Şimdi Ara

## AMD'nin Phenom 9100e İşlemcisi Üzerindeki Perde Aralandı ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • AMD yavaş geliyo temkinli geliyo gibi.. Atide gördük bunu... birde işlemcinin üzerinde 2006 yazıyor.. ilginç...
  • Yani bu yüzden 2 dalda'da celimsiz kalicaktir.

quote:

Orjinalden alıntı: max975
    q6600 ile fiyat anlamında baş edebilir belki ama performans anlamında yanına bile uğrayamaz hemde b2 offfff
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ce5uR

Yani bu yüzden 2 dalda'da celimsiz kalicaktir.

quote:

Orjinalden alıntı: max975
    q6600 ile fiyat anlamında baş edebilir belki ama performans anlamında yanına bile uğrayamaz hemde b2 offfff

q6600 düşşün 130$ o zaman karşılaştırma yaparsınız.
  • keşke daha erken cıksaydı
  • güzel haber performansıda iyi çıkarsa süper olur
  • Performansıda iyi çıkacaktır q6600 kadar olmasada 4 çekirdek almak isteyenlerin gözdesi olabilir , iyi fiyatlar gelmeye başladı AMD'den
  • 9150 lerin fiyatı ne kadar olur acaba?
  • efsane geri geliyor galiba ama testleri bi görmek lazım
  • Her ne kadar revizyonda olsa 4 çekirdekli işlemci almak isteyenler için bence güzel bir fırsat
  • core voltajı dusuk oldugundan bıraz voltajla guzel bı hız yakalanabılır sanırım
  • bu tlb hatasına neden bu kadar takılıyorsunuz anlamıyorum sonucta laboratuar ortamında olusacak bır hatadan bahsedılıyor kı normal kullanıcının işlemciye nasıl bu kadar yuklenebılecegıni de tastısmak gerekır dıye dusunuyorum
  • Vay bea fiyata göre harika AMD bu politikadan vazgeçtiği an affallıyor.Ucuz politika AMD'yi ayakta tutar
  • off diyorum baska bişi demiyorum

direkt intelden amd ye geçerim bu fiyatlarda cıkarsa
  • Bence acele etmemek lazım Testleri bi görelim bakalim.. ama gercekden fiyat cok cazip
  • Fiyat olumlu ama once testler
  • TLB hatasi disinda 17 adet hataya da sahip olan islemci; sonucen ilk revizyon.. Intel'in 4 cekirdege sahip 6000 serisinde 122 hata var.. TLB hatasi da var.. 9000 serisinde de TLB hatasi var.. Toplamda 56 hata..3 revizyon degismis olmasina ragmen sadece 1 hata onarilmis Intel'in 9000 serisi islemcilerinde...

deprem oldu burda...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Epirus

quote:

Orjinalden alıntı: Towarscke

TLB hatasi disinda 17 adet hataya da sahip olan islemci; sonucen ilk revizyon.. Intel'in 4 cekirdege sahip 6000 serisinde 122 hata var.. TLB hatasi da var.. 9000 serisinde de TLB hatasi var.. Toplamda 56 hata..3 revizyon degismis olmasina ragmen sadece 1 hata onarilmis Intel'in 9000 serisi islemcilerinde...

deprem oldu burda...

Genelde yazdıklarınıza katılmakla birlikte yukarıda vardığınız sonuç yanıltıcı olabilir.

Hataların sayısı değil niteliği (etkisi) önemlidir

benim icin de yaptigim islemin guvenirligi onemlidir.. eger arzu eden olursa bana ilgili yazdigim konuda ilgili hata numaraini sorabilir ve bende detayini verebilirim.. bunu ben de isterim ...

• quote:

Orjinalden alıntı: Epirus

Son günlerde açtığınız "İşlemci Hataları" içerikli konularla forumumuzda bulunan çoğu kişinin önyargılarını kırmakta oldukça başarılı olduğunuzu düşünüyorum.

Bildiğiniz gibi önyargılar cahillikten kaynaklanır ve düşünsel zayıflığın yansıması olan "güçlü olana koşulsuz boyun eğme" ve onu destekleme sonucunu doğurur. Intel'in başarısı(!?) burada yatmaktadır.

Yazdıklarınızla bir çok kişiyi dumura uğrattınız, iyi de oldu

Teşekkürler

Dilerim ki arkadaslar bir tablodaki hata sebebi ile benden yardim istesinler.. tek istegim bu... gelsin bana dedin ki "su seriye ait errata tablosunda xx numarali hatanin detaylari nelerdir?"

hemen yazar veririm... cunku oneriler falan da var... su anda Intel islemciler kullanabiliyorsa bunun iki sebebi var..
    bitanesi "Execute Disable Bit" teknolojisi digeri ise "Trusted Execution Technology"...

Alet hatayi yapip, sonra yok sayiyor yani.. daha sonra da ilgili kodu baska bir sekilde islemden geciriyor...
    Hata denilen sey her seyde var.. Insan yapti cunku bunu..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.