Şimdi Ara

amd fx 8320 cpu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: jordan.23

STOK FANI ÇOK SESLİ... BİRDE COOLER MASTERİN 212X DİYE BİR CPU FANI VAR FİYAT OLARAKTA SOĞUTMA OLARAKTA BAŞARILIYMIŞ KULLANAN VARMI VARSA DETAYLARI YAZABİLİR
    Mİ?

bende hyper 212x fan var işlemcim de imzamda gördüğünüz gibi fx8350 henüz o.c yapmadım gayet yetiyor şu an işlemciyi yormak istemiyorum :) forumda dolanırken boşta 26 derece fanın sesi hiç duyulmuyor :)

amd fx 8320 cpu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5BDC6BBAF -- 31 Ekim 2013; 21:30:46 >

• 212x kasama sığmadığı için heyper t4 almak zorunda kaldım ama performansı müthiş yükte 70 dereydi şuan 40 derece

•  amd fx 8320 cpu
  • jordan.23 J kullanıcısına yanıt
    bu gerçek mi? 12 derece
  • Gerçek, çekirdek ısısı 12 cpuda boşta 30-34 yük altında 44-49 derece
  • İşlemci sıcaklıgı ve çekirdek sıçaklığı farklıdır.işlemcinin sıcaklıgı en iyi hava soğutmada bile oda sıcaklıgının altına inemez.çekirdek inebilir.
  • Amdlerde çekirdek sıcaklığı doğru ölçülmüyor 12 derece gibi bir sıcaklığın olması kasayı buzdolabı içinde çalıştırmıyorsanız mümkün değil.
  • Son durum nedir bende 8350'ye sogutucu almak istiyorum ufak caplida biraz o.c yapicam acaba sogutma nasil ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 GHZ DE ŞUAM ISI YÜK ALTINDA 55 DERECE
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z.Jackly

evet 4.44 ghzde stabil , problemsiz kullanıyorum.istediğiniz testi gerçekleştirebilirim.Belirttiğim gibi 5.0 ghz da stabil değil malesef su soğutma gerekiyor.Hava yetersiz
    @Devian

BEN ŞÖYLE BİR SİSTEM TOPLADIM SORUNSUZ BİR ŞEKİLDE O.C OLUR DİYORLAR DOĞRUMU BİRDE NASIL 4.4 GHZ GETİRDİNİZ BEN BU İŞLERDEN PEK ANLAMAM VİDEOLU ANLATIMI VAR MI ACABA ?
     amd fx 8320 cpu

• @eyüp1907 @eyüp1907

sistemde ramlar 1600mhz gskill olsun. ben bi hevesle 1866 aldım ancak hiç bir avantajı yok.boşa masraf.
    Anakartta 2000mhz o.c gereksiz bir özellik. Gigabayt 990 serisi var yanlış hatırlamıyorsam.Şirketteyim her siteye giremiyorum malesef.

Ve bana kalırsa eğer parçaları toplama konusunda bilginiz var ise gold,vatan,n12,exa vb. siteleri gezip parçaların en ucuz fiyatlı olanı yakalayıp sipariş vermeniz.Ancak tecrübeniz yoksa mecbur hepsini bir yerden alıp toplatıcaksınız.

O.C konusuna gelince. normal kullanıcının bir tık üstünde kullanıcıyım.Yani benim için 10 20 fps ler önemli değil.Bu yüzden işlemci,ram,ekran kartı kendi hızlarıyla çalışmaktadır.İşlemcimde ekran kartımı gayet besliyor.Bir sorun yaşamadım.Forumda bir konu var anlatımla ilgili bulursam etiketleyip paylaşırım.

Ve ek olarak Corsair 300r gibi kasa tercih ederseniz içindeki kendi psu ile fiyatı dahada aşağılara çekebiliriz.

Ek 2:Malesefki amd işlemcilerin soğutucular çok kötü.Hem ses olarak , hemde soğutma olarak çok zayıf.Mecbur soğutucu almanız lazım.

not:ek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackly -- 12 Eylül 2014; 8:51:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Z.Jackly

@eyüp1907 @eyüp1907

sistemde ramlar 1600mhz gskill olsun. ben bi hevesle 1866 aldım ancak hiç bir avantajı yok.boşa masraf.
    Anakartta 2000mhz o.c gereksiz bir özellik. Gigabayt 990 serisi var yanlış hatırlamıyorsam.Şirketteyim her siteye giremiyorum malesef.

Ve bana kalırsa eğer parçaları toplama konusunda bilginiz var ise gold,vatan,n12,exa vb. siteleri gezip parçaların en ucuz fiyatlı olanı yakalayıp sipariş vermeniz.Ancak tecrübeniz yoksa mecbur hepsini bir yerden alıp toplatıcaksınız.

O.C konusuna gelince. normal kullanıcının bir tık üstünde kullanıcıyım.Yani benim için 10 20 fps ler önemli değil.Bu yüzden işlemci,ram,ekran kartı kendi hızlarıyla çalışmaktadır.İşlemcimde ekran kartımı gayet besliyor.Bir sorun yaşamadım.Forumda bir konu var anlatımla ilgili bulursam etiketleyip paylaşırım.

Ve ek olarak Corsair 300r gibi kasa tercih ederseniz içindeki kendi psu ile fiyatı dahada aşağılara çekebiliriz.

Ek 2:Malesefki amd işlemcilerin soğutucular çok kötü.Hem ses olarak , hemde soğutma olarak çok zayıf.Mecbur soğutucu almanız lazım.

not:ek

genel olarak işlemcinize soğutma aldığıktan sonra memnun kalıyormusunuz ve hangi soğutucuyu almalıyım dediğiniz kasaya herşey rahat sığar sıkıntı olmaz dimi çünkü ekran kartı baya güçlü diğer sitelerden alışveriş yapabilirim aslında ama ben öncelikle bi sistemi kararlaştırmak istiyorum ama anakartında asus un bi anakartını övüyorlar fln kafam karıştı acaba intel 4690 işlemci mi alsam fx 8320 den daha iyi diyorlar hafta sonları indirimine gelince öyle mi alsam.

• 8320 ve cooler master seidon 120v plus kullanıyorum öneririm forumda aynı markanın 212sinin değişik modelleri de öneriliyor
    amd stok fan kasa içi hava akışı iyiyse soğutma konusunda başarılı fakat tam bir traktör motoru kadar sesli
  • @eyüp1907

sistemim imzamda ben kendimi bildim bileli asus hayranıyımdır.Ve her zaman asus ürünleri almaya çalışırım.Anakartımdan memnunum.Daha iyisi varmıdır illaki.

Soğutucu forumunda var yine favorim Noctua markalı soğutucular.Yani yaz ayında full yükte 50 dereceyi geçtiğini görmedim.Kasamın fotorağrafını paylaşıyım.Hava akımı çok iyi bir şekilde soğutmada problem çekmiyorum.

edit:bu resim 650ti takılı iken suan 770 mevcut

amd fx 8320 cpu

amd fx 8320 cpu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackly -- 12 Eylül 2014; 18:51:46 >

• öncelikle bilgilerinizi benimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim, verdiğim bütçeye dikkat ettim ve intel almanın en doğru yol olduğuna karar verdim 4690 lı sistem yaptım bi arkadaşın önerisine göre, kendimcede eklemeler yaptım, sizce bu kasa yetermi 600w öneren kişi bu kasayı söylemişti ve ekran kartı nasıl sonuçta r9 290 r9 280x den iyi dimi sizce bu sistem nasıl vatancomputer' da hafta sonları indirim oluyormu ?
     amd fx 8320 cpu

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.