Şimdi Ara

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU] (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.207
Cevap
166
Favori
506.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki

AMD Radeon RX 6000 Serisi [ANA KONU]

(En Son Oy Tarihi: 24.4.2024)
Giriş

Orijinalden alıntı: CrowRider

Valla hocam ayını kafada idim ama inmez çıkarsa bu seferde üzülürüm

Alıntıları Göster

İyi günlerde kullanın, fakat sinerjiden daha önce hiç alışveriş yapmadım, ve internette çok fazla şikayet var. Siz daha öne alışveriş yaptınız mı, bir sorun yaşadınız mı?

• CrowRider kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun hocam sizi de kaybettik , yavaş yavaş tek başıma kalmaya başlıyorum :D

• quote:

Orijinalden alıntı: phazeX

Hayırlı olsun hocam sizi de kaybettik , yavaş yavaş tek başıma kalmaya başlıyorum :D

Sinerjiye güvenebilsem ben de alıp geçeceğim hemen.

• NoSebo kullanıcısına yanıt

Bence beklemelisiniz şahsen 7k'nın 6800 için yüksek bir fiyat olduğunu düşünüyorum. Taksit ile alacaksınız bir de bunun vade farkı 150-200 TL. Takip ettiğim kadaryıla sinerji 3-4 aya kadar öneriliyordu ama son zamanlarda sabıkalılar. Nvidia konusundaydı sanırım uygun fiyatlı ürünleri tek tek iptal etmiş yollamamışlardı, son zamanlarda fiyatlarını da arttırdılar daha önce piyasaya göre daha uygun fiyatlar bulunabiliyordu.

• quote:

6800 şuan sinerji de 7000 aldım gitti Yeter artık benim kumarim burda biter
    6800 XT fazla güç tüketiyoruz gerek yok 7800 ile degustircem zaten

Bende sana uydum aldım aynı şekilde :) 7.500 e gidip almamıştım xt yi ama kurlar yükseliyor özel tasarımlar dünya para oldu. elimde rx580 vardı ve cyberpunk ı en iyi şekilde oynamak istiyordum. kıydık paraya bakalım :(

• Ben sabırla bekliyorum... 6300 RTX3070 - 6500 RX6800 hangisi denk gelirse alacak gibiyim ama gönlüm AMD den yana işlemciyi de AMD aldık 10 senedir intel nvidia gidiyorduk bi şans verelim kırmızılara hem de 2k 144hz için sanki daha iyi gibi rx6800...

• quote:

Bence beklemelisiniz şahsen 7k'nın 6800 için yüksek bir fiyat olduğunu düşünüyorum. Taksit ile alacaksınız bir de bunun vade farkı 150-200 TL. Takip ettiğim kadaryıla sinerji 3-4 aya kadar öneriliyordu ama son zamanlarda sabıkalılar. Nvidia konusundaydı sanırım uygun fiyatlı ürünleri tek tek iptal etmiş yollamamışlardı, son zamanlarda fiyatlarını da arttırdılar daha önce piyasaya göre daha uygun fiyatlar bulunabiliyordu.

Evet 6K en ideal fiyat bence de ancak dövizin oynaklığı, stok eksikliği ve 2 aydır kapalı PC'nin sürekli bana uzaktan bakması gibi sebepler sınırlarımı zorluyor. Çünkü aynı durum nvidiada 3070 için konuşacak olursak ürün tanıtılalı 1 ayı geçti ve fiyatlar ve stok durumu ortada, 3080'e göre daha yaygın ancak fiyatlarda herhangi bir inme göremedim. Ama sinerjiye güvenemedim bir türlü bu yüzden amazon, hepsiburada vb. firmalarda bu fiyatı görürsem affetmeyeceğim 7K olmasına bakmadan alacağım, iyice sıkıldım artık beklemekten.

• quote:

Bu arada bence de beklemek fayda getirebilir ama, sinerjiden ASUS anakartımı söyledim, hem çok hızlı gönderdiler hem de tek sıkıntı yaşamadım geçen hafta ,not düşmüş olayım.

Belki ekran kartında farklı politikaları vardır bilemem...

• quote:

Orijinalden alıntı: recep054gs

Bende sana uydum aldım aynı şekilde :) 7.500 e gidip almamıştım xt yi ama kurlar yükseliyor özel tasarımlar dünya para oldu. elimde rx580 vardı ve cyberpunk ı en iyi şekilde oynamak istiyordum. kıydık paraya bakalım :(

Alıntıları Göster

Eğer cw takıntınız varsa benim gibi, sinerjiden almayın derim. Firmanın iade politikasını okursanız anlarsınız ne demek istediğimi.

• NoSebo kullanıcısına yanıt

Ben de aynı durumdayım hocam inanın ki, 4 ay oldu yavaştan pc dizmeye başladım en son işlemciyi aldım 2-3 hafta önce sistemi kurdum yanıbaşımda duruyor ama ekran kartı eksik. Şu an 960m'li laptop ile idare ediyorum, normalde bende 6800 düşünüyordum ama en düşük 6900tl gördüğü için şu an aklımda tekrardan 7.500'e 6800xt denk gelirse onu almak var. 6800 olması gerektiği fiyata 6.5 civarlarına düşerse alırız aksi durumda da sabırla bekliyoruz bakalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phazeX -- 26 Kasım 2020; 10:58:22 >
  • quote:

Ben de aynı durumdayım hocam inanın ki, 4 ay oldu yavaştan pc dizmeye başladım en son işlemciyi aldım 2-3 hafta önce sistemi kurdum yanıbaşımda duruyor ama ekran kartı eksik. Şu an 960m'li laptop ile idare ediyorum, normalde bende 6800 düşünüyordum ama en düşük 6900tl gördüğü için şu an aklımda tekrardan 7.500'e 6800xt denk gelirse onu almak var. 6800 olması gerektiği fiyata 6.5 civarlarına düşerse alırız aksi durumda da sabırla bekliyoruz bakalım :)

Aynen ben de daha önce yüzüne bakmadım laptopa kaldım. Hatta civ 5 kurdum, oynuyorum  Referans kartın performansını ve üretici kart fiyatlarını ve performanslarını görünce birden soğudum üretici kartlardan. Umarım dediğiniz gibi 7.5K ya 6800XT çıkar ama çıkmazsa da ben 6.9-7K'ya 6800 alıp geçeceğim gibi, güvenilir sitelerden birinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoSebo -- 26 Kasım 2020; 10:59:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NoSebo

Aynen ben de daha önce yüzüne bakmadım laptopa kaldım. Hatta civ 5 kurdum, oynuyorum  Referans kartın performansını ve üretici kart fiyatlarını ve performanslarını görünce birden soğudum üretici kartlardan. Umarım dediğiniz gibi 7.5K ya 6800XT çıkar ama çıkmazsa da ben 6.9-7K'ya 6800 alıp geçeceğim gibi, güvenilir sitelerden birinden.

Alıntıları Göster

İnan ayını düşünüyordum yani 7500 e 6800xt bekliyordum ama sonra 2k için gerekli olmadığına ve çok fazla watt çekip ısı ürettiğini düşündüm yani 320 330 watt a kadar çıkıyor gerek yok.. 220w Lik sadece yüzde 10 yavaş 6800 u alıp geçtim sonuçta 2 3 yıl sonra 6800xt bu yüksek watt la kimse yüzüne bakmicak bende 5nm 220w Lik Radeon 8800 e terfi ederim ismi de güzel 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrowRider -- 26 Kasım 2020; 11:49:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: NoSebo

Eğer cw takıntınız varsa benim gibi, sinerjiden almayın derim. Firmanın iade politikasını okursanız anlarsınız ne demek istediğimi.

Alıntıları Göster

Evet sinerji'den ilk defa geçen hafta alışveriş yaptım ve sorun yaşıyorum şuan. Umarım alanlarda cw vs sorun olmaz çünkü kafalarına göre uydurmuşlar paketi aştıysanız satılabilirliği bozuluyor o yüzden iade almayız diyorlar. THH gitsen en erken 4 ay. Ancak bir sorun varsa servise gönderiyorlar o da gene bekle dur.

• asaidb A kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler, durum netleşti, oradan alışveriş yapmam.
  • 6800 de cw olmayabilir 1860 MHz lerde çalışıyor ve fazla watt çekmiyor bilmiyorum belki ben yanılıyor olabilirim..

Varmı 6800 olup ta coil whine yaşayan (bobin ziriltisi)??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

6800 de cw olmayabilir 1860 MHz lerde çalışıyor ve fazla watt çekmiyor bilmiyorum belki ben yanılıyor olabilirim..

Varmı 6800 olup ta coil whine yaşayan (bobin ziriltisi)??

bende bu sorunun cevabını çok merak ediyorum. ona göre alalım

• Kesinlikle katılıyorum hocam, ben şahsen Asus'un daha önceki amd sabıkasından dolayı düşünmüyordum bu seriyi almaya karar verirken. Gerçi dediğiniz gibi bu kötü itibarı yoketmek için çok daha iyi bir ürün çıkarmaları beklenirdi fakat buna rağmen böyle bir hata yapmaları gerçekten anlaşılmaz . Red devil fiyatınında yüksek oalcağını düşünerekten ben de referans modelde karar kıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phazeX -- 26 Kasım 2020; 13:0:38 >
  • Ekran kartı tarafında Asus'un AMD'ye garezi var ben artık buna kesin olarak inanıyorum. Sadece AMD'ye çalışan sapphire, power color, xfx gibi markalardan şaşmamak lazım

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.