Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sanal Dilenci

Bazı yerlerde ekran kartından bızır bızır sesler geliyor. Sapphire 5700xt
    Korkmam gereken birşey var mı ?
    Spesifik olarak unity de animasyon ekranında play e basınca bızırdamaya başlıyor
    çok yüksek fps alınan bi sahne varsa veya çok güç tüketilen, modern gpular coil whine üretiyorlar

daha doğrusu en çok coil whine üreten birimler muhtemelen türkiyeye yollanıyor. yurtdıişında bu kadar yaygın bi sorun değil

türkiyeye ne kadar adi ürün varsa gönderiyolar. adi ürünlere premium fiyatları veriyoruz.

ya da muhtemelen bu ürünleri getiren ithalatçılar daha ucuz batchleri satın alıp normal fiyatına satıp daha da fena kârlar elde ediyolar. seç beğen al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 20 Ekim 2019; 10:20:16 >
  • Anladım. Genelde çok basit animasyonlar da oluyor. Dediğiniz gibi yüksek FPS olduğu için. Bir de güç altında aynı durum oluyor mu test edeyim.
    Bunun performansa , bozulmaya ,garantiye kötü etkisi olur mu? Bu sesi önemsemelimiyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Dilenci

Anladım. Genelde çok basit animasyonlar da oluyor. Dediğiniz gibi yüksek FPS olduğu için. Bir de güç altında aynı durum oluyor mu test edeyim.
    Bunun performansa , bozulmaya ,garantiye kötü etkisi olur mu? Bu sesi önemsemelimiyim?
    yok ya ben 1.5 senedir coil whinelı ekran kartı kullanıyorum. termal olarak performans olarak görüntü olarak bi etkisini görmedim

genelde çok payday 2 oynayan biriyim onda da fps tabii uçuyor, eski oyun olunca. gpu çıldırıyor vızzz ötüyor

bence salla gitsin. kulagını rahatsız etmiyorsa önemsenecek bir şey yok

ayrıca garantiye kötü etkisini geç, türkiyede coil whinelı gpuların yarısından cogu garantiden geri dönüyor, bu bi sorun değil diye postalıyolar maalesef

yani kartın başına bişey gelse size onu fatura edemezler merak etmeyin. ondan dolayı da gelmez zaten bişey

• Yakın zamanda rtx 2060 - 2070 GTX 1080 - 1080 ti den rx serisine geçen var mı aranızda?

AMD performansını nasıl buldunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Hocam 10 gün kadar önce rtx 2060 dan geçtim pulse rx5700xt gayet memnunum en son driver yüklemiştim şu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okayynn

şu 11.11 ile blackfriday gelse de bende sistemi tamamlasam :D
    şimdiye kadar ryzen 7 3800x-asus prime x570pro - 2TB 7200rpmHDD ve 240lık RBG sıvı soğutmayı aldım :D n11 güzel bi kıyak yaparsa nitro+ 5700xt yi yapıştırcam direk. sonra black friday de 1 tane 1TB 1tane de 250gb m2ssd alcam. Şansıma amd ye yeni uyumlu ram çıkardı gskill fiyatıda çok makul. tavsiye ederim 3600Mhz C16 TridentZ Neo 900-1000 tl arası şuan.750W+80 GOLD da bi psu çaktım mı tamam :D he tabi 2k 144hz ekranı da unutmamak gerek
    PSU olarak Evga G5 850W çok iyi olur, ben şahsen düşünüyorum Black Friday için

Bu arada arkadaşlar, Yukko'da Sapphire 5700 XT serilerine indirim gelmiş:
    https://www.yukko.com/sapphire-rx-5700-xt-pulse-8gb-gddr6-256bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti-11293-01-20g-v-50171180
    https://www.yukko.com/sapphire-rx-5700-xt-nitro-8gb-gddr6-256bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti-11293-03-40g-v-50173713

• Rennes10 R kullanıcısına yanıt
    Evet hocam. Yeni seri (2018 üretimi sonrası) hatalarından arındırılmış yeni modellerden aldım. Eskilerinde kronik sorunlar varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 20 Ekim 2019; 17:12:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rennes10 R kullanıcısına yanıt
    Özellikle son driver pek çok sorunu çözdü, hala sorunlar var ama kabul edilebilir bir seviyede. Son driver çıktığından beri bir kere bile çökme, artifact vs gibi sorunlar olmadı. Şu an yaşadığım bir tane kronik sorun var o da 75 hz'de memory clock hızı düşmüyor en yüksekte sabit kalıyor bu da idle sıcaklığı 55-56'lara çekiyor bu yüzden driverla çözülene kadar masaüstünde 75 hz kullanmıyorum, oyunlarda zaten %90 oranında o seviyelerde olduğu için problem olmuyor 75 hz'de kullanıyorum. Hocam bir de bazı markaların custom kartları nedense baya problemli çıkış yaptı o da etkili oldu bahsettiğiniz problemlerde.

Wattman'da oyuna özel fan curve oluşturuyorum sonra bakıyorum global ayarlardaki fan curve'de oyun için özel yaptığım gibi olmuş, bunun sadece o oyuna girildiğinde aktif olması gerekmiyor mu ? Ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum yoksa bug mı bilemedim, fikri olan var mı ?

• bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Hocam kart 2019 7 temmuzda çıkış yaptı. Şu an eski seri yeni seri diye bir şey yok, referans kartlarda zaten driver sorunları haricinde kronik problem yoktu, msi evoke vs gibi kartlarda sıkıntılar vardı. Navi sağlam çıkış yaptı yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A44FAC9E9 -- 20 Ekim 2019; 17:22:48 >
  • arkadaşlar driver durumu son olarak nedir en stabil sürüm hangisi
  • Solid State Disk kullanıcısına yanıt
    750W+80 G yeter bnce ya 850 fazla gibi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    Son sürüm en iyisi hocam driver bazında büyük problem yok, gayet stabil.
  • okayynn kullanıcısına yanıt
    750W ile 850W arasında $15 gibi bir fark var. Almışken 850W daha iyi gibi.
  • Solid State Disk kullanıcısına yanıt
    Tr de o fark 150-200TL olarak yansıyor hocam 😂

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A44FAC9E9

Hocam kart 2019 7 temmuzda çıkış yaptı. Şu an eski seri yeni seri diye bir şey yok, referans kartlarda zaten driver sorunları haricinde kronik problem yoktu, msi evoke vs gibi kartlarda sıkıntılar vardı. Navi sağlam çıkış yaptı yani.
    hocam arkadaş corsair vs psuyu sormuş. ondan bahsediyorum. kartın yeni çıktığını biliyorum yahu
    xt pulse modeli bende de var
  • bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Ha tamamdır, pardon o vakit ben karttan bahsediyorsun sanmıştım.
  • @Ceann Capall @okayynn

Market araştirmasinda gördüğüm şu oldu, 3.000 TL ile 4.000 TL arasinda değişiyo 5700XT fiyatlari. Bu 1.000 TL fark nedir ne farkediyor ? Tamam bi miktar bellek hızı saat hızı farklari oluyor onu hepimiz biliyoruzda 1.000 TL fark yaratan şey nedir.. Bakiyorum hepsininde bellek hızı falanda ayni.. Sivi sogutmami diye bakiyorum yooo sivi sogutmada değil...

5700 XT almak isteyene Özellikle tavsiye ettiğiniz belli bir marka model var mi.. 5700XT'nin tam olarak dengi RTX 2070 mi 2080 mi sizce.. Youtube'da videolara bakiyorum ipini koparan aptal oturmuş yalan yanliş videolar çekerek izlenme kasiyor, Onlarin herhangi bir ekran kartina sahip olduğuna bile inanmiyorum.. Bi videoda 2080'nin önüne geçerken bi videoda 2070'in gerisinde kaliyor ? Bu işin bile şerefsizleri türemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 20 Ekim 2019; 20:8:20 >

• Sedat. kullanıcısına yanıt
    Nitro+ veya pulse al 11.11 veya black friday de 2K 100+fps oynamak istiyorsan bu iki kart çok rahat yetiyor. Bunun eşiti modele göre değişiyor aslında ve de oyunun optimizasyonu.2070S ile 2080 arası bi kart nitro+

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okayynn -- 20 Ekim 2019; 20:12:41 >
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.