatik te kalsın mı 1.4 sabit iyi midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furuns -- 14 Mayıs 2021; 16:4:27 >
  • Zayıf soğutucuyla 1.4V ile yakalayabildiğin en yüksek frekansta bırakmanı öneririm. benim anakart otomatik voltajda 1.5 volta kadar yükseliyor ama soğutma zayıfsa frekansı da otomatik düşürüyor yüksek sıcaklıktan. darboğaz zaten iGpu'da olduğundan soğutma bütçeni iGpu overclock için kullan. Şanslıysan 1700 bile çalışır. Sıcaklığı da deneyip görmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semihimes -- 14 Mayıs 2021; 17:25:9 >
  • böyle okeyliyorum şunu kıs buna ver dediginiz var mı? AMD Ryzen 5 3400g 4.2 Ghz voltaj ayarı

böyle bir hata aldım hocam başlangıç modundan önce çekirdek frekansını ayarlamayı düşünün ve manuel moda geçmeden önce tepe çekirdek voltajını ayarlamayı düşünün diyor. AMD Ryzen 5 3400g 4.2 Ghz voltaj ayarı

• O mesajı görmezden gelebilirsiniz.

testler sonucu 4Ghz 1.35 voltaj, 1733 gpu speed 1.175 voltaj da dengeli değerler elde ettim. ilerde bir sıkıntı yaratır mı? teşekkürler yardımlarınız için.

• voltajı 1.30 a indirdim hala stabil

• 3400g işlemci b450m s2h v2 anakart t-force 2x8 gb 3200mhz ram kullanıyorum sıcaklık normal 68 derece voltaj cpu da 1.3 denedim gpu kısmında en fazla 1.2v verdim fps yükseliyor ama gpu hızı anlık 200 mhz düşüyor ve drop oluyor sebebi ne olabilir ?

• BOZD46 B kullanıcısına yanıt

Soc voltaj otoda kalmasın işlemci + igpu oc edince dehşet rakamlar veriyor otoda b450 tuf ile denemem de işlemci 4 ghz 1.375v igpu 1700 mhz 1.175v ramlerim normalde 3000 mhz 3400e çıkardım voltaj 1.35 den 1.365 verdim buraya kadar sıkıntı yok fakat anakart bu kadar oc den sonra soc voltajı otoda 1.45 veriyor manuel e alıp 1.2 ye sabitleyince sorunsuz yağ gibi akıyor sistem . Kısaca tek bir şeyi oc edince sorun yok fakat 2 veya 3 kısmı oc ediliyorsa soc kontrol etmek gerekiyor uçuk voltajlar veriyor veya 1.2 ye sınırlansa bile daha yüksek oc vermek istediğinizde fazla voltaj istiyor fakat 1.2 aşılamayacağı için sistem çalışmıyor sorunlu çalışıyor bu sebeple yapılan oclerin birinden feragat etmek veya hepsinden veya bir kaçından ufak kısmak gerekiyor asıl gereken kısımlara yüklenmek gerekiyor. Örnek şuan işlemcim serin 4.2 ghz bile sorunsuz görecek 1.4 veya 1.425 verdiğimde ama soc yetmeyecek 1.2 de max denmiş aşmak risk bu yüzden hepsini belli bir oranda tutup ramlere ve igpu ya odaklandım işlemciyi daha düşük tuttum bu sayede 1.2 soc yetti.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.