Şimdi Ara

## AMD'nin Gelecek Yılın İkinci Yarısında High-K Teknolojisini Kullanmaya Başlıyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 28
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 33 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 241
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 28
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Confusion (1 mesaj) WinteR (1 mesaj) yugotheripper (1 mesaj) Z-DGİ (1 mesaj) fx57 (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> ## AMD'nin Gelecek Yılın İkinci Yarısında High-K Teknolojisini Kullanmaya Başlıyor ##
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    29175 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Kuma kod adını taşıyan çift çekirdekli Phenom işlemcileri ve yüksek performans segmenti için gündeme gelen Phenom FX serisi ile ilgili tartışmalar bir yandan devam ederken öte taraftan AMD, 45nm üretim teknolojisine geçiş konusunda çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yılın son çeyreği ile birlikte 45nm üretim sürecine geçmeye hazırlanan AMD cephesinde yeni üretim teknolojisinin de firmanın yaşadığı sorunların tamamını çözemeyebileceği iddia ediliyor. Mevcut işlemcileri 65nm SOI teknolojisi ile üretilen AMD, Deneb kod adlı işlemcileri ile birlikte 45nm üretim teknolojisine geçerken mimaride de bazı iyileştirmeler yapacak. 6MB paylaşımlı L3 belleğe sahip olacak Deneb ailesinin yanı sıra AMD, L3 belleği olmayan 45nm işlemcileri hazırlamayı da planlıyor. Gelen bilgilere göre firma için asıl önemli dönemecin gelecek yılın ikinci yarısı olduğu belirtilirken bunda firmanın bahsi geçen tarihte High-K teknolojisini kullanmaya başlayacak olmasının etkili olduğu bildiriliyor. Bilindiği üzere Intel, Penryn işlemcilerinde ve yılın son çeyreğinde anons edilecek Nehalem işlemcilerinde High-K teknolojisini kullanıyor ve bu sayede Nehalem işlemcilerinde kullanılacak transistörlerin AMD'nin aynı dönemde kullanıma sunacağı işlemcilerinkinden daha verimli olacağı iddia ediliyor. Bakalım fabrikasyon sürecinin yanında üretim sürecinde yeni teknolojilerin kullanılması AMD'nin ileriye doğru adım atmasında nasıl bir etki yaratacak bekleyip göreceğiz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

|
    |

• Yarbay
    7774 Mesaj
    adim degil hizli bir kosu lazim baska turlu intele yaklasamaz
    |
    |
    Hadi hayırlısı. Tabi AMD hangi teknolojiyi üretse intel hemen alıyor onu. İntel de yaratıcılık yok.
    |
    |

Orjinalden alıntı: pardus34

Hadi hayırlısı. Tabi AMD hangi teknolojiyi üretse intel hemen alıyor onu. İntel de yaratıcılık yok.
    |
    |

Deneb'leri yeni nesil Phenom X3 ve X4'te kullanacaklardı. Yine 6MB l3 bellek, yine 45nm... Ama AM3'ün haberi verilmişti daha önceden. Yani AMD'nin AM3 getirmesi beklenebilir...

Intel her ne kadar AMD'nin önünde de olsa, AMD'den başka sistem toplamayacağım ! Çünkü fiyat/verim oranını elinde tutuyor. Varsı, şu anki Phenom'lar 'ın %5-10 arasında yavaş olsun. (Intel tabanlı test programlarına göre, ki bu programlar L2 bellek arttığında işlemcinin hızlandığını sanacak kadar SALAKça test programları olduğu iddia edilmektedir)
    |
    |
    AMD'nin şirket politikası artık en hızlısı değil, en uygun işlemcileri üretmek olacak... Ancak işlemci bazında en iyisi olmasa da, kendi chipset birimi ve grafik birimini AMD işlemci ile bir arada kullanmak en iyi oyun sistemi olabilir...
    (9850+790FX+SB750+R700(4870X2)
    DAİMA AMD (Benim için.)
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    amd gene boş laflar üretiyor bole devam
    |
    |

Ürün Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
    ilgilenenler için SouiLess@inbox.com Msn Adresim.
  • Er
    7 Mesaj
    ahhhh amd ahhh kilimcinin koroglu
    |
    |

Tam 1 yıl sonra High-K kullanımı amd için çok çok geç bir tarih. O tarihte atı alan üsküdarı geçmiş olacak. Nehalm zaten çok çok güçlü geliyor. AMD neyle rekabet edecek çok merak ediyorum. Şu anda 45 nm üretime geçmesi de anlamsız. doğrudan 45 nm high-k üretime geçmesi gerekirdi.

AMD nereye kadar :(
    |
    |

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

adim degil hizli bir kosu lazim baska turlu intele yaklasamaz

|
    |

Clevo/Monster P170EM 17.3"
    İşlemci 3630QM
    Bellek 16GB Kingston HyperX
    HDD 1 120GB Kingston HyperX SSD
    HDD 2 750GB 7200
    Ekran 17.3" Full HD
    E.Kartı GTX680M
  • Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

seninde hoşuna gider işte böyle devam etmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gorkem9000 -- 16 Haziran 2008; 17:24:05 >
    |
    |
    AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~3.1GHz --- 2 GB RAM Kingston DDR 2 800 Mhz --- 9800Gt 512 MB --- 320 GB SATA II --- Gigabyte Supports Amd Am2+Phenom /Am2 Athlon 64 Series --- 5+1 Creative İnspire 5200.

• Yüzbaşı
    728 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: gorkem9000

quote:

bırak görkem bunlar anlamaz. amd kullanmayan anlayamaz...
    |
    |

• Yarbay
    34539 Mesaj
    biraz geç kaldı ya
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: CodeWriter

quote:

quote:

hayatın kadar amd kullandım suan para eder bi işlemcisi yok onu biliyorum, ya bu deveyyi güdersin yada gidersin bole ıkınıyolar bi an once iflas etsinler yeni bi şirket girsin piyasaya
    |
    |

Ürün Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın
    ilgilenenler için SouiLess@inbox.com Msn Adresim.

• Yüzbaşı
    728 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

hayatın kadar amd kullandım suan para eder bi işlemcisi yok onu biliyorum, ya bu deveyyi güdersin yada gidersin bole ıkınıyolar bi an once iflas etsinler yeni bi şirket girsin piyasaya

yeni şirket gelse onunkinide alırsın sanki...

amd yıllardır bu işin içinde. sanki yeni gelen amd yi geçecek. hiç sanmıyorum...
    |
    |

• Yarbay
    4220 Mesaj
    boşuna tartışmayın milletin maaşını siz mi veriyorsunuz...
    |
    |

quote:

quote:

quote:

senin bu parlak zekana hayranım peki bana şunuda açıkla Amd yi batırdık dielim kapantı yerine degişik bi marka geldi adamlar intele kafa kafaya işlemcide yapıyo gidip o yenı urunumu alırsın yoksa ünlü intelimi alırsın.

tabikide gidip inteli alacan yeni çıkmış bi firima kım guvenıp gıdıp alır işlemcisini. o yeni firimaa tutup nası intele kafa tutsunkı ( hayata tutamaz) boş boş ötmesen iyi olur bu piyasada 2 isim var 2 den yukarıda çıkmaz AMD-İnTEL bu kadar inş bişeyleri anlarsın
    |
    |
    AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~3.1GHz --- 2 GB RAM Kingston DDR 2 800 Mhz --- 9800Gt 512 MB --- 320 GB SATA II --- Gigabyte Supports Amd Am2+Phenom /Am2 Athlon 64 Series --- 5+1 Creative İnspire 5200.

• Yüzbaşı
    446 Mesaj
    yuh amd yaw sanki dünyanın en süper işlemcilerini üretiyo bide gelecek yılın ikinci yarısına tarih veriyolar o da yetişirse . bi sonraki işlemcim amd olmuyacak bu gidişle
    |
    |

senin bu parlak zekana hayranım peki bana şunuda açıkla Amd yi batırdık dielim kapantı yerine degişik bi marka geldi adamlar intele kafa kafaya işlemcide yapıyo gidip o yenı urunumu alırsın yoksa ünlü intelimi alırsın.

tabikide gidip inteli alacan yeni çıkmış bi firima kım guvenıp gıdıp alır işlemcisini. o yeni firimaa tutup nası intele kafa tutsunkı ( hayata tutamaz) boş boş ötmesen iyi olur bu piyasada 2 isim var 2 den yukarıda çıkmaz AMD-İnTEL bu kadar inş bişeyleri anlarsın

Dostum Ati 3. kez üretici değiştirdi şimdi Tayvanlı Bir firma (ismini hatırlamıyorum ama forumda var) 4XXX serisini çıkarıyor. Buna rağmen ati ekran kartı almayı biliyorsun:D
    |
    |
    Core 2 Duo E6600 3,20 GHz (355*9), Zalman 9700NT, Gigabyte GA-965P-DQ6 (rev 1), OCZ Reaper CL4 4*1 GB (2,2 V 4-4-4-15 890Mhz), ATI X1900 GT (560/1602), WD 320GB Sata2 16MB, Antec Neo 500W PSU, Philips spd6003, Raidmax Virgo beyaz kasa, Samsung 940bw, Cherry Cybermotion M86 Solar, Creative s245 1+1...
  • Yüzbaşı
    575 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: wolveray

quote:

Dostum Ati 3. kez üretici değiştirdi şimdi Tayvanlı Bir firma (ismini hatırlamıyorum ama forumda var) 4XXX serisini çıkarıyor. Buna rağmen ati ekran kartı almayı biliyorsun:D

El degiştirmek başka firimanın batıp başka bi firimanın gelmesi başka sayfayı tam oku tartışmayı çöz istersen bi kardeş
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bitcoin
Radyo Dinle
SEO
bankalar.org
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.