Şimdi Ara

AMD RX 480 4 GB KARTLAR BIOS ATARAK 8 GB OLUYOR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
2
Favori
5.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ufo

quote:

Orijinalden alıntı: Xronize

Mumkun mu merak ediyorum ama neden bir firma 8 gb fiziksel bellek ekleyip 4 gb a kilitlesin ki tamamen mali zarar olur bu.
    Boyle birsey var diyelim ayni durum gtx 1060 icinde gecerli olursa o cok daha ilginc bir durum olur ki ben pek sanmiyorum

tek siparişle 40 milyon adet ram alırsanız maliyeti fark etmez. Üretim maliyeti de aynıdır.

Hatta şu an en büyük ram üreticilerinin 16-256 ram maliyetleri bile aynıdır. Nanometre değişmedikçe maliyeti farketmiyor.

O zaman bu adamlarda zeka özrü felan mi var ? 4 gb fiyatina 8 gb cikarirlardi nasil olsa ayni maliyet

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xronize kullanıcısına yanıt
    Madem maliyet farkı o kadar az ki 8 gb üretip 4 gb yollayabiliyorsun ucuzdan, yap 8 gb yi ucuz 4 gb de çıkarma yani anti amd falan yok ortada.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar durup dururken 4GB belleği kapattılarsa valla bravo derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benim bildigim kadariyla o is oyle degil. Firma test icin 4gb lik kart yerine 4gb a biosla kisitlanmis 8gb kartlar gondermis yada ilk cikan retail kartlar oyleymis. Piyasaya surulecek olan ozel sogutmalilar ws tam 4gb olucakmis. Yinede umutla bekleyelim bakarsin olur oyle bisey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi basturk9027 -- 6 Temmuz 2016; 21:35:45 >
  • Amd hep öyleydi . Referans r9 290 larda bios update ile 290x oluyordu . Shader leri sonraki asamada lazer ile ayirdilar . Zaten bios yüklemeden önce ref sogutucuyu sökerek ne kadar ram oldugu görülür pcb nin üzerinde .

• quote:

Niye amd geri zekali ? İntel 2600k halen kendi ayagina sıkarken intel gerizekali olmuyo fakat anti amd ciler kendini belli ediyo...

Amd ile Inteli karşılaşitırman başlı başına saçmalık. Biri tekel biri her iki rakipten bir şekilde pazar payı kapmak için bin takla atıyor. Yani Intel 2600k üstüne işlemci satabiliyor. Ama amd satamıyor. Anlatabildim mi?
  • Bu bile satış strateji sı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cellat87

abi işte budur yaa :) amd eli bol bir şirket arkadar. 4 gönderiyor 8 olarak bize ulasıyor seviyorum şu şirketi :)

AMD - 4GB = 8GB olurken

NV - 4GB = 3.5GB oluyor :)

Zamanında referans hd6950 de hd6970 oluyordu.Fakat kimse memnun değildi sıcaklıklardan dolayı.Denemeden yorum yapmamak lazım.Amd eli bol filan da değil.Bir takım şeyleri uygun tutuyorsa rekabet edebilmek için.Dünyada şunu anlamayan tek memleket bizimki.Amd yerli marka olsa bu kadar savunulmaz sanırım.Şuan makinede r9 380 var onu da peşinen söyleyeyim.

• Madem böyle bi halt yiyeceksin bari düzgün yapta eline, yüzüne bulaştırma. Nvidia'ya özenti işler yapma be kardeşim.
  • Ciddimi la bu lol.

Yani adamlar aynı ürünü 4gb vram'e kilitleyip mi şunmuşlar aha ciddi ise 4gb yamulun beyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

Nvidia da boyle seyler olmadi ama amd tarafinda surekli olan birsey

4 gb ve 8 gb ramler arasinda maliyet azmis demekki.Ayri uretim bandi gerektirebilir.Daha oncede hatirlarsaniz phenom x2 ler de iki cekirdek acilip x4 yapiliyordu ya da bazen sadece 1 cekirdek aciliyordu.

Ati tarafinda 9500 ler 9700 yapilabiliyordu

Yada 6950 kartlar bios atilarak 6970 yapilabiliyordu

"4 gb ve 8 gb ramler arasinda maliyet azmis demekki" bu yorumu çok safiyane buluyorum 10 dolara bile mal etmedigi bi ürünü nasıl ilizyonsa insanlığa kıtkanaat geçiniyoruz havası verdiriyorlar
  • Yani pek tepki göstermeye gerek yok biosla 8 gb olduktan sonra stabilitede bir sorun yoksa 4 gb vramli modelinden alınır cebe kalan ortalama 100-150 tl parayla da sıvı soğutma falan düşünülürse ona eklenir buda almayı düşünen arkadaşlara bir kolaylık olmuş TR fiyatlarını göz önünde bulundurursak eğer yurtdışındaki adama çokta farketmez belki ama bizim dolar kuru vergiler falan büyük avantaj gene böyle bişey olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 7 Temmuz 2016; 5:56:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GtoOnizuka kullanıcısına yanıt
    Ama o zaman da stok soğutuculu 8 gb kullaniilmis olacak.

• Parola_18 kullanıcısına yanıt
    zoruna gitmiş demekki.Ayrıca 10$ falan hikaye seri üretim bunlar neyin hayalini görüyorsunuz?
  • Y.dışındaki haberlerde bu durumla ilgili 4gb vram tedariğindeki maliyet ve stok yetersizliği, fiyatın yükselmesi gibi konulardan ötürü diye bahsediliyordu. Madem hem fiyat hem maliyet 8gb ile daha iyi o zaman 4gb çıkartmanın mantığı nedir..(referns olduktan sonra zaten 32gb olsa ne yazar)

• quote:

Mumkun mu merak ediyorum ama neden bir firma 8 gb fiziksel bellek ekleyip 4 gb a kilitlesin ki tamamen mali zarar olur bu.
    Boyle birsey var diyelim ayni durum gtx 1060 icinde gecerli olursa o cok daha ilginc bir durum olur ki ben pek sanmiyorum

Şöyle de bir durum var. İki ayrı kart tasarlayacağına tek kart tasarlamış olur. Arkadaşın dediği gibi bellekleri bi seferde yüklü bi şekilde sipariş ederse maliyeti çok etkilemez.

Birde merak ettiğim bir konu, biosa ayar çekince garantiyi etkiler mi? Telefonlardaki root olayı gibi

• Segmentasyon nedir, ne değildir haberi olmayan sivri zekalar yine bir kulp takmış.

4GB kartı 8GB yapmak gibi bir şansınız var, hala beceriksiz cart curt lafları ediyorsunuz. Umutsuz vakasınız beyler, kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EXcom_Zkko -- 7 Temmuz 2016; 11:45:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

zoruna gitmiş demekki.Ayrıca 10$ falan hikaye seri üretim bunlar neyin hayalini görüyorsunuz?

zoruma niye gitsin ? sizlere acıyorum sayenizde amd intel gönüllü savunucularını buluyor basıyor fiyatlara adamlar tezgahı kurmus senelerdir 2 kalıp degiştirip 300-500 dolardan iteliyor emin olabilirsin 10 dolardan daha fazla maliyeti yoktur
  • Parola_18 kullanıcısına yanıt
    Hala 10 dolar diyor yahu acınacak biri varsa aynaya bak
  • 40 dolar, yani bir 120gb SSD parası fazladan verip 8GB kart alanların hakkı yenmedi mi şimdi? Ben olsam iade ederdim. Neyin parasını veriyorsan onu alacaksın arkadaş. BIOS ile kart yükseltmek, çekirdek açmak falan olmamalı.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.