Şimdi Ara

AMD RX 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: dede06 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5.580
Cevap
78
Favori
205.291
Tıklama
Popüler Konular listesinde 52. Sırada  bugün en iyi #11
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> AMD RX 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT [ANA KONU]
Giriş
    278 Mesaj

normal hocam o kadar güçlü kartlar için bu sıcaklıklar yük altında idealdir. Bende nitro+ var kasam yarı kapalı alanda durması rağmen sendeki sıcaklıklar aynı değerleri alıyorum.Masaüstündeyken 30-35 derece arası dolanıyor %26 fan hızı ile.Junction da 88-92 arası dolanıyor.Sıkıntı olmaz normal sıcaklıklar da kartını senelerce 80-85 arası kullanıyor insanlar :D
    |
    |
    yapici kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen 7 3800X//X570 ASUS Prime-Pro//TridentZ NEO 3600Mhz CL16 (8X2)GB//HIGH POWER 750W 80+ GOLD 14CM FAN//MPG GUNGNIR 100P Tempered Glass//AOC AGON 24" AG241QX 2K 144Hz//COOLER MASTER MasterLiquid ML240R ARGB 240mm//Crucial P1 CT1000P1SSD8 1TB M2//XPG 256GB SPECTRIX M2 SSD//Rx 5700XT Nitro+
  • Binbaşı
    1289 Mesaj

Cevap için teşekkürler. İnşallah biz de uzun yıllar kullanırız. Açıkcası 1080p kullandığım için fazla geldi kart ve hayatımda ilk defa(2000 yılından beri pc kullanıyorum) her şeyi sona kadar yükseltebiliryorum 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    okayynn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dostum akşam onuda denerim. Benim zaten biosta pci 3 seçili. Afterburner ı silerek denerim.
    |
    |
    Rezn0v.dll kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam gördüğüm kadarıyla sorunlarınız var kartta... islemci anakart ve ram oc leriniz %100 stabil olmali ben islemci anakart ve işlemciyi zorlayıp sınırına dayadığım zaman oyunlarda acaip hata siyah ekran kilitlenme driver hataları ve kart durduruldu hataları aliyorum işlemci ve rame fazlasiyla voltaj verirsem yada hızlarını düşürürsem sorun yok hicbir oyunda haberiniz olsun sistemi oc siz yada voltajları arttirip veya hızları düşürüp tekrar deneyin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: _İZ BIRAKAN_

Hocam gördüğüm kadarıyla sorunlarınız var kartta... islemci anakart ve ram oc leriniz %100 stabil olmali ben islemci anakart ve işlemciyi zorlayıp sınırına dayadığım zaman oyunlarda acaip hata siyah ekran kilitlenme driver hataları ve kart durduruldu hataları aliyorum işlemci ve rame fazlasiyla voltaj verirsem yada hızlarını düşürürsem sorun yok hicbir oyunda haberiniz olsun sistemi oc siz yada voltajları arttirip veya hızları düşürüp tekrar deneyin
    İşlemci de oc yok hocam sadece Ramin xmp profili açık

|
    |

Hocam denedim giriş gecikmesi vb hepsi devre dışı. msi afterburner silindi. ddu ile temiz versiyon kurdum 20.3.1 ancak sorun yine aynı bikaç dakika oynayınca masaüstüne atıyor. Radeon software yeniden başlatılıyıor diyor.
    |
    |

• Binbaşı
    1039 Mesaj
    Arkadaşlar 1200₺'ye 5500XT alınır mı + Resident Evil 3, Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint ve 3 Aylık Xbox Game Pass hediyesi ile birlikte?

Orijinalden alıntı: Tek Han

Hocam denedim giriş gecikmesi vb hepsi devre dışı. msi afterburner silindi. ddu ile temiz versiyon kurdum 20.3.1 ancak sorun yine aynı bikaç dakika oynayınca masaüstüne atıyor. Radeon software yeniden başlatılıyıor diyor.
    Masaüstüne attıktan sonra tekrar girmeye çalışın giriyor mu yoksa pc reset mi atıyor. Bende giriş gecikmesini kapatınca düzeldi biraz şimdilik oyundan atma vs yok. Denemek için 1 saat ETS 2 oynadım atmadı henüz. Radeon qyarlardan gelişmiş senkronizasyon felan hepsini kapatın hocam birşeyler çakışıyor yazılım stabil değil. Bu arada sistem ne hocam işlemci ram hepsini yazar mısınız marka marka. Bazı kişilerde sorunsuz çalışıyor. Herhalde bazı anakart ram ve işlemcilerle uyumsuz gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rezn0v.dll -- 26 Mart 2020; 22:2:23 >

• Binbaşı
    1793 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Akay KLC

Arkadaşlar 1200₺'ye 5500XT alınır mı + Resident Evil 3, Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint ve 3 Aylık Xbox Game Pass hediyesi ile birlikte?
    Almışken en az 5600 alın. 5500ün RX 580den pek bir farkı yok

|
    |

tabiki alınır 1200e çok iyimiş 4gb modelidir ama olsun.yani 3 4 sene kanımca rahat rahat götürür fullhd de.şu an vatanda indirim var rx590 msi armor 1380 tl isterseniz onuda değerlendirebilirsiniz.bende 2200e 5600xt aldım kargoda bekliyorum bakalım yarın elime geçicek gibi
    |
    |
    Akay KLC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hayırlı olsun hocam full hd'de 2 sene götürse yeterli benim için
    |
    |
    TITANSTYLE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

valla bende fullhd de oynamak için bunu aldım.ilerde kısmet olursa daha güzel bir monitör alırım ona geçerim bakalım bir gelsinde.
    |
    |
    arkadaslar kardesim icin pc topluyoruz 2060 alacaktik ama ayni performansi 5600xt veriyor kartin herhangi bir sorunu var mi? kime desek cok sorunlu kart ugrastirir diyor kullanan arkadaslardan bi yorum bekliyorum
    quote:

Orijinalden alıntı: TITANSTYLE

valla bende fullhd de oynamak için bunu aldım.ilerde kısmet olursa daha güzel bir monitör alırım ona geçerim bakalım bir gelsinde.
    ben xg2405 aldım 144 hz ekran kartına karar veremedim gtx 1650 super, 5500xt ve gtx 1660 super arasında seçim yapamadım, 5500xt ile 1660 super arasında 400 lira fark var aradaki farka değer mi acaba bilemedim.

1660 super içinse değer hocam.144herz almışsınız birde bi tık yukarda seçim yapın derim kartlardan.bende ekran yok sizde kart 60 70 herz birşey benmki
    bu arada merak ettiğiniz kartları youtube da araştırın kıyaslayın başka kartlarda.fps hesabını kendiniz yapın en güzeli böyle oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITANSTYLE -- 27 Mart 2020; 0:17:40 >
    |
    |

son 2 driverda sorunların tamamı çözüldü sayılır.Çok az sayıda sorun yaşayan arkadaş görüyoruz artık.Bana sorarsan 5600XT FullHD için alınabilecek en iyi karttır.
    |
    |
    vayanamvaybabam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen 7 3800X//X570 ASUS Prime-Pro//TridentZ NEO 3600Mhz CL16 (8X2)GB//HIGH POWER 750W 80+ GOLD 14CM FAN//MPG GUNGNIR 100P Tempered Glass//AOC AGON 24" AG241QX 2K 144Hz//COOLER MASTER MasterLiquid ML240R ARGB 240mm//Crucial P1 CT1000P1SSD8 1TB M2//XPG 256GB SPECTRIX M2 SSD//Rx 5700XT Nitro+
  • Yüzbaşı
    301 Mesaj
    Fps drop yaşayan var mı aranızda ?
    |
    |
    AMD Ryzen 5 3600 Altı Çekirdek 3.60 GHz İşlemci | Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 | Sapphire RX 5700 XT Nitro+ | Asus TUF Gaming X570 PLUS Wi-Fi DDR4 ATX Anakart | AOC C27G1 27" 1ms Full HD Freesync Curved Oyuncu Monitörü | Aerocool Airhawk Duo 750W 80+ Gold |
  • Yarbay
    2354 Mesaj

Öyle özel bir sürücü yok, normal sürücüyü indirdikten sonra içerisindeki driver klasörünü manuel olarak yüklüyorsunuz; aygıt yöneticisini açıp graphic adapter kısmında kartınızı bulup sağ tıklayıp sürücü güncelle deyip driver klasörünü gösteriyorsunuz, adrenalin yüklemeye gerek kalmıyor.
    Ben yeni kartta en son Whgl onaylı sürücüyü kurdum sıkıntı yok.

Önceki mesjalarda belirttiğim gibi hdmi üzerinden kullanıyorsanız 5700 serisi sıkıntı çıkartabiliyor, monitor veya TV'nizde DP yoksa, çevirici adaptör veya DP to HDMI kabloyla kullanmanızı öneririm.
    |
    |
    Petegrus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Rezn0v.dll

Masaüstüne attıktan sonra tekrar girmeye çalışın giriyor mu yoksa pc reset mi atıyor. Bende giriş gecikmesini kapatınca düzeldi biraz şimdilik oyundan atma vs yok. Denemek için 1 saat ETS 2 oynadım atmadı henüz. Radeon qyarlardan gelişmiş senkronizasyon felan hepsini kapatın hocam birşeyler çakışıyor yazılım stabil değil. Bu arada sistem ne hocam işlemci ram hepsini yazar mısınız marka marka. Bazı kişilerde sorunsuz çalışıyor. Herhalde bazı anakart ram ve işlemcilerle uyumsuz gibi duruyor.

Alıntıları Göster
    Kardeşim radeon ayarlarından herşeyi kapatıyorum. Freesync dahil. Bu arada tekrar oyuna giriyor yine aynı şekil 3-4 dakka oynadıktan sonra masaüstüne atıyor.

Sistem şöyle

Ryzen 5 3600

Msi b450m A pro

Ram corsair vengeance lpx 8-8 16gb 3000mhz 16-20-20-38

Sapphire pulse rx 5700 xt

James donkey sata 3 480 ssd + james donkey nvme m2 512gb ssd

Gametech 700w 80 plus gold psu

Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
Canlı Tv izle
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.