Şimdi Ara

AMD Phenım II X6 1055T sistem Yardım karar veremedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu aralar AMD 1055T x6 lı bi sistem kurmak istiyorum fakat bi yandanda 2011'in başında gelecek bulldozer işlemcileri beklesemmi diye düşünüyorum sizce beklesemmi yoksa x6 lı bi sistem kurayımmı ?

amd phenom II x6 1055T
    giga 890gpa-ud3h
    g skill 2x2 GB 1600 mhz CL 7 ramler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zortingen -- 23 Nisan 2010; 17:41:01 >

• sabreden dervis misali bekle bekle 3. dunya ulkesi ulkemizde nereye kadar 2011 de 2012 yı bekleyek 2012 de 2013 derken elalemin copu bizde ogutuluyor pazar payını artırıp su statuden kurtulmamız gerekiyor atalarımız bosuna dememiş korkanın oglu kızı olmaz die kur arkadasım bence yeni yılda bida kurarsın
  • bekleme, rahat 1 sene beklemen gerekir çıkması için, gerek yok al keyfine bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortingen

arkadaşlar bu aralar AMD 1055T x6 lı bi sistem kurmak istiyorum fakat bi yandanda 2011'in başında gelecek bulldozer işlemcileri beklesemmi diye düşünüyorum sizce beklesemmi yoksa x6 lı bi sistem kurayımmı ?

amd phenom II x6 1055T
    giga 890gpa-ud3h

teknoloji ürünleri beklenmez ne kadar beklesende onunda ömrü 5 yıl oalcak bunun ( mesela ) sadece birkaç ay daha beklemiş olacaksın
  • Bu yeni işlemci tamamen yeni bir mimari. Bu nedenle beklentilerin karşılığını tam anlamıyla verecek. Fakat; bu yeni mimari biraz pahalıya mal olabilir. Yani fiyatların düşmesini bekle derken Seni 6 ay daha oyalar.
    Söylediğin 1055T modelinin 6 çekirdek olmadığını okumuştum. Yani 5 çekirdek + 1 çekirdek (kapalı) diye. 1090T ise Sana hazır 6 çekirdek olarak geliyor. 1090T'ye paran yeterse onu al; yoksa Phenom X4 daha mantıklı geliyor.
    Zaten işlemcinin frekans hızı bana düşük geliyor. Turbo'su ile 3.3 olabilir ancak; işlemci 2.8!.. Bu paraya 2.8 biraz pahalı. Ama 6 çekirdek.
    Bunun yerine alacağın Phenom X4 3.4 Sana hafif hız aşırtma ile 3.8-4.0 seviyesinde bir işlemci üretir ki; tercihimdir.
    Ayrıca 2 çekirdeği kapalı, yüksek frekans hızına sahip 6 çekirdekli işlemciler de yolda!.. Bunu da bil.
    Hazır 6 çekirdekli varken niye çekirdek açma ile uğraşayım diyebilrisin de.
    İşte;
    Hazır sistem kuruyorsan bu meyanda X4-X6 kur.
    Bekleyeyim mi dersen; sistemine göre karar ver.
    Ama bekle bekle nereye kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ramptha -- 15 Mayıs 2010; 10:46:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zortingen

arkadaşlar bu aralar AMD 1055T x6 lı bi sistem kurmak istiyorum fakat bi yandanda 2011'in başında gelecek bulldozer işlemcileri beklesemmi diye düşünüyorum sizce beklesemmi yoksa x6 lı bi sistem kurayımmı ?

amd phenom II x6 1055T
    giga 890gpa-ud3h

Bu bileşenler çok iyi öncelikle bunu belirteyim.

Ancak, hızlı değişen bir sektörde onu bekle bunu bekle yapmak doğru olmaz.

Mesela 1055T aldın, 1 sene sonra çıkacak olan işlemci ya da platform, elindekinden ne kadar iyi olacak, ya da senin yapacağın işler de sana ne kadar fayda sağlayacak, 1055T'li platformda ne yapamayıp onda yapacaksın, bunlara takılma bu kadar, şuan son nokta sistem yapsan da bir kaç bin TL'lik ömrü bir kaç ay olur, iki gün sonra çok daha başka teknolojiler çıkabilir bu yüzden şimdiden 7-8 ay sonrasını düşünmeyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.