Şimdi Ara

AMD Radeon HD 7000 serisi 2012'ye ertelendi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
9.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ayzer

1-http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMDden-Bulldozer-FX-islemcileri-icin-ilk-test-sonuclari-geldi.htm
    i5 i ancak geçmiş
    geçse geçse 650 yi geçer
    8 e 2 çekirdekte ne olmalı sence..bi tek 650 dedim diyemi üzüldün...

2-sen fiyattan bahsediyorsun..ve hakkaten haklısın 6 tl daha ucuzmuş(bknz.vatan bil.480tl-486tl)

3-%30 fark yemiş bir kartı 560 ile aynı kefeye bırakıyorsan daha söylenecek ne kalırki ???

Sen kafayı mı yedin? i5'i Phenom II X4 geçiyor sen hala i5 650'yi geçmiş diyorsun i5 2500'ü geçmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veto1214

quote:

Orijinalden alıntı: ayzer 16 haziran 2011 dh haberi bazı beklentilerin aksine Computex 2011de herhangi bir açıklamada bulunmayan AMD, sessizliğini bozdu ve yeni GPUların yılın ilerleyen aylarında pazara giriş yapacağını, bu konudaki en yetkin ismin açıklamalarıyla doğrulayarak 2012 iddialarını da sonlandırmış oldu. bugünlerde çıkacak diye beklet sonra git ertele zaten buldozer den de umut kalmadı.. sööözdeee 8 sene çalış didin, 8 bilmem nesiyle öğün otelde basın mensuplarına özel sunumlar gerçekleştir sonrada 2 çekirdekli i5-650 intel çipini yendim diye bayram yap bide nvidia tokatlayıp duruyor.. bence şu piyasaya egemen olma zımbırtısı olmasaydı amd şimdiye tarih olmuştu
    1- i5 560 la karşılaştırdığını nerden biliyorsunuz gordunuzmu 2-Masaustu kartlardaati tokatlıyorbkz 560 fiyarınıa 1gb6950 alabiliyoruz Ama Laptopda durum değişiyor Pratikde aynı olması gerekn 1gb DDR5 6770 İle 1gb ddr5 560gtxm Ama GTX 560 %30a yakın fark atıyor

GTX 560M Radeon Mobility HD 6770 ten % 50- % 60 arası daha güçlüdür.İkiside farklı segmentlerin kartları zaten , biri üst seviye diğeri orta üst seviye , alacakları yanlış bilgilendirmeyelim saygılar.

• quote:

1-http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMDden-Bulldozer-FX-islemcileri-icin-ilk-test-sonuclari-geldi.htm
    i5 i ancak geçmiş
    geçse geçse 650 yi geçer
    8 e 2 çekirdekte ne olmalı sence..bi tek 650 dedim diyemi üzüldün...

2-sen fiyattan bahsediyorsun..ve hakkaten haklısın 6 tl daha ucuzmuş(bknz.vatan bil.480tl-486tl)

3-%30 fark yemiş bir kartı 560 ile aynı kefeye bırakıyorsan daha söylenecek ne kalırki ???

Ve ayrıca git bak bakalım 6970 CF VS 580 SLi . 6970 CF yaklaşık 700 TL daha ucuz
  • Ekran kartı çıkarmak yerine doğru düzgün oyunlar çıksa... Kimin elindeki kart yetmiyor şuan?
  • 22 nmye geçişde napcaz 3 sene mi beklicez bunlar 28nmde bu kadar zorlanıyorsa artık bence en mantıklısı 2. revizyonları beklemek olacak nedeni 2. revizyonlar eylül gibi piyasaya sürülücekdir bu 1. revizyonların ömrü 400 serisi gibi olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

quote:

Orijinalden alıntı: ayzer 1-http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMDden-Bulldozer-FX-islemcileri-icin-ilk-test-sonuclari-geldi.htm i5 i ancak geçmiş geçse geçse 650 yi geçer 8 e 2 çekirdekte ne olmalı sence..bi tek 650 dedim diyemi üzüldün... 2-sen fiyattan bahsediyorsun..ve hakkaten haklısın 6 tl daha ucuzmuş(bknz.vatan bil.480tl-486tl) 3-%30 fark yemiş bir kartı 560 ile aynı kefeye bırakıyorsan daha söylenecek ne kalırki ???
    Ve ayrıca git bak bakalım 6970 CF VS 580 SLi . 6970 CF yaklaşık 700 TL daha ucuz

580M SLI yerine 485M SLI ı OC yapıp 6990 CF den daha hızlı olunacaktır fiyatlarıda aynı (bakınız Monster ) yeni seri diye NVIDIA hep pahalıdır ha bu arada tabi laptopta OC bilen işi :)

• HD7000 serisi o kadar heyecan vermiyor belliki yenilik yok sadece
    6000 serisine 10-20 fsb fark atacaktır.daha az ısındığından çekirdek hızları 1000 mhz yakın olur.
  • Herkeze selam
    Ya bu 28 nm grafik kartları gelince diyer kartlara nazaran hemen hemen ne kadar performans farkı olur acaba günümüzdeki aynı fiyat gamındaki grafik kartlarıyla ?
    intel lin yeni nesil işlemcileri gibi olur mu acaba ?
    yeni nesil i5 ile eski nesil i5 arasındaki fark gibi mi olur acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyCoDeR -- 19 Eylül 2011; 0:15:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: veto1214

quote:

16 haziran 2011 dh haberi
    bazı beklentilerin aksine Computex 2011'de herhangi bir açıklamada bulunmayan AMD, sessizliğini bozdu ve yeni GPU'ların yılın ilerleyen aylarında pazara giriş yapacağını, bu konudaki en yetkin ismin açıklamalarıyla doğrulayarak 2012 iddialarını da sonlandırmış oldu.

bugünlerde çıkacak diye beklet
    sonra git ertele

zaten buldozer den de umut kalmadı..

sööözdeee 8 sene çalış didin, 8 bilmem nesiyle öğün
    otelde basın mensuplarına özel sunumlar gerçekleştir
    sonrada 2 çekirdekli i5-650 intel çipini yendim diye bayram yap

bide nvidia tokatlayıp duruyor..

bence şu piyasaya egemen olma zımbırtısı olmasaydı
    amd şimdiye tarih olmuştu

1- i5 560 la karşılaştırdığını nerden biliyorsunuz gordunuzmu
    2-Masaustu kartlardaati tokatlıyorbkz 560 fiyarınıa 1gb6950 alabiliyoruz Ama Laptopda durum değişiyor Pratikde aynı olması gerekn 1gb DDR5 6770 İle 1gb ddr5 560gtxm Ama GTX 560 %30a yakın fark atıyor

Bilmiyorsaniz yorum yapmayin Allah aşkına 560 ile 6770 ayni sinifta değil ki 560 tabi ustun olur :-) 6870 ile 560 i karsilastirabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ayzer 1-http://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMDden-Bulldozer-FX-islemcileri-icin-ilk-test-sonuclari-geldi.htm i5 i ancak geçmiş geçse geçse 650 yi geçer 8 e 2 çekirdekte ne olmalı sence..bi tek 650 dedim diyemi üzüldün... 2-sen fiyattan bahsediyorsun..ve hakkaten haklısın 6 tl daha ucuzmuş(bknz.vatan bil.480tl-486tl) 3-%30 fark yemiş bir kartı 560 ile aynı kefeye bırakıyorsan daha söylenecek ne kalırki ???

580M SLI yerine 485M SLI ı OC yapıp 6990 CF den daha hızlı olunacaktır fiyatlarıda aynı (bakınız Monster ) yeni seri diye NVIDIA hep pahalıdır ha bu arada tabi laptopta OC bilen işi :)

Oğlum bize ne laptoptan hay allahım ya

• quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Ortada zorlayacak bir oyun yok. Bence 2013 e ertelesınler.

gpu lar mevcut sıkıntılarını aşsalar oyun yapımcıları süper oyunlar yapacaklar kendileri söylüyor müthiş grafikli oyun yaparız ama en üst seviye gpu anca çalıştırır tabi en iyisi olunca fiyatta kazık oluyor ayrıca 600 watt enerji harcıyor bu kartlar yani amd yada nvidia daha iyi şeyler yapsa oyun kolay emin ol
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer
    quote:

quote:

Oğlum bize ne laptoptan hay allahım ya

Haklısın frekanslar karışmış ben çoğu zaman laptop kullandığım için :) , olsun yine de bilmeyenler için veya almayı düşünenler için bilgilendirme olmuş oldu kusura bakmayın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

Herkeze selam
    Ya bu 28 nm grafik kartları gelince diyer kartlara nazaran hemen hemen ne kadar performans farkı olur acaba günümüzdeki aynı fiyat gamındaki grafik kartlarıyla ?

Cevap verecek yokmu arkaadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

AMD TSMCyi bırakacaktı global foundriese ürettirecekti yanlış mı hatırlıyorum? eğer TSMC iphone işlemcileri ile uğraşırsa biz daha çok bekleriz 28nm TSMCden...

Globalfoundries şu an için işlemci üretimi yapıyor AMD nin tüm 32 nm işlemcileri onun bantlarından çıkıyor 28nm lik yeni fusionlar için üretime 2012 2. çeyrekte geçmeyi düşünüyordu planlama öyleydi muhtemelen o zamanlarda gpu üretiminide kendi ortağı olduğu fabrikalarda yapar

şuan için Apple,AMD,NVidia hepsi TSMC acımasız ellerinde olmaya mahkumlar ki bu noktada Apple A6 işlemcileriyle tahmin ediyorum ki TSMC yi yoracak ve sıkıntı çıkacak bi nebze daha gecikme potansiyeli var gibi geliyor.Bu arada 22 nm AMD işlemciler için planlanan tarih 2013 içerisinde ve Globalfoundries fabrikalarında üretilecek.

Kısacası Gecikmeler çok doğal o zamana kadarda AMD ve NVidia Argeye yüklenecek optimal anlamada geliştirmeler yapacaklar ve en olgun şeklini piyasaya sürecekler AMD HD 7000 ile ciddi sıçrama yapacağı kaanatindeyim sitelerde dolaşan XDR2 ram muhabbeti doğru olursa ram band genişliği artıp yeni mimari güçlü gelirse nvidia ile sıkı bir rekabete girebilir.

2012 yılının bu zamanlar AMD için çok hareketli geçecek HD 7000 ve Fusion II sayesinde...

• bende hd6870 cf yapmakla iyi mi ettim diyordum.performansını gödükten sonra bide bu erteleme olayı iyi geldi bana açıkçası..
  • quote:

quote:

Herkeze selam

40nm'den 28nm'ye geçiş daha önceki bütün nanometrik küçülmelerden daha yüksek alan ve termal tasarruf sağlayacak oranda. Bunda 32nm'nin atlanacak olmasının etkisi büyük. Ayrıca her iki firma da yeni bir mimari kullanacak. Buna şu anki rekabeti de eklersek ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Ertelemelerle kartların mükemmelleştirilecek olması da cabası. Fakat son seride çok yükselen güç tüketimini de aşağı çekmek adına performans konusundan taviz verebilirler. Bütün bunlara dayanarak bana kalırsa yeni seri eski seriye oranla %40-%50'ye yakın performans artışı getirebilir. Benim düşüncem bu yönde.

• quote:

40nm'den 28nm'ye geçiş daha önceki bütün nanometrik küçülmelerden daha yüksek alan ve termal tasarruf sağlayacak oranda. Bunda 32nm'nin atlanacak olmasının etkisi büyük. Ayrıca her iki firma da yeni bir mimari kullanacak. Buna şu anki rekabeti de eklersek ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Ertelemelerle kartların mükemmelleştirilecek olması da cabası. Fakat son seride çok yükselen güç tüketimini de aşağı çekmek adına performans konusundan taviz verebilirler. Bütün bunlara dayanarak bana kalırsa yeni seri eski seriye oranla %40-%50'ye yakın performans artışı getirebilir. Benim düşüncem bu yönde.

Yeni kartlar 28nm olmayacaksa ve yeni mimari olmayacaksa boşuna kart çıkarmasınlar. Zaten 28nm ile gelecek düşük güç tüketimi ve az ısınma ile daha fazla oc yapılabilecek ama amd için bir sorun var amd'nin mevcut mimarisi 1GHz üzerine çıkmak için uygun değil. Çıksada fazla verimli olmuyor. Birde Fermi'ye bak en ufak mhz artışı bile performansa büyük etki ediyor. Nvidia durumu iyi değerlendirirse AMD'yi mahvedebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMRaDe1923 -- 19 Eylül 2011; 1:40:34 >

• bu şu demek oluyor aslında:

7000 serisi yeni mimarinin izlerini taşırken, 8000 serisi ise tam olarak oturmuş yeni bir gpu mimarisiyle gelecek. yani 2013 de çok iyi bir gpu görebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR Herkeze selam Ya bu 28 nm grafik kartları gelince diyer kartlara nazaran hemen hemen ne kadar performans farkı olur acaba günümüzdeki aynı fiyat gamındaki grafik kartlarıyla ? intel lin yeni nesil işlemcileri gibi olur mu acaba ? yeni nesil i5 ile eski nesil i5 arasındaki fark gibi mi olur acaba ?
    40nmden 28nmye geçiş daha önceki bütün nanometrik küçülmelerden daha yüksek alan ve termal tasarruf sağlayacak oranda. Bunda 32nmnin atlanacak olmasının etkisi büyük. Ayrıca her iki firma da yeni bir mimari kullanacak. Buna şu anki rekabeti de eklersek ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Ertelemelerle kartların mükemmelleştirilecek olması da cabası. Fakat son seride çok yükselen güç tüketimini de aşağı çekmek adına performans konusundan taviz verebilirler. Bütün bunlara dayanarak bana kalırsa yeni seri eski seriye oranla %40-%50ye yakın performans artışı getirebilir. Benim düşüncem bu yönde.

Benim sorumu iyi anladınızmı bilmiyorum ama şöyle demek istemiştim ben
    şimdi bende msi gtx 560 ti var bunun ortalama fiyatı 550 tl ben vatandan 580 tl ye almıştım 3 5 ay önce şimdi bu fiyat gamına yeni 28 nm üretilen kartlar gelicek atıyorum hd 7950 gibi şu anki hd 6950 ve gtx 560 ti hemen hemen aynı performans sunuyo bu yeni çıkacak olan bunlardan yani aynı fiyata %50 daha hızlı olucağınımı söylüyosunuz veya günümüzdeki en hızlı olan kartlardan biri olan 6990 dan yeni çıkacak olan 28 nm'lik yüksek performans kartı mı %50 daha hızlı olucak. Yine anlatabildimmi bilmiyorum ama.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR Herkeze selam Ya bu 28 nm grafik kartları gelince diyer kartlara nazaran hemen hemen ne kadar performans farkı olur acaba günümüzdeki aynı fiyat gamındaki grafik kartlarıyla ? intel lin yeni nesil işlemcileri gibi olur mu acaba ? yeni nesil i5 ile eski nesil i5 arasındaki fark gibi mi olur acaba ?
    40nmden 28nmye geçiş daha önceki bütün nanometrik küçülmelerden daha yüksek alan ve termal tasarruf sağlayacak oranda. Bunda 32nmnin atlanacak olmasının etkisi büyük. Ayrıca her iki firma da yeni bir mimari kullanacak. Buna şu anki rekabeti de eklersek ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Ertelemelerle kartların mükemmelleştirilecek olması da cabası. Fakat son seride çok yükselen güç tüketimini de aşağı çekmek adına performans konusundan taviz verebilirler. Bütün bunlara dayanarak bana kalırsa yeni seri eski seriye oranla %40-%50ye yakın performans artışı getirebilir. Benim düşüncem bu yönde.

Benim sorumu iyi anladınızmı bilmiyorum ama şöyle demek istemiştim ben
    şimdi bende msi gtx 560 ti var bunun ortalama fiyatı 550 tl ben vatandan 580 tl ye almıştım 3 5 ay önce şimdi bu fiyat gamına yeni 28 nm üretilen kartlar gelicek atıyorum hd 7950 gibi şu anki hd 6950 ve gtx 560 ti hemen hemen aynı performans sunuyo bu yeni çıkacak olan bunlardan yani aynı fiyata %50 daha hızlı olucağınımı söylüyosunuz veya günümüzdeki en hızlı olan kartlardan biri olan 6990 dan yeni çıkacak olan 28 nm'lik yüksek performans kartı mı %50 daha hızlı olucak. Yine anlatabildimmi bilmiyorum ama.

%50 olmaz ama ben en az %25-30 daha hızlı olmasını bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.