Şimdi Ara

Amd için kötü haber: Oyuncular İntel'e dönüyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
11.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5600x çok pahalı bana göre 11400F yada 10400F çok daha mantıklı amd de kâr sistemine döndü tabi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Gün gelecek AMD ye bunu yazıcaksın deseler inanmazdım 🤣
    Döner abi hiç kusura bakmasın. 6 çekirdekte burnundan kıl aldırmıyorsun bari düz 5600 çıkar ekonomik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 8 Temmuz 2021; 11:17:5 >
  • İntel amd ne fark eder deli gibi sevmek ruhumuzda var

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Cevap basit: Para. 11400 serisi dururken neden daha pahalı AMD'yi tercih edelim? Eskiden bu tam tersiydi; 3600e kadar and x600 serileri, İntel x400lerden daha ucuzdu.

• Geçen Yine alır sazı eline yapar yapacağını

• Apple_M1 kullanıcısına yanıt
    Ne güzel de ifade etmişsin.
    AMD olmasaydı eğer Intel’in en ucuz CPU’su 5k$ olurdu.

• ben hep amd kullanıyorum yeenim.

• Sürekli bir kapital sistem yapın bir QPİ mantığı birşey kullanıcı dostu çevirip çevirip önümüze koyuyorlar hep yeni olan hiçbir şey yok yersen...

• Bence biz ülkecek bu olayı gözümüzde çok büyütüyoruz. Yurtdışında kimse 5600x için 2.8k ödeyeceğime 11400 için 1.8k öderim demiyor. Oradaki 50 dolarlık fark bize 1k olarak yansıyınca gözümüzde büyüyor. Steam verileri tamamen oyun odaklı. Oyunlarda da intelin iyi performans gösterdiği aşikar. Ama ben oyun ve günlük kullanımla ilgili olursa olsun amd derim. İntelin anakart karmaşası ve soğutucu problemi amd yi daha cazip kılıyor.

• Schtroumpf Grognon kullanıcısına yanıt

Saçmalamayin Amd gariban dostu felan hicbir Zaman olmadi. Hicbir zamanda Boyle birsey soylemedi siz kafanizdan uydurdunuz sadece. Amd Intel ile yarismak icin ucuza cikarmak zorunda idi fakat simdi hem yarisiyor hem geciyor alanda cok neden fiyat kirsin ki? Kar amaci guden firmalar bunlar anlayin artik hicbiri kullaniciyi takmaz. Bu yuzden rekabet onemli rekabet yoksa hangi firma olursa olsun tekel olur ve at kosturur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pandemi döneminde aşırı satılan laptoplar bunda etkisi olmuş mudur acaba? Sonuçta laptop dedin mi neredeyse tamamı intel. Yoksa ben hala amdnin son işlemcilerini bilen birinin gidip intel alacağını sanmıyorum.

• Benimde bugüne kadar tüm pclerim amd işlemci üzerine oldu. Şuanda 5800x aldım mesela

• Espavdez kullanıcısına yanıt
    dostum steam anketi sonucu bu, sence önemsemeseler böyle bir sonuç ortaya çıkar mı? ayrıca bu dünyada 7 milyar insan yaşıyor avrupa ve kuzey amerika dışında kalan bir çok ülke yüksek gelire sahip değil yani x sisteme şu kadar fazla veririm alırım diyemeyecek bir süru insan var :)

• İntelin çok ucuza işlemcileri var i3 gibi çoğu leptopta da i3 ve giriş seviyesi i5 işlemciler olduğu için satış rakamları artmıştır bu pandemi döneminde çünkü herkes leptop aldı ve bunların %90 ı intel nerdeyse. Kimse masa üstü pc toplayayım diye düşünmüyor iyi bi leptop alıp geçiyor hem taşınabilirlik açısından hem de performansı baya yükseldi leptopların artık.

• 7nm verimlilik oranı ile 10nm 14nm aynı olmadığından aynı maliyette olmasını beklemeyin.

• AMD yi severiz. Çok güzel seriler çıkardı. Satışlar güzel gidince hemen totosu kalktı. Fiyatları düşürmesi gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5600x 'e odaklanmıştım 2400' e kadar fiyat düşmüştü almadım. Elim gitmedi 6 çekirdeğe. 3700x de eski nesil diye istemedim. Şimdi pişman mıyım hayır? 2700x ile devam. 5700x duyurmadıkları sürece 5 serisine para vermem.

Intel almam söz konusu değil, Intel ile bağlarım koptu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fbehrem kullanıcısına yanıt
    Hocam öyle diyosunda steam verileri neredeyse 10yıllık belki daha fazla. Amd zen2 ve zen3 son 2 - 3 yıldır çıkış yakaladı ve steam yüzdelerinde ciddi artış sağladı. 4. Nesil i7 ile hala oyun oynayanlar var. Steam üstünde eşitliği yakalaması uzun yıllar alacak. Amd nin fiyat politikalarını bende beğenmiyorum ama 3d chiplet teknolojisiyle mimaride değişiklik yapmadan %25 e varan artış yakalayacağını açıkladılar. Bu da am4 soketlerinin hala varlığını sürdüreceğini doğruluyor. 3D li 5600x lerin Yıl sonunda üretimine geçerlerse önceki 5600x ler ucuzlayacaktır. Ayrıca intel 12. Nesilde soket değiştirecek olması 2022 yılında amd nin daha çok işine yarayacak.

• AMD fiyatları yükselttikçe INTEL daha mantıklı gelecek:))

• Bu haberi okuyunca insanın amd işlemci alası geliyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.