Şimdi Ara

AMD ryzen 5 1600 neden bu kadar ucuzlamış? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
2
Favori
12.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternetten yapılan eski incelemelere bakınca mevcut performansların nasıl olgunlaştığını görebiliyorsunuz. Mesela CPU Z de default ayarlarda 416 tek çekirdek skoru, cinebench te 151 tek çekirdek puanı almama rağmen o dönem incelemelerinde skorlar çok daha aşağıda yer alıyor, sanırım b2 revizyon olması da bundan etkin zira boost hızları 3.6 gösterirken bunda 3.7 e kadar çıkıyor.

4 ghz denemelerini yapacağım fakat soğutucuyu değiştirmem gerekiyor.
  • Fakir dostu AMD bir güzellik daha yapar 400 liraya inerse alırım bir tane. Ötesine para yetmez

• quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

Teknobiyotikte 578tl idi
    Bitmiş galiba bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba_2233 M kullanıcısına yanıt
    https://www.teknobiyotik.com/donanim/islemci-cpu/amd-ryzen-tm-5-1600-3-2ghz-turbo-3-6ghz-16mb-cache-am4-islemci.html
    597tl olmus

• WARTIME kullanıcısına yanıt
    11 Eylül deki mesajınıza tekrar baktım da bir üstteki mesaja cevap verdiniz zannettimişim. o fiyata x370 pro Carbon sandım. Yanlış anlamışım.
    Bu arada almak isteyen ryzen 5 1600 n11 de sepette 575TL
    https://m.n11.com/amd-ryzen-5-1600-am4-soket-32ghz-islemci-distributor-garantili-P375181355
    https://m.n11.com/amd-ryzen-5-1600-3236ghz-am4-P325659092?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwwvfrBRBIEiwA2nFiPQzjyudXOlvcfwRnpRqx4hAGZmR9Ll3QmIP4TTX6YDolLGiHvxVjdhoC_nYQAvD_BwE

• alın alın eski 1600 değil bu daha da gelişmiş 2600 e çok yaklaşmış ama saat hızları yüzünden 2600'ün gerisinde maalesef ama 600 liraya çok iyi bir işlemci

ilk nesle ön yargıyla yaklaşanlar bir göz atsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 15 Eylül 2019; 18:53:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CS BETA

Overclock eden var mı, diğer arkadaşlarda cpu-z görüntüsünü paylaşabilir mi?
    1 sene filan oldu alalı işlemciyi, yaklaşık 2 aydır o.c olarak kullanıyorum.

anakartım Asus TUF B350M

ryzen 1600 3.8 yaptım tüm çekirdekler. ryzen balance güç yönetimi en düşük %90 min işlemci kullanımı kendi soğutucusu ile. voltaj default.

ayrıca ram olarak 2x8gb FlareX 2400mhz dual mode var onuda DOCP ile 2666 mhz yaptım voltaj ayarlamadan

altta da sonucum. çok memnunum hiç hata v.s almadım çok performanslı kullanıyorum

önceleri güç profilleri çok düşük ve enerji tasarrufu vs açık modları denemiştim ama en iyisi bunları devre dışı bırakmak performans için çok faydalı.

AMD ryzen 5 1600 neden bu kadar ucuzlamış?

• Ryzen 1200'ü satıp 1600'e mi geçsem acaba? =)
  • AnacoN kullanıcısına yanıt
    geç geç değer baya 2600 ayarında bir işlemci olmuş yenileri
  • Bu fiyat civarı zaten tahminim hepsi buradanın indirim yaptık numarasıdır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • B-2 Spirit kullanıcısına yanıt
    Bendeki 1200'ün satışı 320TL'ye kadar düşmüş. 2. eline hadi 250'ye okutsam yerine 350TL vermem gerek. Açıkçası 3925MHz'de oc'li kullanıyorum şu an, 2. fazladan çekirdek için 350TL vermeye değmez gibi düşünüyorum. =)
    istediğin kadar oc yap çekirdek gereken oyunlarda bir halt yapamayacak işlemcin

ben çok çektim ryzen 4/4 çöplerinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 17 Eylül 2019; 11:16:15 >
    B-2 Spirit kullanıcısına yanıt
    Bunu su sekilde açıklıcagım kullanıcı online oyun oynamıyorsa maglum yerden indirip sadece single oyun oynuyorsa 4/4 yeterli ama işin içine online ve battelfield giriyorsa tamamen yetersiz
  • Stüdyodaki 2. pc için masrafa girmeye gerek yok, normal de oyunlarımı imzamdaki sistemde oynuyorum.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    witcher de şehre gidince bile darboğaz yaşıyordum ben sadece single oyun için yeterli demek ezbere konuşmak oluyor

işlemci intel ise o zaman tamam derim
  • Bios güncellemesi de yaptım her ne kadar 3 serisine odaklı olsa da. Değişen bir şey yok performans ve stabilite adına her şey normal görünüyor.

Yalnız garip olan default ayarlarda 1.230v veriyor işlemciye anakart ama 3.7 ghz e alınca voltaj 1.1 civarında sabit kalıyor. Bu sefer de voltajı artırmam gerekiyor 1,18-1,20v arası stabil 3.7 ghz de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Bu da ölücü çıktı iyice

Alıntıları Göster
    Yok Yav ölücülükten değil bildiğin düpedüz fakirlikten benimki. Günlük işlerde çalışarak ve hiç harcamayarak kenara koyduğum ufak bir miktar vardı kardeşimin okul masraflarını karşılamak için harcadım. Şimdi 400 anca verebilirim işlemciye

3600'ün hakettiği fiyata inmesini bekle. 950'ye satılacak. Olması gereken fiyat bu. Intel de indirecek fiyatları Bakma sen en tepe oyun işlemcisi diye 9900K 520 dolardan 450 dolara inince bedava diyen tiplere. AMD indirecek Intel'de indirecek fiyatları. Yoksa PC oyunculuğu ölüyor. İşlemci ve ekran kartları olması gerektiğinin 2 katı fiyatına satılıyor. İndirmezlerse kendi kendilerini bitirecekler konsol karşısında. 100-50 dolar indirime girdi diye 450 dolarlık 9900K'ya, 1100 dolarlık 2080ti'ye bedava diyen tipler de kurtaramayacak bu firmaları konsol karşısında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex5 -- 17 Eylül 2019; 13:4:7 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.