Şimdi Ara

AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.570
Cevap
101
Favori
468.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avanak_abdi

5700 THICC 2 için geçerli o. THICC 3 ile o durum düzeltildi ki bu kart 5600 XT THICC 3.
    Sapphir'e almayarak doğru ata oynamışsın seni canı gönülden tebrik ederim hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek Han

Beyler uzun zamandır çözümünü aradığım siyah ekran hatasının videosu. Bu sorunu AC origins, odyssey ve syndicate oyunlarındada yaşıyorum. Bunu yaşayan çözen çözümünü bile bi babayiğit çıksın artık :) Denemediğim yöntem driver kalmadı.

Beyler buda aynı hatanın AC syndicate deki versiyonu

• quote:

Beyler uzun zamandır çözümünü aradığım siyah ekran hatasının videosu. Bu sorunu AC origins, odyssey ve syndicate oyunlarındada yaşıyorum. Bunu yaşayan çözen çözümünü bile bi babayiğit çıksın artık :) Denemediğim yöntem driver kalmadı.
    Merak ettiğim birşey var deneyip sonucuna bakabilirmisin.xt olmayan kartının ''5700'' biosunu atıp deneme imkanın varmı?

Gene siyah ekran alacakmısın? Gene alırsan zaten eski biosa dönebilirsin.

• quote:

Beyler buda aynı hatanın AC syndicate deki versiyonu

Alıntıları Göster
    Pro driverı kullananlar sorunsuz olduğunu söylemişti denedin mi?

• Bu 5500'lerin fiyati inmeyecek herhalde, sozde 160 dolardi, 190 dolar ulkemizde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EvilSmurf E kullanıcısına yanıt
    ben oynuyorum ama aram oynuyorum sadece, sorun ne? fps düşüşleri ise çözümü yok
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Şunu deneyebilir misiniz hocam ? bazı insanların yaşadığı fps düşüşlerini çözmüş.https://www.reddit.com/r/Amd/comments/f5s1ls/rx5700xt_frequency_jumping_updown_my_fix/
  • IVBACK kullanıcısına yanıt
    bunu 4 gündür niye kimse paylaşmadı r/amd'ye bakmıyordum pek ümidi kestiğim için, çoğu kişi işe yaradığını yazmış ilginç. lol'de kart zaten 200-300mhz'de çalışıyor tam olarak downclock denemez bu duruma ama lol için de işe yaradığını yazanlar var. değiştirdim değerleri yarın bakarım, 2-3 oyunda bir çok fazla skill spamlandığında oluyordu ama onu bile çözse yeter. eski/düşük grafikli oyunlarda sorun yaşayanlar denesin bence, ben pek oynamıyorum lol'de denerim sadece.

quote:

I want to try League of Legends tho, whenever I play this game my 5700xt barely reaches 450mhz and I unironically struggle to reach 144fps.

Edit: I tried LOL, my avg fps fluctuates between 270-300fps, 1% lows are 240fps, that's crazy, I thought my Ryzen 5 1600 was the reason why I couldn't push more than 170fps in most games.

hatta bunun içi 2 ayrı başlık açmışlar, black screen problemlerini çözdüğünü de yazmış biri.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/f6kab9/my_ulps_story_featuring_the_radeon_rx_5500_xt/
    https://www.reddit.com/r/Amd/comments/f6ccqo/a_tale_of_radeon_adrenalin_2020_ver_2021_optional/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 23 Şubat 2020; 1:11:59 >

Ben de şahsen bir şey değişmedi hocam ama zaten şu an bilgisayarda kartın frekans kıstığı bir oyun yok sildim onları sinirlenip ben her gün kontrol ediyorum Reddit'i ilginç şeyler bulabiliyorlar bunun gibi. Bu arada farkındaysanız yeni sürücü gelmedi bir süredir, kartın frekans kısması ve siyah ekran sorunlarını ciddiye alıyorlar umarım en geç 1-2 güncelleme sonra çözülür umutluyum.
    Fps düşüşü abi bir de ekran takıla takıla öldürüyor kırıcam artık ekran kartını da monitörü de.
    üstteki olayı dene istersen kısaca regedit'i aç, düzen-bul kısmında "EnableUlps" arat değerini 0 olarak değiştir (3 tane var sanırım) alttaki otomatik yapmak için script, not defterine yapıştırıp .bat olarak kaydet sonra yönetici olarak çalıştır

değeri değiştirdikten sonra pc res atıp tekrar kontrol et hala 0 mı diye, sonra oyunu dene

"EnableUlps_NA" olan değeri değiştirme bu arada

@ECHO off

SET /p STR="Set EnableULPS to 1 or 0:"

IF "%STR%" == "0" (
    ECHO Disabling ULPS reg keys
    REG ADD "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000" /v EnableUlps /t REG_DWORD /d 0
    REG ADD "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0001" /v EnableUlps /t REG_DWORD /d 0
    REG ADD "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002" /v EnableUlps /t REG_DWORD /d 0
    )

IF "%STR%" == "1" (
    ECHO Enabling ULPS reg keys
    REG ADD "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000" /v EnableUlps /t REG_DWORD /d 1
    REG ADD "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0001" /v EnableUlps /t REG_DWORD /d 1
    REG ADD "HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002" /v EnableUlps /t REG_DWORD /d 1
    )

PAUSE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 23 Şubat 2020; 2:18:4 >

Yaptım bir değişiklik olmadı.AMD RX 5000 Serisi [ANA KONU] | 5500 XT, 5600 XT, 5700, 5700 XT
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvilSmurf

Yaptım bir değişiklik olmadı.
    işlemcin o frekansta düzgün çalışmıyor demek ki. sorunu yanlış yerde arıyorsun. işlemciyi stockta kullanarak dene. her şey stokta rx580 ile 2k da 160fps alıyorum sabit.
  • Steelo S kullanıcısına yanıt
    Bu görüntülerde pro driver sürümünde bende bi umutla yükledim dostum. Maalesef oda çözüm olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Merak ettiğim birşey var deneyip sonucuna bakabilirmisin.xt olmayan kartının ''5700'' biosunu atıp deneme imkanın varmı?

Gene siyah ekran alacakmısın? Gene alırsan zaten eski biosa dönebilirsin.

Alıntıları Göster
    Biraz araştırıp denerim hocam çok bilgim yok model biosu değiştirme konusunda. Ama okadar çok şey denedimki artık kartı gönderip ayıplı ürün olarak değerlendirilmesini ve iadesini istemeyi düşünüyorum.
  • avanak_abdi kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın. Kart oldukça albenili de duruyor. Mevcut kur ile 2085TL gibi yapıyor. Performans olarak RTX 2060/GTX1080/Vega64 seviyesini göğüsleyen bir kart olmuş 5600XT.
    Birçok kartı boşa çıkarttı. TR fiyatı pahalı ama yurtdışı fiyatı fena değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 23 Şubat 2020; 10:40:14 >
    Full 2000mhz de çalışmasını bekleme hocam lolde zaten ama takilmalarin geçtiğini yazmış biri yukarıda attığım gibi, 1 oyun oyna tamamen öyle test et yani. İşlemci kaynaklı da olabilir arkadaşın dediği gibi default ayarlarda dene

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba millet,
    rx580 ekran kartımı değiştirmeyi düşünüyorum ( aslında hemen bugün değiştireceğim.)https://www.vatanbilgisayar.com/msi-radeon-rx-5700-mech-gp-oc-8gb-ddr6-256bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti.html
    https://www.vatanbilgisayar.com/msi-radeon-rx-5600-xt-mech-oc-6gb-gddr6-192bit-dx12-amd-radeon-ekran-karti.html

Minimum masraf yapmak istiyorum,malum ps5 de geliyor. Sizce hangisi daha mantıklı bir yatırım olur? (beklemeyi sevmiyorum bugün gidip satın alacağım.)

• oup59 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Daha iyileri sizin olsun. İnceleme videolarını vs izledim. Test sonuçları, saat hızları vs baktım. En yüksek saat hızlarına sahip modeller arasında. Markanın THICC 2, RAW 2 5700 modelleri gibi sorunlu, hatalı tasarıma sahip heatsink de yok. Olumsuz bir durum görmedim. Herkese uymayacak tek yönü, kartın uzunluğu 34cm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.