Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (275. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TITANSTYLE

kullanıcısı değilim ama yeni seri birt kart 7nm az ısınan az tüketen başarılı bir kart.fiyat olarak gayet güzel üzmez.1650 super ayarında 8gb modelini alsaydınız çok daha başarılı ama arada fark çok.
    Amd bu kartların fiyatlandırmasını çok kötü yapmış hocam. Zaten youtube videolarındaki yorumlarda da bu yüzden yerden yere vurulmuş.

1200tlye aldık diye seviniyoruz ama aslında 4gblık bu kartın normalde olması gereken fiyatı budur.

1660Super varken 8 Gblık RX5500XT'ye o kadar para vermek bence hiç mantıklı değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MSI AMD Radeon RX 5700 Evoke OC 8GB 256Bit GDDR6 DX(12) PCI-E 4.0 Ekran Kartı (RADEON RX 5700 EVOKE OC)
    ile aranıza katıldım.Kart oc lu. 2558 tl
    Şu an indirimde .
    https://www.hepsiburada.com/msi-amd-radeon-rx-5700-evoke-oc-8gb-256bit-gddr6-dx-12-pci-e-4-0-ekran-karti-radeon-rx-5700-evoke-oc-p-HBV00000O1WKJ?magaza=Hepsiburada

İyi mi ettim kötü mü ettlim bilemedim.İptal mı edeyim.Cevap verirseniz sevinirim arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 30 Mart 2020; 14:4:22 >

• Babangida Babayaro kullanıcısına yanıt
    O modelde çift taraflı bantla iki metal plakayı birbirine tutturmuş MSI ayrıca 2 ram modülünün yarısı açıkta kalıyor kronik üretim hatalı yani keşke o modeli alana kadar Vatan'ın %18 KDV indirimi kampanyası ile 2200 TL'ye RX 5600 XT alsaydınız yeni bios güncelleştirmesi ile kart RTX 2060 'ı tokatlıyor RX 5700 ile arasında ortalama FPS olarak en çok %8 fark var.

Edit: Çift taraflı bandı ve kartın üst kısmındaki 2 adet ram modülünün yarım termal padli geldiğini gösteren inceleme videosunu ekledim. 5.05 sn'sinden itibaren bakabilirsiniz.

Bunu izleyin termal padi yeniliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HWS -- 30 Mart 2020; 14:45:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HWS

O modelde çift taraflı bantla iki metal plakayı birbirine tutturmuş MSI ayrıca 2 ram modülünün yarısı açıkta kalıyor kronik üretim hatalı yani keşke o modeli alana kadar Vatan'ın %18 KDV indirimi kampanyası ile 2200 TL'ye RX 5600 XT alsaydınız yeni bios güncelleştirmesi ile kart RTX 2060 'ı tokatlıyor RX 5700 ile arasında ortalama FPS olarak en çok %8 fark var.

Edit: Çift taraflı bandı ve kartın üst kısmındaki 2 adet ram modülünün yarım termal padli geldiğini gösteren inceleme videosunu ekledim. 5.05 sn'sinden itibaren bakabilirsiniz.

Bunu izleyin termal padi yeniliyor.

İptal ettim şimdi. İyi ki almadım dediğiniz gibiyse. Teşekkür ederim uyarınız için. Kartım erken satılmış olsaydı Sapphire rx 5600 xt alacaktım. Artık indirimleri bekleyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 30 Mart 2020; 14:43:39 >

• daha yeni yeni düşüyor fiyatı 1600 1900 tl lerde geziyordu.1200e aldım diyince süper fiyat yani.8gb olan model zaten baya aşırı pahalı 1660s parasına satılıyor.yada en temiz rx590 alıcaksın vatanda saphire özel versiyonmuş en hızlı rx590 diye geçiyormuş 1600tl idi geçen hafta.rx590 5600xt arasında kaldım aslında arada kalıncak bir durum yok parasal olarak bende5600xt aldım taze olduğundan
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITANSTYLE

daha yeni yeni düşüyor fiyatı 1600 1900 tl lerde geziyordu.1200e aldım diyince süper fiyat yani.8gb olan model zaten baya aşırı pahalı 1660s parasına satılıyor.yada en temiz rx590 alıcaksın vatanda saphire özel versiyonmuş en hızlı rx590 diye geçiyormuş 1600tl idi geçen hafta.rx590 5600xt arasında kaldım aslında arada kalıncak bir durum yok parasal olarak bende5600xt aldım taze olduğundan
    En doğrusunu yapmışsınız hocam. Ben de yola 2.el temiz Rx580 almak için çıktım ama temizi denk gelmedi benim baktığım bütçeye göre. Daha fazla beklemek istemedim hazır indirimdeyken de aldık bakalım Rx5500xt'yi.

Siz de en mantıklısını yapmışsınız. Rx580, rx590 neticede eski kartlar. O fiyatlara 0 olarak alınması hiç mantıklı değil bence. Daha yeni teknolojiye sahip kartlar var piyasada neticede.

Şöyle bir 30 sayfa geriye doğru okudum formu ama RX5500XT hakkında çok yorum göremedim. Hayırlısı artık umarım pişman ettirmez

• yok hocam ettirmez normalde 5500xt 8gb diye yola çıktım.dedim rx590da değerlendirebilirim daha performanslı ama eski ama dedim onuda ekleyelim listeme 1660s de ekledik sonraları.baktım fiyatlar felaket 1660s 2000 civarıydı 2 hafta önce daha doğrusu tüm kartlar çok feci fiyatları vardı ki şu an fark ettim vatanda kampanya bitmiş isterseniz girin bakın deli gibi fiyatlar var.vatanda özel kampanyaya denk geldim vega64 2200 tl idi.dedim 1800 2 verdikten sonra 1 kere alalım tam alalım diye bütçeyi aştıkda aştık.sonradan araştırdım psu yetersiz gelicek dendi çok ısınıyor dendi farklı bir kart zaten oyun için alıyoruz dedim maceraya gerek yok insan gibi kart alalım.vatandan almıştım onuda vatanlar kapanıncada elime ulaşmadı dükkanda kaldı.her işte bir hayır vardır denir baya kısmet değilmiş telefondan iade ettim internetten 5600xt aldık.5500 seride gayet sevildi ama fiyatları çok kötü herkes 1650super alıyor o paralara yada rx580 alınıyor seçenek çok kafa çok daha fazla karışıyor.bence iyi ettiniz 1200e alınabilicek en güncel en sağlam kartlardan biri.5600 kullanıcısda şu an yok kimse bu kartı bilmiyor.

• arkadaşlar amd game reward ödüllerinizi almayı unutmayın.benim hiç umudum yoktu ama halletim.bazı kartların işlemcilerin vs ödülleri oluyor ben 5600xt ye 2 tane oyun 1 tane xboxgamepass almayı başardım.steamdeki değeri şu an 2 oyunun 350 tl.allah razı olsun ne diyelim acıkta biz gülelim
  • TITANSTYLE T kullanıcısına yanıt
    Ayrıca markaların da hediyeleri olabiliyor, msi sitesinden kaydettirirseniz online adobe uygulamaları kazanıyorsunuz.
    5700 serisi alanlara 2 oyun + 3 aylık xbox üyeliği vermişti.
  • aynen hocam resident evil 3 ve monster hunter verdi.şimdi bi daha baktım monster sadece 300 küsür lira resident evil daha çıkmadı onun kodunu veremiyor 4 nisanda çıkıyormuş.çıkar çıkmaz hayatımda ilk kez bir oyun oynucam 3 ay xbox üyelik verdi ama garip bir durum olarak 2.kez 3ay xbox üyelik daha verdi.2 kupon total 4 ödül verdi yani.xboxumda var umarım onda geçiyordur bu gamepas olayı.yoksa pc için acaba ortakmı deneyip görcez.
  • Sapphire Pulse 5700xt stress testinde genelde resetliyor. Bazen 5 bazen 10 dakika sonra. Neden olabilir acaba. Sıcaklık 60-63 derece maksimum.
    Güç kaynağım 850w.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SuperMert kullanıcısına yanıt
    psu kaç senelik oc var mı psu değerleri ne durumda
  • Bannerlord ile rx 5700 xt kart güzel çalışıyor ama oyunun biraz uyum sıkıntısı var gibi geldi bana amd kartlar için

• TITANSTYLE T kullanıcısına yanıt
    Nasıl aldınız? Vatan'a mail attım ama cevap gelmedi.

• cihan85 kullanıcısına yanıt
    Psu sıfır. Seasonic gx850.
    Overclock yok.
    Hatta 1850 /950mv Uv ile de denedim yine resetliyor bir süre sonra. Geçenlerde 2 saat olmadı. Ama son zamanda 10-15 stress testi sonrası ya yanıt vermeyi kesiyor yada resetliyor.
    Oyunlarda sorun yok ama...
    Sıcaklık maksimum 60-62 derece

• https://www.hepsiburada.com/msi-radeon-rx-5500-xt-mech-oc-8gb-128bit-gddr6-pci-e-4-0-ekran-karti-radeon-rx-5500-xt-mech-8g-oc-p-HBV00000Q4ARX?magaza=Hepsiburada

Msi rx 5500 xt 8gb oc mech 100 tl indirimle hepsiburada da 1492 tl ye geliyor. Bundan önce kullandığım kart rx570 4gb nitro+ idi. Bu arada sistemim şöyle;

AMD Ryzen 5 1600 12nm işlemci(2.nesil)
    Gigabyte b450 gaming x anakart
    2x8 16gb xpg 3000 mhz ram
    deepcool matrexx 55 kasa
    720gb goldenfire ssd

• opst1 O kullanıcısına yanıt
    bu vatanoyunkampanya@ bilmem bişiye attınız değilmi ? oraya mail attım 2 tanede resim fatura ve kutunun barkodu atıyorsunuz.oyun kodlarımı istiyorum yazıyorsunuz.ben cuma attım galiba dün sabah geldi.amd ye giriş yapamıyordum onlarada attım onlar gün içinde döndüler dün hepsini halletim.bu arada vatan kapalıya bazı çalışma günleri olabilir hergün çalışmıyorlar artık malum.
  • beyler benim bir ayar yapmam lazım mı? driver kurdum sadece masaüstü kullanıyorum oyun flan oynamıyorum bu ayarlar normal mi ?AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT
  • Ekran kartının sürücülerini 3 aydır güncellemiyordum. Şimdi yeni windows kurunca ve herkes sorunlar ortadan kalktı yazınca son whql driveri ile yeni sürücüyü kurdum ancak ekran kartım film izlerken sürekli görüntü gidip geliyor. Samsung monitör kullanıyorum görüntü gidip gelince 2-3 saniye beklettiği için işkenceye dönmeye başladı.

Filmi ileri geri oynatınca yada oyun oynarken tuşlara bastıkça displayportu yeniden bulup duruyor. Geriye doğru 2-3 tane driver yükledim değişmedi. Sorunsuz kullandığım driver bile aynı şu an.

Ekran kartım rx5700xt sapphire nitro+. Dediğim gibi eski driverde bir sürü oyun bitirdim hiçbir sıkıntım yoktu. Bu yoklukta garantiye de gönderebilir miyim bilmiyorum. Mal gibi evde oturuyoruz zaten.

bunu yaşayan var mı? Nasıl çözüm önerebilirsiniz?
  • Dalette kullanıcısına yanıt
    Eğer bu masaüstündeyken alınmış görüntü ise sıcaklık fazla ve ram hızı full yükteymiş gibi çalışıyor. Eğer monitör 144 HZ ise 120'ye düşürerek gereksiz ısınmayı önleyebilirsiniz. Bende de rx5700 xt var ve bu durum dolayısı ile bende çözünürlüğü 120 Hz'e ayarladım.
  • 
Sayfa: önceki 273274275276277
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.