Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.569
Cevap
101
Favori
468.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Polene Alerjisi Olan Arı

Bunu ben de merak ediyorum. Ryzen 5 3600 ve 5700xt ye 650W yeter mi?

Alıntıları Göster
    Seasonic 650W Gold ile 3600 + 5700XT kullanıyorum, sıkıntı yok.
  • Oyunlardan bahsediyor arkadaş. Yani 1080p de ekran kartı daha fazla kare aktaracağı için işlemci zorlanacaktır. 2k kullanır veya gpu scale yaparak kareyi azaltıp işlemciye düşen yükü azalabilirsin diye düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Benzer bir durumu xfx rx580 yaşıyorum. Bir kaç gün önce başladı. Sorun neyden bilemiyorum. Çıkış portunu bozduğumu düşünüyordum ki sizin mesajı gördüm. Sanırım başka bir nedeni olabilir. Araştırmak lazım. Yurtiçi yurtdışı.

• avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Başka Dp kablosuyla denesin ekran kabloda sorun varsa ekran kartına kalıcı hasar verebilir. Ben yaptım oradan biliyorum :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DOOM Eternal sıkıntı yok tek tıklamada çalıştı aldığım gibi
  • Sapphire Nitro+ AMD Radeon RX5500 XT 8GB 128Bit GDDR6 PCI-E 4.0 Ekran Kartı 11295-05-20G

Bu ekran kartı hakkında ne düşünüyorsunuz. Aynı fiyata daha iyi ne önerebilirsiniz.
  • yaklaşık 3 aydır kullandığım rtx 2060 strix modelini arkadaşıma sattım üzerine para ekleyerek rx 5700xt pulse modelini satın aldım, 2 yıldır kullandığım güç kaynağını çıkardım yenisini taktım kasanın içini dışını temizledim mis gibi oldu.
  • 5700xt ile Cod Warzone'da full ayarlarda 160-170 fps almama rağmen hafif bir shuttering problemi var gibi.144 fps -120 fps hatta 100 fps ye sabitleyerekte denedim bu sorun anlık oyun içersinde belirmeye devam ediyor. Bu durumu hisseden oldu mu?
  • sıkıntı var mıydı
  • EscherichiaColi kullanıcısına yanıt
    1660S almak daha iyi olabilir indirim ile.5500XT lar biraz pahalı f/p olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: Mohawknife

Kablomun HDMI olduğunu farkettim. DP kablo kısa gelmişti. Sorunlar bu yüzden olabilir mi?

Bu arada Paugge DP kablomun siparişinide hemen verdim:)

Alıntıları Göster
    SORUN ÇÖZÜLDÜ: Tahmin ettiğim gibi sorun HDMI kablodan kaynaklanıyormuş. Yeni bir DP kablo ile denedim bomba oldu:)
  • cihan85 kullanıcısına yanıt
    Neyde hocam?

• Mohawknife M kullanıcısına yanıt
    Ne sorununuz vardı hocam?

• okayynn kullanıcısına yanıt
    Mümkünse direk link atabilir misiniz peki🙂 Sistem toplamaya çalışıyorum ekran kartına karar veremedim, pek bilgili de değilim açıkçası 🙂 Bütçem 2000 tl maksimum..

• quote:

Orijinalden alıntı: fantom1054

Ne sorununuz vardı hocam?
    Alıntı yaptığım mesajda geçmiş var. Sapphire RX 5700 ile sürücü sıkıntısı yaşıyordum. Bir türlü kurulmayıp -no signal- ve siyah ekran ikilisinde takılıp kalmıştık. Ekran kartını -Microsoft basic display adapter- olarak kullanıyordum. Ekran kartını kırmak veya satmak arasında gidip gelirken sorunu çözdük:) HDMI kablo olmadı benim sistemde.
    Abime geçen haftalarda ortalama bir sistem topladım. O da 5500XT düşünüyordu ama sonradan Gigabyte 1660S aldık.Gayet memnun şuan.1660S performans olarak daha iyi 5500XT den.Fiyat olarak 1800-2000 arası değişiyor. 5500XT de güzel kart ama olması gerekenden 150-200 TL daha pahalı.

• okayynn kullanıcısına yanıt
    İsletim sistemi ryzen 5 1600
    Anakart asus tuf b450 pro gaming

Uyum sorunu olmaz değil mi. Birde 5500XT nitro olması falan ayrıcalık sağlamıyor sanırım.

• Mohawknife M kullanıcısına yanıt
    Bende de arada anlık takılmalar mevcut hocam kablo değiştirsem bi etkisi olur mu acaba denemediğim sürücü kalmadı😂

Soğutma olarak falan nitro+ daha iyi falan ama zaten kart aşırı ısınmaz.O kadar çok güç harcamıyor. Uyum sorunu yaşamazsın.Abime ryzen 5 2600X - MSI b450 Pro aldık.canavar gibi akıyor.

• 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.