Şimdi Ara

AMD'nin 6 çekirdekli Istanbul işlemcisi masaüstüne geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
10.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ser_ka_n

Istanbul Powered Kraken Most Powerful Edu Box

http://www.amdzone.com/index.php/news/servers/12119-istanbul-powered-kraken-most-powerful-edu-box

Written by Chris Tom
    Saturday, 10 October 2009 09:44

The Inquirer * reports that the US National Institute for Computational Sciences has upgraded their Cray XT5. They went from quad to hexa core.

The machine has become the first academic system to surpass a quadrillion floating-point operations per second, or one petaFLOPS. The upgrade also puts the Kraken among the top five supercomputers in the world. The system came online on 5th October with a peak performance of 1.03 petaFLOPS. It features more than 16,000 six-core 2.6-GHz AMD Istanbul processors with nearly 100,000 compute cores.

*
    http://www.theinquirer.net/inquirer/news/1558046/kraken-powerful-academic-supercomputer

iyi 16 000 taneyi şimdiden satmışlar bu arada haberde dünyanın en hızlı 5 bilgisayarın içinde 16 000 tane istanbul işlemciden oluşan süper bilgisayar bulunduğunu söylüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: BIizZarD

quote:

Orijinalden alıntı: tanak

35 cekirdekli işlemci de cıkarsa kod adı İzmir olsun :)

35 buçuklar içinde işlemci isteriz ozaman

2012 de kartondan çıkarırlar birtane mutlu olun diye
  • Intel'de Ankara kod adlı çıkarmazsa iyidir. :) Bu arada lansmanda yine Istanbul ismi kullanılacak mı biliyor musunuz ?
  • +1
  • Bu jeste karşılık vermek gerekir
  • "45nm üretim teknolojisiyle hazırlanacağı ve Soket AM3 formunda olacağı bildirilen 6 çekirdekli yeni işlemci"

Benim gibi AM3 sahipleri aha bu islemci bizede oluyor diye sevinmesin cunku nasil olsa buyuk cogunlugumuz bu islemci icin SB 850 anakart almak isteyecez. SB 850 anakarta gecerken sata3 ssd alip rahata ericez insallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 26 Ekim 2009; 18:34:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mturkel34

Intel'de Ankara kod adlı çıkarmazsa iyidir. :) Bu arada lansmanda yine Istanbul ismi kullanılacak mı biliyor musunuz ?

Server işlemcileri ile masaüstü işlemcileri ayrı kod isimleriyle çıkıyor diye biliyorum
  • x2 işlemciler şuanda yetiyor ben anakart yada işlemcimi kesinlikle degiştirmem
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.