Şimdi Ara

AMD FX 6100 overclock.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Bölüm içerisinde birkaç konu açılmış fx 6100 overclock için fakat benim istediğim cevapları bulamadım. Öncelikle sistem özelliklerinden bahsedeyim.

AMD FX 6100
    Gigabyte 990XA-UD3
    Gskill ripjaws 1866 Mhz 2*4 gb
    Nvidia gtx 660 2 gb
    Highpower 730 watt psu
    Akasa Venom Cpu soğutucu blok ve fan + xilence fan

Şimdi soruma gelelim. Ben işlemciyi 4.1 Ghz e kadar getirdim. 4.2 Ghz veya üstü yapmaya çalışınca donmalar görüyorum. 4.1 ghz de sıcaklıklar OCCT veya wPrime gibi programlar çalışırken bile 60c yi geçmedi. 1.4V veriyorum şu an işlemciye. 4.2 Ghz için 1.45 e kadar denedim ama ne yazık ki arttıramadım. Fazlasına da gözüm yemedi şimdilik. FSB arttırmadım ve başka hiçbir yere de voltaj vermedim. İşlemcinin kendini yavaşlatmasını önlemek için cool n quiet kapattım. Bir de virtualization ve bir amd teknolojisini daha kapatmam önerilmişti overclockers club da. Derdimi orada anlatamadığım (İngilizcem yetmedi ) için buraya danışmaya karar verdim. Ne yapmalıyım? İşlemcinin çıkabileceği günlük kullanım maks hızı nedir?

Teşekkürler,
    Özcan.

• Belirtmeyi unutmuşum turbo core da kapalı. Acaba fazla mı voltaj veriyorum diyorum, millet 1.375v ile 4.2 falan yapmış, benim işlemci mi takoz denk geldi nedir anlamadım
  • dostum 1.5 yıldır bu işlemciyi asus m5a97 kartla kullanıyorum.Çeşitli denemeler yaptım.Anakartın öncelikle oc için elverişli rahat oc olabilir yani.4.5 için ben şuan 1.512 civarı bi voltaj veriyorum anca stabil oluyor.Sıcaklıklar prime95te 60ı geçmedi.4.2 için pek bi denemem olmadı ama tahminimce 1.4ten sonrasını tek tek arttır yanlış değer girme uçar valla
  • Anakartın revizyonu kaç .Önce bi onu yaz. Kasanın yan kapağını açınca ,anakarta bakınca,anakartın sol alt köşesi,nde yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 27 Şubat 2014; 20:51:49 >
  • Anakartın versiyonu 1.1 yazıyor. Versiyon farkı neyi etkiliyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krauser DMC

Anakartın versiyonu 1.1 yazıyor. Versiyon farkı neyi etkiliyor acaba?

Bios menüsü farklı olabiliyor.Ayarları yazacağım.Çıkmam lazım.Sanırım ,yarın.
  •  AMD FX 6100 overclock.

AMD FX 6100 overclock.

AMD FX 6100 overclock.

M.İ.T menusunde;cpu performance boost disableed[/b
    System voltage conntrol auto.
    normal cpu vcore 'yi ne okuyorsan üzerine 0.07. Dikkat 0.7 değil.[/b
    cpu nb vıd control,ne okuyorsan, üzerine 0.07
    pcı clock 100
    CPU RATİO 21,5

dram configuration da; bank ve channel inyerleaving 'ler enabled

C1E ve K8 Cool disabled
    Fotoda olmıyan ama şayet sende var ise APM Mode,disabled.
    HPC Mode ,enabled

• Hocam aynı dediğiniz ayarları yaptım, sizin dediğiniz şekilde yapınca cpu vcore 1,35 oluyordu. haliyle birkaç deneme yaptım ve olmadı tabiki. cpu vcore 1,41 ile 4.3 ghz, 1,47 ile 4.5 ghz kullanabiliyorum. şu an 4,3ghz sizin dediğiniz ayarlardan tek farkı biraz daha voltaj vermiş olmam. nedense düşük voltajda olmadı. biraz takoz galiba işlemcim.
  • amd fx 6100 overclock gigabyte 990xa-ud3 ayarları nasıl yapabilirim ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.